close
متخصص ارتودنسی
نصرالله شفیعی راز و رمز استقبال وسیع مردم از «جمنا»
<<صفحه اصلی


بیان مطالب ودیدگاهها


هیاهوی پوپولیسم،پوپولیست ها چگونه مردم را فریب می دهند

خسرودهقانی، آیا شورای شهر مستقل ممکن است؟

حسین نجفی، نقدی به سیرک بوشهر

هادی بحرینی،درباره حمایت اصلاح طلبان از روحانی

نصرالله شفیعی،راز و رمز استقبال وسیع مردم از «جمنا»


فرصت های طلایی توسعه شهر را نسوزانیم

یادداشت حسین الفت،بیمه چیست؟-آنچه باید در مورد بیمه ها در ایران بدانیم

رئيس جمهور آينده كيست؟
به گزارش آفتاب آبپخش،اولین بار که خبر تأسیس  جبهه ی مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از رسانه ها منتشر گردید همه ی اذهان متوجه این تشکل گردید. با تداوم اطلاع رسانی و سایر برنامه ریزی ها روشن گردید که حضور  این جبهه در فضای امروز سیاسی یک نیاز اساسی برای نیروهای انقلابی و ارزشی و ولایی و به طور کلی قاطبه ی مردم مسلمان ایران می باشد. به عبارتی ساز و کار تداوم فعالیت ها ی جبهه نشان داد که اقدامات انجام شده و برنامه ریزی های در پیشِ رو پاسخی به نیاز زمان برای حضور هدفمند مردم در صحنه ی سیاسی به خصوص رهایی از وضعیت تأسف بار موجود کشور است. جبهه ی مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از جهاتی ویژگی های منحصر به فردی دارد که در هیچ تشکل سیاسی پس از انقلاب سابقه ندارد. البته فراموش نشود وقتی در باره ی جبهه از عنوان تشکل استفاده می شود به معنای مترداف بودن با یک حزب سیاسی به معنای مشهور نیست. بلکه منظور دارا بودن از یک انسجام و وحدت رویه و برنامه ریزی حساب شده برای دستیابی به هدف مورد نظر است.


درست است که جبهه ی مردمی نیروهای انقلاب اسلامی توسط عده ای از دلسوزان به عنوان هیأت مؤسس تشکیل گردید ولی با برنامه ریزی هایی که صورت گرفت نشان داد که ادامه حیات این جبهه با ساختاری کاملا دموکراتیک درآمیخته است. چرا که شورای مرکزی آن از میان صدها نفر با رأی مستقیم قریب 3000 نفر از سراسر کشور انتخاب گردیدند. و چنین رویه ای را ما تاکنون در مورد هیچ تشکل و حزبی نداشته ایم. ترکیب سی نفر شورای مرکزی نیز به نوبه خود قابل توجه است. یکی اینکه با نگاهی به سوابق زندگی سیاسی این افراد در می یابیم که همه ی آن ها جزء نیروهای مؤمن و معتقد و ولایی هستند و اگر تفاوتی وجود داشته باشد در اختلاف سلیقه برخی افراد است. دوم ترکیب این شورا است. هرچند که این سی نفر با رأی مستقیم اعضای جبهه ی مردمی انتخاب شدند ولی نحوه ی انتخاب به گونه ای بود که حتما تعدادی از اعضای شورا باید از جوانان و خانم ها باشند که همین اتفاق هم افتاد.


یکی از نقاط قوت جبهه ی مردمی این است که فعالیت این جبهه موقتی و زودگذر و محدود به انتخابات دوازدهمین دوره ی ریاست جمهوری نیست بلکه هدف آن برنامه ریزی و سازمان دهی نیروهای انقلابی و مردمی در همه ی دوره ها خواهد بود. هرچند که ورود به انتخابات ریاست جمهوری و معرفی کاندیدای اصلح که مظهر اتحاد مردم باشد از اولویت های مهم آن در این برهه است. با حمایت گسترده ای که از این جبهه از سوی اقشار مختلف شده ورود این جبهه به فعالیت های سیاسی در این مقطع نور امید را در دل همه ی مشتقان و دلسوزان انقلاب ایجاد نموده است.
جبهه ی مردمی نیروهای انقلاب اسلامی هرچند از دل مردم انقلابی، دلسوز و ارزشی برآمده و چراغ امیدی برای ملت ایران برای رهایی از وضع موجود و ورق زدن آینده ای روشن برای ایران اسلامی است ولی این بدان معنا نیست که که اگر کسانی حاضر به ورود به این جبهه نباشند مورد طرد قرار گیرند و احیانا کسی آن ها را متهم به عدم انقلابی گری نماید. خیر جبهه ی مردمی در این دوره ی تاریخی و سرنوشت ساز وارد صحنه شده تا بتواند به فضل الهی پرچمدار احیای ارزش های انقلاب اسلامی، و ایجاد زمینه ی مناسب برای برگرداندن حقوق ضایع شده ملت که در سایه ی مدیریت های ضعیف و ناکارآمد در سال های اخیر رخ داده باشد. ضمن اینکه هر نوع نقد و انتقاد دلسوزانه را نیز از سوی دلسوزان می پذیرد و اعتقاد دارد این حرکت بزرگ و بی نظیر در دوران انقلاب اسلامی که نمونه ی واقعی یک حرکت مردم سالارانه است بی عیب و نقص نخواهد بود و در گذر زمان می توان به پالایش عیب ها و نقص های احتمالی نیز پرداخت. در عین حال رفتارهای تخریب گرایانه را نیز که از سوی جریان های مختلف صورت می پذیرد قبول ندارد. اصلا به این نکته باید توجه کرد که رفتار تخریبی از سوی هرکسی باشد در نهایت عقیم می ماند چرا که این رفتارها از روی صداقت نیست و مردم نیز به دنبال حقایقی هستند که به طور شفاف و صادقانه با آن ها در میان گذاشته شود. و بدون تردید تخریب جبهه ی مردمی از سوی هر کس که باشد زمینه ی پذیرش مردمی نخواهد داشت.


نکته ی آخر که باید بدان اشاره شود روش جبهه ی مردمی برای تعیین کاندیدای نهایی ریاست جمهوری دوره ی دوازدهم است. بدون تردید با این ساز و کار بزرگترین نگرانی مردم که همان تشتت آراء در رسیدن به کاندیدای واحد است رفع خواهد شد و به امید خدا جبهه ی مردمی با یک روند کاملا مردم سالارانه و استفاده از نظریات نمایندگان جبهه در سراسر کشور موفق به معرفی کاندیدایی خواهد شد که در عین داشتن شرایط لازم برای ریاست جمهوری در تشکیل یک دولت کریمه و پیگیر جدی مطالبات رهبری در همه ی عرصه ها خصوصا اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید که شعار امسال هم می باشد، بتواند بیشترین حمایت مردمی را نیز از آنِ خود بنماید. هدف اساسی جبهه ایجاد وحدت و انسجام و همبستگی در میان اقشار مختلف ملت ایران است و خواستار همراهی همه ی کسانی است که دل در گروِ پیشرفت ایران اسلامی در سایه سار ولایت فقیه دارند.  


نصرالله شفیعی سخنگوی جبهه ی مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش