close
متخصص ارتودنسی
دکتر محمدرضا دهقانفرد رئيس جمهور آينده كيست؟
<<صفحه اصلی


بیان مطالب ودیدگاهها


هیاهوی پوپولیسم،پوپولیست ها چگونه مردم را فریب می دهند

خسرودهقانی، آیا شورای شهر مستقل ممکن است؟

حسین نجفی، نقدی به سیرک بوشهر

هادی بحرینی،درباره حمایت اصلاح طلبان از روحانی

نصرالله شفیعی،راز و رمز استقبال وسیع مردم از «جمنا»


فرصت های طلایی توسعه شهر را نسوزانیم

یادداشت حسین الفت،بیمه چیست؟-آنچه باید در مورد بیمه ها در ایران بدانیم

رئيس جمهور آينده كيست؟
من دیپلمات نیستم ،من انقلابی‌ام(مقام معظم رهبری)

کمتر از دوماه تا انتخابی دیگر برای برگزیده‌شدن شخص دوم مملکت از نظر رتبه سیاسی و حکومتی براساس اصول قانون اساسی حکومت مردم‌سالار دینی جمهوری اسلامی ایران مانده است تا مردم فهیم با شور و شعور بالای سیاسی، یک‌بار دیگر در تعیین و تغییر سرنوشت خود تاثیرگذار بوده و حماسه‌ای این بار عظیم‌تر بیافرینند.

حماسه‌ای که هرچند وقت یک بار خلق شده و دشمنان نظام را مایوس و با شکست مواجه کرده و لبخند رضایت برلب دردانه انقلاب و ولی امر مسلمین نشانده‌اند.

هر چند دشمن در طی تمامی سال‌های پس از انقلاب دست از عداوت و توطئه‌چینی بر علیه ملت بزرگ ایران برنداشته و همیشه شکست خورده است اما هرگز مایوس نشده و در فواصل انتخابات‌ها تمام تلاششان را می‌کنند تا مردم و کشور را در حالت خمودگی، خواب‌آلودگی سیاسی و بی تفاوتی قرار داده تا حضور مردم را در صحنه کم کنند.

البته مردم ایران نشان داده‌اند که با خلق این حماسه‌های سیاسی، نظام، انقلاب و کشور در مسیر پیشرفت و تعالی قرار داده و نظام نیز موانع را یکی پس از دیگری با حمایت و پشتیبانی مردم نجیب برداشته و به ثبات، پایداری با سرزمینی بسیار امن برای ساکنانش در منطقه پرآشوب و ناامن خاورمیانه که جولانگاه تمامیت خواهان زورگو و قلدر دنیا شده، رسانده است.

با به انتها رسیدن سال 95، به زودی شاهد ایجاد یک موج جدیدی از انتخاباتی شدن فضای کشور هستیم که از آن جا که سبب می‌شود زمینه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای بیشتر شود تا بار دیگر مشروعیت کامل نظام دینی ما بر پایه مرد‌سالاری دینی تثبیت گردد، در جای خود اتفاقی بسیار خجسته و نیک است.

نکته‌ای که این روزها نه تنها ذهن فعالان سیاسی بلکه عامه مردم ایران از جمله استان بوشهر را به خود مشغول کرده، رئیس جمهوری آینده جمهوری اسلامی ایران است. این که در محک دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری چه کسی توسط مردم انتخاب و حکم وی توسط مقام معظم رهبری تنفیذ و از پله‌های  ساختمان ریاست جمهوری در پاستور بالا خواهد رفت شاه بیت غزلی است که به شکل پرمعنا زبان به زبان می‌چرخد.

شاید سوالاتی از این دست که مردم از رئیس جمهوری آینده کشورمان چه می‌خواهند و مطالبات آنها چیست؟ چه انتظاری از رئیس دولت دارند؟ این فرد در این دوره دارای چه ملاک و معیارهایی باشد؟ بخش عمد‌ه پرسش‌هایی است که برای هرکدام به دنبال جوابی هستند.

البته مردم ایران اسلامی که در همه حال توصیه‌های مقام معظم رهبری را برای خود یک اصل شرعی و فقهی می‌دانند، اولین معیارهایشان برای انتخاب رئیس جمهوری آینده کشورمان که برگرفته از منویات رهبری عزیز است، انقلابی‌بودن و دارا بودن معیارهای یک فرد انقلابی اصیل است که در تمامی جنبه‌ها با روحیه شهادت‌طلبی اقدام نماید و خود را وقف مردم و نظام کند.

مردم رییس دولتی می‌خواهند که وعده و شعار ندهد که کلید حل مشکلات را دارد اما پس از چهارسال هیچ قفلی بازنشده باشد. مردم کسی را می‌خواهند که با خدای جهان معامله کند نه به دنبال تعامل با کدخدای جهان باشد. مردم فردی را می‌خواهند که برای برنامه‌های بر زمین مانده اقتصاد مقاومتی، اقدامی اساسی و گامی عملی بردارد.

مردم رئیس دولتی می‌خواهند که نمایندگانش بر سر میز مذاکره نرمش قهرمانانه را کرنش جوانمردانه! و عبور از بعضی خطوط قرمز نظام تلقی نکرده بلکه آن را  تساوی قدرتمندانه که یک پیروزی شرافتمندانه در خانه حریف است قلمداد کنند.

مردم رئیس دولتی می‌خواهند که بر سفره خانواده‌اشان نان بگذارد نه این که نانی بردارد.مردم رئیس جمهوری می‌خواهند که فرهیختگان واساتید دانشگاهش را بر صدر بنشاند و منتقدانش را بی‌سواد و عقب‌مانده سیاسی نشمارد.

مردم رئیس‌جمهوری می‌خواهند که در عمل اقتدار، قدرت و کرامت را به ایران و ایرانی و گذرنامه‌هایشان باز گرداند. رئیس جمهور و دولتی می‌خواهند که مشاورین قوی اقتصادی داشته باشد که تولید ملی را حمایت و تشویق کند نه این که حتی سبزه سفره عید مردم هم از چین وارد کنند!

مردم رئیس دولتی را انشااله انتخاب خواهند کرد که خود و وزرایش از نفس نیافتند و تا آخر با روحیه انقلابی و شهادت‌طلبانه در همه امور تلاش کنند. مردم دولتی رامی‌خواهند که به میثاقی که باحضرت امام(ره) و شهدا و لبیکی که به برترین و برجسته‌ترین رهبر دنیا می‌بندند، پایبند بمانند.

مردم رئیس دولتی می‌خواهند که حرف دل همه اقشار مردم را بزند نه فقط حرفهایی که به مذاق افرادی خاص خوش آید. مردم رئیس دولتی می‌خواهند که فقر را با تمام وجود لمس کرده، شناخته باشد و به همه ابعاد و پیچیدگی‌های آن آگاه باشد تا بتواند برای زدودن آن کمر همت ببندد و تلاشی مصرانه داشته باشد.

مردم رئیس جمهوری می‌خواهند که وقتی از نردبان جوانان بالا رفت آنان را فراموش نکند و برای آنها برنامه عملی برای اشتغال، ازدواج و آینده آنها داشته باشد.

نیمی از جمعیت کشور که بانوان باشند انتظار بیشتری از رئیس دولت داشتند.همه اینها و شعارهای دیگری که داده شد اما گامی برای اجرای آنها برداشته نشد را مردم مد نظر دارند و به موقع و روز انتخابات پاسخی اساسی به آن خواهند داد.

دکتر محمدرضا دهقانفرد،فعال سیاسی استان بوشهر
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش