close
متخصص ارتودنسی
حسین نجفی نقدی به سیرک بوشهر
<<صفحه اصلی


بیان مطالب ودیدگاهها


هیاهوی پوپولیسم،پوپولیست ها چگونه مردم را فریب می دهند

خسرودهقانی، آیا شورای شهر مستقل ممکن است؟

حسین نجفی، نقدی به سیرک بوشهر

هادی بحرینی،درباره حمایت اصلاح طلبان از روحانی

نصرالله شفیعی،راز و رمز استقبال وسیع مردم از «جمنا»


فرصت های طلایی توسعه شهر را نسوزانیم

یادداشت حسین الفت،بیمه چیست؟-آنچه باید در مورد بیمه ها در ایران بدانیم

رئيس جمهور آينده كيست؟
به گزارش آفتاب آبپخش، چندین روز است که سیرک بوشهر در خیابان ساحلی بوشهر با استقبال خیلی خوب همشهریان شروع به کار کرده است.انجام کارهای خارق العاده، هیجان آور و برنامه ای شاد با استفاده از توان بالای ذهنی و جسمی هنرمندان داخلی و خارجی بسیار حیرت آور است وجود برنامه ریزی منظم،اجرای دقیق کارگردان و انگیزه بالای بازیگران سیرک باعث شده است که سیرک بوشهر به خاطر کیفیت بالا موجب استقبال بیش از 1500نفر از همشهریان در هر سانس شده است لذا شایسته است از متولیان امر به نحو مناسب تقدیر به عمل آید.

متاسفانه نقدی که بر اجرای برنامه فرهنگی و هنری سیرک بوشهر وجود دارد این است که نگاه متولیان امر کاملا تجاری و سرگرمی است و آنها به دنبال این هستند که با ایجاد برنامه ای شاد و سرگرم کننده مخاطبان بیشتری به سالن نمایش بکشند و درآمد بیشتری کسب کنند به همین سبب، از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر که از متولیان و زحمت کشان اجرای این برنامه هستند انتظار می رفت که از پتانسیل حضور مردم استفاده نموده و در فضا سازی فرهنگی سالن گرفته تا بیان نکات و پیام های فرهنگی توسط مجری که در حوزه اقتصادی ،اجتماعی،....کاربرد داشته باشند تاثیر گذار باشند.

مثلا در حوزه اقتصادی چند جمله درباره خرید کالای ایرانی ،اصلاح الگوی مصرف ، صرفه جویی وهمت مضاعف و کار مضائف برای پیشرفت کشوردر بیانات مجری بیان شود.

در حوزه اجتماعی راه اندازی کمپین نه به چهارشنبه سوزی آخر سال ،نه به مصرف سیگار و قلیان، ادای احترام در خیابان به پاکبان های شهرداری ، پلیس،آتش نشان ها، معتادین ، صلح رحم گذشت و فداکاری در مقابل دیگران، مروت و مهر ورزی و ...

در حوزه مذهبی :توکل به خدا ، نماز اول وقت ،احترام به بزرگترها ، کمک به حل مشکلات دیگران و بجای خرج های اضافی کمک به صندوق حمایت از بیماران خاص اشاره کرد.

در پایان عرایضم  اینجانب از همه ارگان از جمله استانداری ،شهرداری و شورای اسلامی شهر بوشهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و..... که جهت بر پایی سیرک در بوشهر تلاش نموده اند و موجب رفع خستگی یک ساله و ایجاد نشاط و شادابی در بین مردم شده اند صمیمانه تقدیر می نمایم و از آنان خواهش می کنم که در سال جدید از پتانسیل بالای حضور مردم نهایت استفاده را ببرند و برنامه سیرک را ازبرنامه تجاری و سرگرمی مطلق بیرون آورده و استفاده فرهنگی نیز داشته باشند.تا ما نیر به سهم خود بتوانیم جهت جلوگیری از ولنگاری فرهنگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است قدم بر داریم.

حسین نجفی
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش