close
متخصص ارتودنسی
طرح تحول سلامت، کاهش هزینه ها، رضایتمندی مردم
<<صفحه اصلی


روی خط ولایت

رهبر انقلاب در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران حج امسال: در زمان حج مسئولان سعودی با وقاحت علیه جمهوری اسلامی حرف زدند/ تعطیل یا محدود کردن ظرفیت‌های ارتباطی ایران با مردم در حج، ترفند دولت سعودی است


بیان مطالب ودیدگاهها

طرح تحول سلامت، کاهش هزینه ها، رضایتمندی مردم

درنگی برمعضل آب شرب شهرآبپخش/تابستان امسال هم گذشت اما.......
 آفتاب آبپخش،جواد راهپیما: بدون شک، طرح تحول نظام سلامت، از ارزنده ترین طرح های دولت تدبیر و امید بوده که توانسته با کاهش هزینه های درمان،رضایتمندی مردم را بدنبال داشته باشد.


طرح تحول نظام سلامت از اردیبهشت ماه سال 93، آغاز شد و علیرغم مشکلات عدیده ای که بر سر راه اجرای این طرح بوده، از طرح های موفق دولت تدبیر و امید محسوب می شود.
با اجرای این طرح، مردم 10 درصد از هزینه های بستری در بیمارستانهای دولتی را پرداخت می کنند و این رقم در مناطق روستایی و عشایری و برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی  به 5 درصد می رسد.
قبل از اجرای این طرح، مردم با هزینه های کمرشکن درمان روبرو و علاوه بر بیماری و مریض داری، برای پرداخت هزینه های درمان خود به شدت تحت فشار بودند ولی در حال حاضر با اجرای طرح تحول سلامت، اکثر کارهای درمانی مردم در بیمارستانهای دولتی با قیمتی بسیار کمتر از گذشته انجام می شود.
در گذشته مردم به هنگام مراجعه به بیمارستانهای دولتی می بایست 10 درصد فرانشیز بیمه پرداخت می کردند و خارج از این هزینه نیز می بایست سایر ملزومات مورد نیاز بیمار از جیب او و بیرون از بیمارستان تهیه می شد به طوری که آزمایشگاههای متعددی در اطراف بیمارستانها ایجاد شده بود که همین وضعیت باعث می شد که سیر درمان بیماران با مشکل مواجه شود.
با اجرای این طرح، هیچ بیماری برای تامین نیازهای درمانی و تجهیزات پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع نمی شود.
امروزه شاهد انجام عمل های جراحی پیچیده در بیمارستان های دولتی با هزینه اندک هستیم و این از محاسن طرح تحول نظام سلامت است.
البته هر طرحی که اجرا می شود نواقصاتی هم دارد و طرح تحول نظام سلامت نیز از این موضوع جدا نیست ولی باید اذعان کرد طرح تحول نظام سلامت یکی از باارزش ترین طرح هایی است که در عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی اجرا شده و انشاءالله با استمرار و بهبود کمی و کیفی آن شاهد کاهش مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان باشیم./د
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش