close
متخصص ارتودنسی
هادی بحرینی درباره حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی
<<صفحه اصلی


بیان مطالب ودیدگاهها


هیاهوی پوپولیسم،پوپولیست ها چگونه مردم را فریب می دهند

خسرودهقانی، آیا شورای شهر مستقل ممکن است؟

حسین نجفی، نقدی به سیرک بوشهر

هادی بحرینی،درباره حمایت اصلاح طلبان از روحانی

نصرالله شفیعی،راز و رمز استقبال وسیع مردم از «جمنا»


فرصت های طلایی توسعه شهر را نسوزانیم

یادداشت حسین الفت،بیمه چیست؟-آنچه باید در مورد بیمه ها در ایران بدانیم

رئيس جمهور آينده كيست؟
آفتاب آبپخش/در آستانه اردیبهشت 96 به تدریج فضای کشور تحت تاثیر انتخابات حساس ریاست جمهوری قرار گرفته و در هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا تحرکات زیادی دیده می شود.

به نظر می رسد در اردوگاه اصولگرایان وضعیت حساب شده و پیچیده تر دنبال می شود. اصولگرایان با شگردهایی نظیر انتشار شایعاتی مکرر از آمدن و نیامدن کاندیدی خاص و تایید و تکذیب های پر دامنه و قرار دادن نامزدهای احتمالی ضعیف تر در کنار وی، سعی در متمایز نشان دادن آن و ایجاد موج و اقبال عمومی مردم به سمت ایشان هستند. جناح اصولگرا در کنار برنامه حساب شده که دارد، صدا و سیما را نیز با تمام قوا پشت سر خود می بیند،

جالب اینکه چندی است صدا و سیما از مخالفت عریان و شدید دولت صرف نظر کرده و با نشان دادن عملکردهای مثبت جزیی در کنار ضعف های پررنگ تر، سعی در تخریب هوشمند دولت بعنوان رسانه ای دلسوز و بیطرف دارد، با این شگرد حداقل کسری از مخاطبان به رسانه اعتماد کرده و به تدریج یک عدم رضایت نسبی در سطح جامعه شکل خواهد گرفت، در این میان ضعف شدید و انفعال اعصاب خورد کن تیم رسانه ای دولت نیز دست صدا و سیما را برای مانور بیشتر باز خواهد گذاشت.

در جناح مقابل اما هیچ برنامه هماهنگ و منسجمی از سوی اصلاح طلبان مشاهده نمی شود. به نظر می رسد اصلاح طلبان با حمایت زودهنگام و بی قید و شرط از روحانی دو خطای استراتژیک مرتکب شده اند.

اول اینکه دادن چک سفید امضاء و حمایت بی قید و شرط، در صورت پیروزی دست روحانی را برای عدم تمکین به خواسته های اصلاح طلبان باز خواهد گذاشت. اصلاح طلبان حتی زحمت مذاکره و چانه زنی برای طرح خواسته های بر زمین مانده خود را با روحانی به خود ندادند و این سطح از انفعال با وجود پشتوانه های مردمی زیاد، نگران کننده است.

با وجود همه عملکردهای مثبت و بی نظیر دولت در حوزه سیاست خارجی، بهداشت و درمان و ایستادگی در مقابل محدود کردن فضای مجازی، در بخش هایی دیگری مانند فضای امنیتی حاکم بر دانشگاه ها، عدم توانایی فراهم سازی امنیت فضای نقد، کارشکنی بعضی مدیران برجای مانده از دولت قبل در بعضی وزارت خانه ها و عدم تحقق بعضی شعارهای انتخاباتی، شاهد عملکرد بسیار ضعیفی از دولت بوده ایم. در واقع عملکرد دولت در بعضی موارد خیلی خوب و در مواردی بسیار بد بوده است که البته عملکردهای مثبتی نظیر توافق هسته ای به تنهایی می تواند کل عملکرد ضعیف دولت را پوشش دهد.

به نظر می رسد اصلاح طلبان می توانستد با مذاکره و طرح دغدغه ها و شروط خود و با کشاندن این شروط به فضای عمومی، روحانی را مجبور به پذیرفتن بخشی از این موارد نمایند.

و دوم اینکه حمایت شتاب زده و زودهنگام جریان اصلاحت از روحانی، ارزش تبلیغاتی این اقدام را برای ایجاد شور هیجان و اقناع عمومی مبنی بر لزوم حمایت از روحانی کاسته است.

http://pgnews.ir
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش