استاندار بوشهر:33میلیارد ریال اعتبار امسال در بخش آبپخش جذب شد
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

مصطفی سالاری پنجشنبه در نشست هم اندیشی توسعه بخش آبپخش افزود: اعتبارات جذب شده امسال دربخش آبپخش بیش از سه برابر سال گذشته است

مصطفی سالاری پنجشنبه در نشست هم اندیشی توسعه بخش آبپخش افزود: اعتبارات جذب شده امسال دربخش آبپخش بیش از سه برابر سال گذشته است.

وی با بر شمردن ظرفیت ها و قابلیت های ویژه این بخش یادآور شد: از آنجایی که شغل بخش عمده مردم آبپخش کشاورزی و نخلداری است می توان در این حوزه با استفاده از نظریات کشاورزان، کارشناسان و نخبگان با برطرف کردن مسائل و مشکلات این حوزه به شکل فنی و علمی روند توسعه منطقه را شتاب بخشید.

استاندار بوشهر گفت: مسائل و مشکلات مطرح شده توسط نمایندگان اقشار مختلف و بررسی مدیران کل استان بصورت مدون و کتابچه جمع آوری شده و مبنای تصمیم گیری، بودجه ریزی و اولویت بندی طرح ها خواهد بود.

سالاری بیان داشت: حوزه گردشگری بخش آبپخش قابلیت ویژه ای دارد و می توان به مدت هشت ماه که هوا در این منطقه مناسب است بعنوان قطب گردشگری استانی و کشوری بر روی آن برنامه ریزی کرد.

وی در خصوص مسائل مطرح شده در حوزه ورزش نیز تصریح کرد: در شهرستان دشتستان هشت سالن نیمه تمام ورزشی وجود دارد که نیاز است تکمیل شود و با وجود اینکه فضاهای آموزشی بخش چهاردرصد از میانگین شهرستان بالاتر است اما باید طبق اولویت بندی وضعیت مطلوبتر شود.

استاندار بوشهر گفت:10 میلیارد ریال برای استفاده از خط آبرسانی کوثر برای بهبود وضعیت آب این بخش که به تبع برخی نقاط بخش های سعدآباد و مرکزی شهرستان را هم شامل می شود تا پایان سال هزینه خواهد شد.

سالاری خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات آب آشامیدنی مردم در تابستان سال آینده که با توجه به خشکسالی ایجاد شده بیشتر سال گذشته خواهد بود کم خواهد شد.

وی از تخصیص سه میلیارد ریال اعتبار برای عمران شهری شهر آبپخش در سال جاری خبر داد.

استاندار بوشهر همچنین بررسی و پیگیری دیگر مسائل طرح شده در این نشست ، از جمله مسائل کشاورزی، رفاهی، درمانی، راههای روستایی، برق و مخابرات را در دستور کار قرار داد.

فرماندار دشتستان نیز گفت: حضور استاندار در بخش های مختلف استان نشان دهنده توجه وی به پیشرفت و آبادانی مناطق مختلف است و به ویژه در دشتستان شاهد تداوم این برنامه ها هستیم.

ارسلان زارع تصریح کرد: بخش آبپخش 22 هزار نفر جمعیت دارد که بیش از 18 هزار نفر از این جمعیت شهری و چهار هزار نفر نیز روستایی هستند .

وی خاطر نشان کرد: دولت تدبیر و امید، تلاش های زیادی برای توسعه مناطق کمتربرخوردار انجام داده و در دشتستان شاهد تلاش خوبی در این عرصه هستیم.

زارع همچنین در خصوص اعتبارات بخش نیز گفت: اعتبارات عمرانی بخش آبپخش نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر شده است.

زارع اظهار داشت : آبپخش بیش از یک میلیون اصله نخل بارور دارد و علاوه بر این در حوزه گردشگری نیز ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد.

وی گفت: آبپخش با وجود ظرفیت هایی که دارد در برخی از بخش ها و عرصه ها با کمبودهایی نیز مواجه است که باید با همدلی و وحدت در رفع مطالبات و دغدغه های مردم کوشا باشیم.

امام جمعه آبپخش نیز به ظرفیت های بالای فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی بخش اشاره کرد.

حجت الاسلام خداداد رضایی ضمن بیان مشکل آب شرب مردم شهر آبپخش و روستاها خواستار افزایش مخزن پنج هزار مترمکعبی این شهر به 10 هزار متر مکعبی شد.

 

 

ایرنا