close
متخصص ارتودنسی
مصاحبه اختصاصی آفتاب آبپخش/با مرتضی بهرامی .....بازیگر.نویسنده و کارگردان سینما
<<مصاحبه اختصاصی آفتاب آبپخش/با مرتضی بهرامی .....بازیگر.نویسنده و کارگردان سینما

به گزارش آفتاب آبپخش:مصاحبه اختصاصی با مرتضی بهرامی  مرتضی بهرامی .....بازیگر.نویسنده و کارگردان سینما ومجری جوان ومحبوب شهر آبپخش انجام داده ایم که  مشروع این گفت وگو را ادامه خواهیم خواند

 

فک میکنی از کجا شروع کنیم بهتره؟

از سر سطر،از هرکجا که شما دوست دارید.

برای بازدیدکنندگان سایت بیوگرافی خودتان را به صورت کامل بفرمایید؟

خواهش میکنم،من مرتضی بهرامی هستم متولد  بیست و ششم روزهای آخر اسفند سال  1369 توی خانواده فرهنگی به دنیا اومدم...پدرم معلم بود و در حال حاضر بازنشست سازمان آموزش و پرورش هست...مادرم خانه دار و یک برادر بزرگتر از خودم دارو یک خواهر کوچیک تر از خودم دارم و تمام عشق و دنیای من خانواده ام هستن که همیشه مشوقم بودن هستند و همیشه بم روحیه دادن و حمایتم کردند.

و اما هنر....مقوله ای که عاشقانه دوستش داری چی شد که به سمت هنر تئاتر سپس سینما و اجرا رفتی؟

آره خب هنر تمام زندگی من،دنیای من و عشق منه...تئاتر رو به صورت خیلی آماتور از سال 79 با اجرای نمایشهایی در ایام فجر در کلاس سوم ابتدایی در مدرسه شهید امیری  آبپخش شروع کردم....خیلی هم جدی نبود و شوخی شوخی جدی شد...از سال 80 یعنی دقیقا یکسال بعدش من سه تا نمایش دیگه با همکلاسیهام اجرا کردم و از همون موقع مسیرم رو انتخاب کردم و مدیر مدرسمون آقای شریفی خیلی به من کمک معنوی میکردن روحیه میدادن و فضا را برای ما باز گذاشته بودند.بعدش در مدرسه غیر انتفاعی یاسین بودم و اونجا هم تئاتر کار میکردیم به شکلی عجیب توی مدرسه همدوره های ما یادشونه تقریبا هر یک ماه اجازه میدادن ما توی مدرسه اجرا کنیم  و من هم متن مینوشتم هم کارگردانی میکردم و هم بازی میکردم.

از آن موقع کسی هم با تو همراه شد که به شکل حرفه ای هنر را دنبال کنه؟

نه متاسفانه دوستان عزیز هنرمندان دوست داشتنی گروه من هر کدومشون به سمتی رفتن و برای تک تکشون آرزوی شاد کامی و موفقیت دارم.

بعدش چی شد؟

بعد از آن توی مدرسه یاسین که بودیم یک گروه تشکیل داده بودیم میرفتیم جشنواره مدارس و اونجا همیشه اول میشدیم و دسته پر برمیگشتیم.

اولین مقامی که گرفتی یادته؟

بله مگه میشه فراموشش کرد سال 82 بود در جشنواره مدارس نمایش استان بوشهر مقام سوم نویسندگی و بازیگری برای نمایش (پایه جور) کسب کردم...که یکی از روزهای خوش زندگی من بود.

تئاتر تا کی همراه مرتضی بهرامی بود؟

تئاتر همیشه همراه منه...چون در تئاتر سابقه دارم از تئاتر کارم را شروع کردم و یک عضو جدانشدنی از منه ولی بنا به دلایلی که دارم در حال حاضر تئاتر کار نخواهم کرد.و تر جیح میدم در رشته ای که تحصیل کردم کار کنم سینما.من عاشق سینمام و هیچ چیز توی دنیا را با سینما عوض نمیکنم.

گفتی سینما از سینمای خودت برامون بگو ؟

من توی سال 89 وارد دانشگاه شدم و سینما با گرایش کارگردانی را رشته تحصیلی خودم انتخاب کردم و درسم رو هم به لطف خدا تموم کردم و در حال حاضر لیسانس سینما و فیلمسازی دارم.

فیلم های زیادی کار کردم و آثاری را خلق کردیم که همیشه توی جشنواره ها و فستیوال های فیلم همیشه رقیب جدی برای دیگر آثار بوده و استان بوشهر به لطف بچه های سینما یکی از پنج شهر تولید فیلم کوتاه یا سینمای کوتاه می باشد.

بعضی از آثاری که حضور داشتم و حضور ذهن دارم خدمتتون عرض میکنم.

فیلم دوقسمتی فهمیده های جنگ به کارگردانی عبدالجبار دلدار و پخش از شبکه دو

فیلم مارپله به عنوان بازیگر نقش اصلی  و به کارگردانی دوست خوبم نیما شمسایی حضور داشتم

فیلم صدقه به کارگردانی صفورا برسان حضور داشتم

فیلم حس مصنوعی به کارگردان خانم فریبا نجفی حضور داشتم

فیلم آن روزها....فیلم پرانتز صدابردار کار بودم....فیلم به توان مثبت بازیگر اصلی کار بودم....فیلم مستند داستانی عزای بعد از حج را ساختم،نویسنده فیلم رد پا هستم.نویسنده و دستیار کارگردان و برنامه ریز فیلم پس لرزه به کارگردانی دوست عزیزم محمود یزدانی بودم که الان این فیلم در جشنواره فیلم چهار کشور خارجی است.چندین کار دیگه هم ببودن که حضور ذهن ندارم و در نهایت آخرین کارم هم فیلم سینمایی نه و پنج دقیقه هستش که هم بازیگر کار بودم  و هم دستیار سه کارگردان بودم و در حال حاضر نیز مشغول همین فیلم هستیم و همزمان در حال نگارش فیلم داستانی تروریست هستم که این فیلم در بهار امسال ساخته خواهد شد.

پرکار هم هستید در سینما!!! شاید که نه حتما مردم شهرت این ها رو نمیدونن؟

نمیدونم باید بپرسیم از مردم عزیز...من کارمو دارم انجام میدم و تمام تلاشم اینه که کارمو درست انجام بدم.

در سینما چه حرفه ای را دنبال می کنید؟

من بازیگری،گروه کارگردانی،فیلمنامه نویسی و صدابرداری

چرا تئاتر رو ادامه ندادی و تحصیلات آکادمیک را در سینما گذروندی؟

من به دنبال این بودم که توی هنر به یه جایی برسم که دنبالشم دنبال یک چیز گمشده که خوشبختانه پیداش کردم و اون سینما بود.دنبال یه چیزی راضیم کنه تئاتر رو دوست دارم ولی نه به عنوان شغل سینما شغل و حرفه و عشق منه و با هیچ چیز هم برام قابل مقایسه نیست...اصلا نمیشه با چیزی مقایسه کنی سینما رو

و اما اجرا حرفه ای که تبحر خاصی در آن داری از فضای اجرا بگو؟

خب من در کنار کار سینما و فیلمسازی که حرفه اصلی من هست کار اجرا و شومن را انجام میدم و مرسی از لطف شما که میگید تبحر داری لطف و بزرگی شما را میرسونه!

من فضای اجرا را خیلی دوست دارم چون مردم منو به عنوان یک شومن میشناسن و برنامه هایی با فضای شاد را با سبکی خاص اجرا میکنم چون خودم باورم بر این هستش که مردم باید توی اون تایمی که برای یک برنامه فرهنگی شاد میان و قراره جشن بگیریم یک مناسبت را باید شاد باشند و بخندن و شادی کنند و انرژی بگیرن و من تمام تلاشم را میکنم که مردم را شاد کنم و در هر شهری هم که رفتم شادشون کردم و برگشتم و این بازتاب را دیدم و خوشحالم که خدا همچین انرژی به من داده که میتونم دل مردم رو شاد کنم و بخندومشون.

چه بازتابی از مردم شهرت و حامیان اصلیت در اجراها و کارت گرفتی؟

والا در سینما بعد از این همه کار هیچ بازتابی ندیدم من وبلاگ اختصاصی دارم و انگار برای هیچ کس مهم نیست از مردم شهرم ولی خب دوستان زیادی به من لطف داشتن دوستان هنریم رو میگم.در اجرا هم دوست ندارم این چیزا رو بگم ولی پرسیدین بذار بگم،نمیدونم خیلی ها از چی میسوزن متاسفانه تعدادی هستند که همیشه با الفاظ خیلی بد کامنت میذارن،پشت سرم خیلی حرف میزنند.کامنت هایی که گذاشتن خیلی بده،بعضی از دوستان هستند که بعد از هر اجرای من ادب و شعور را فراموش میکنند،به من به حامیان برنامه حرف نادرست میزنن چیزی که من در هیچ جا ندیدم الا آبپخش فقط اینجا هست و امیدوارم اون آدمها خیلی زود ادب یاد بگیرن...

ولی بدونن اون آدمها که پشیزی نه خودشون نه حرفشون اهمیت ندارن و من پرتوان تر کارم را انجام میدم و مطمئنم که با تلاشم پاسخ های خوبی خواهم گرفت من هیچ وقت خسته نمیشم مطمئن باشید و روز بروز شاداب تر و پرتوان تر میشم....پس به خودتون اون تعداد انگشت شمار زحمت ندین هیچی نیستید.

سبک اجرای شما یک سبک شاد اجراست همراه با موزیک و فضای شاد خیلی ها دوست دارن و تعداد کمی هم نمیپسندن؟

مرسی از اونایی که همیشه منو با محبتاشون شرمنده کردن ولی خب روی سخنم با تعداد کم اوناست نپسندیدن دلیلی بر توهین نمیشه نمیپسندن آقا نیان،مرتضی بهرامی دوست ندارن نیان،نه اینکه بیان بخندن شاد شن بعدشم دهان وا کنن همچی بگن این تنها برای من نیست برای تمام هنرمندان در حال پیشرفته و اونایی که مدام در حال کارند،اگه حسادت بعضی ها بخاطر اینه خب اونا هم توی حرفه خودشون کار کنن و آدمهای موفقی بشن،نه اینکه صبح پاشن بیان یک برنامه راز یر سوال ببرن و برن این ادمها کوتاه فکرند و به هیچ جا نمیرسند.من بخدا نمیشناسمشون و اگه این دوستان بیان راحت با خودم حرف بزنن خیلی بهتره تا مثلا با یک اسم شخصیت خودشونو زیر سوال ببرن.

خب همیشه قطب منفی و قطب مثبت وجود داره؟

بله وجود داره منم اصلا نمیگم همه باید موافق باشن نه ولی من حرفم سر احترامه،منم یه چیزایی اینجا میبینم که هیچ جا نیست طرف سن و سالی ازش گذشته میاد سمت من میگه برا اجرات چقد پول میگیری؟بابا بخدا این حرفا زشته،من اصلا توی عمرم این سوالا رو از پدرمم نپرسیدم.بابا به کسی چه من برای اجرام و کارم در سینما چقد دستمزد میگیرم.بعضی مردمم بعد از خنده شون میشن دایه عزیزتر از مادر شهر که پول بیت الماله و حرامتون باشه چیزی که ما بارها در جشن نوروز آبپخش شنیدیم و بعد برگزارکنندگان محترم هم پول بیت المال رو در خزانه گذاشت و ربع قراداد رو هم به ما ندادند و ایجاد تنش شد متاسفانه چیزی که من همیشه بدور بودم از این قصه های تنش.در صورتی که من برای هر شهری که برم اجرا دستمزدم رو با احترام میدن و منو شرمنده میکنن،ای کاش مردم همدیگر رو بیشتر دوست میداشتند!

از مردم شهرت چه توقع و انتظاری داری؟

هیچی بخدا....کوچیک همشونم!

ولی خب حتما مردم از تو توقع دارن؟

بله....من تا رو پا هستم در سینما و اجرا کار خواهم کرد و لحظات شادی را براشون رقم میزنم و امیدوارم نماینده خوبی برای مردم شهرم  در سینمای کشور باشم.

روی صحنه خیلی پر تحرک هستی و پر انرژی دلیلشو به خوانندگان میگی؟

والا من کلا پر انرژی ام و نمیدونم چرا خسته نمیشم برای خودمم سواله،ولی خب قربون خدا برم منو اینجوری درست کرده،و این یک هدیه خداوندیه و منم تقدیمش میکنم به مردم توی تمام اجراهام.!

 

امیدوارم که این مسائل کلا از بین بره و همیشه شاد ببینیمت و مصاحبه بعدی این گلایه ها نباشه و جو شهر برای تمام هنرمندان خوب و عالی بشه؟

امیدوارم....خدا از زبونت بشنوه،یه چیزی هم بگم اجرا،بازیگری،فیلمسازی پذیرشش از طرف مخاطب یک امر سلیقه ایه....ولی خب شاد بودن رو همه میپسندن!!!! من بلد نیستم مردم رو بگریونم پس شادشون میکنم خیلی بهتره!!!!

 

شما هم به عنوان بازیگر تئاتر فعالیت داشتید و هم بازیگر سینما این دو بازی چقد بهم نزدیک هستند؟

بازیگری توی این دو مدیوم با هم دیگه کاملا متفاوته بازی در یک تئاتر تکنیک ها و نوع بازیهای خاص خودشو داره سینما هم تکنیک و فنون بازی خاص خودشو داره بازی روی صحنه با بازی جلوی دوربین دو دنیای متفاوته،و من با اون دسته از عزیزانی که میگن یک نوع بازیه مخالفم،این صحبت هم براساس پایان نامه لیسانسم میگم که بازیگری سینما تزم بوده و تحقیق و پژوهش کردم و در دانشگاه از اساتیدم توی این چهار سال یاد گرفتم هیچ ربطی بهم ندارند الا بیس کار و پایه ی کار که مشابه هست ولی یکی نیست!اگه بخوام تخصصی در این مورد حرف بزنم باید به ساعتها بحث کنم!

برایهرکدامازاسامیزیریککلمهیاجمله  کهبهذهنتمیرسهبگو؟

سینما:عشق

اجرا:لحظه های شاد

اسطوره:اصغر فرهادی

بازیگری:تقدیم به استادم علیرضا خمسه

پرویز پرستویی:بزودی شاگردش می شوم

دوست:مصطفی دشتی زاده،محمود یزدانی،حمید مقصودی خیلی ین نمیتونم نام ببرم!

حسن غلامی:رفیق شفیق من

آبپخش:زادگاهم....خاکش مزارم است!

مسئولین:بیل تا نهادو!!!!

تهران:قطب سینما

بوشهر:احسان عبدی پور

استاد:حسین روشنکار و مهتاب ابراهیم زاده مدیونشونم تا آخر عمر!

دوربین:اصلا دنیاییه غیر قابل وصف

میکروفون:یکی از دوستان صمیمی من!

آفتاب آبپخش:بهترین سایت خبری

 

حرف آخر؟

تشکر از شما دوست عزیزم که این وقت رو در اختیارم قرار دادید و ممنون از مصاحبه براتون آرزوی موفقیت میکنم،و برای مردم شهرم آرزوی بهترین ها رو دارم،امیدوارم شاد باشید و خندان همیشه تا ابد پاینده!

تاریخ : سه شنبه 05 اسفند 1393 زمان : 19:38

<


ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
نام ارسال کننده: رهگذر
استفاده کردیم
1393/12/6 || 8:36
نام ارسال کننده: ابوذر محمدیان
درود بر دوست خوبمان
چهره ای که در راه حرفه ای بودن گام بر میدارد .
1393/12/6 || 0:05

پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش