اميد سه کناري: براي گرفتن حق‌مان نبايد التماس کنيم
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

اميد سه کناري در گفت و گويي با انتقاد از مسئولان ورزش استان اظهار داشت: سالهاست بدون کوچکترين توقعي عضو تيم ملي هستم و با تحمل فشار و سختي هاي فراوان  و کسب افتخار براي استان تلاش مي کنم اما متاسفانه نامهرباني مسئولان استان ديگر تاب تمرين کردن را از من گرفته است و ديگر انگيزه اي براي ادامه کار ندارم.


 اميد سه کناري از 18 سالگي عضو ثابت تيم هاي ملي هندبال ،جوانان ، اميد و بزرگسالان ايران بود و با حضور در دو دوره در المپيک آسيايي ، بازيهاي جوانان آسيا و جهان ، قهرماني و نايب قهرماني آسيا طي هشت سال گذشته براي استان يدک مي کشد.

وي با حضور در المپيک آسيايي گوانگجو چين و اينچون کره جنوبي، جام قهرماني جوانان مردان آسيا اردن ، جام قهرماني جوانان جهان مصر ، جام رياست جمهوري ارمنستان و 5 دوره حضور بازيهاي باشگاهاى آسيا (شهردارى كرمان، سپاهان اصفهان، ثامن الحجج سبزوار 3دوره و منيزيم فردوس) و در بيش از سي تورنومنت اروپايي و آسيايي پر افتخار ترين ورزشکار دشتستان و استان به شمار مي آيد.

اميد سه کناري+ماچک +هندباليست‌ها +هندباليست برازجاني

 

اين مقامها که تاکنون در طول تاريخ ورزش دشتستان بي سابقه بوده است ما را وا داشت تا سراغ وي رويم و از آخرين وضعيتش جويا شويم. اميد سه کناري هندباليست پر افتخار برازجاني گفت و گويي با خبرنگار « دي اسپورت » انجام داده است که در ادامه مي خوانيد:
جناب سه کناري از آخرين وضعيت تان بگو؟
در آستانه مسابقات جام جهاني قهرماني مردان جهان در دوحه قطر هستيم و براي آمادگي بيشتر بامداد جمعه 12 دي ماه راهي ايتاليا مي شويم و پس از برگزاري چند ديدار دوستانه مستقيما راهي قطر خواهيم شد.
از تيم ملی بگو؟ شرايط چگونه است ؟ راضي هستيد؟
تيم در شرايط خوبي به سر مي برد و اميدواريم بزودي انتخابات ريس فداسيون برگزار گردد قطعا وضعيت بهتري خواهيم داشت. مسابقات بسيار سختي در پيش داريم و بايد تمام تلاشمان را براي حضوري قدرتمند بکار گيريم .
در طي سالهاي اخير مسئولان استان با شما تماسي هم داشته اند تا از وضعيتتان جویا شوند؟
مسئولان استان و شهرستان در کمال تعجب بيش از چهار سال است حتي زحمت يک تماس گرفتن نيز به خود نمي‌دهند و حتي نمي‌دانند که هندباليست استانشان در اردو حضور دارد. اداره ورزش و جوانان استان به ما وعده داده بود که پيش از مسابقات آسيايي اينچون کره جنوبي طي مراسمي از ملي پوشان تقديري شود و مبلغي به عنوان پاداش به ما داده شود اما به حساب ما حتي يک سکه 100 ريالي نيز ريخته نشده است!
ما زحمت زيادي در اردوها مي‌کشيم و تنها حرفه ما نيز همين هندبال است. روزانه تمرينات زيادي را در سخت ترين شرايط دنبال ميکنيم اما تنها زماني‌ که در مسابقات مدال کسب کنيم سر و کله مسئولان براي گرفتن عکس يادگاري پيدا مي‌شود.
اين اصلا درست نيست که ما براي گرفتن حق خودمان بخواهيم به مسئولان التماس کنيم و مسئولان بايد قدر ورزشکاران خود را بدانند. اکنون نيز در آستانه مسابقات جهاني هستيم و جا داشت مسئولان ورزش و ساير نهادهاي بوشهري پا پيش مي‌گذاشتند تا ما با روحيه بهتري راهي مسابقات شويم و براي ايران افتخار کسب کنيم.

 

 

 

امید سه کناری هندبالیست دشتستانی

 

ظاهرا از مسئولان ناراضي هستيد؟
اجازه بدهيد به صراحت بگويم طي هشت سال گذشته جز خانواده ، دوستان ، شخص حاج رضا مصباحي  و تني چند از دوستان اصحاب رسانه خصوصا دي اسپورت ، نوا جنوب و اتحاد جنوب ، هيچ مسئولي از اداره ورزش استان حتي کوچک ترين تماسي نداشته ام و حقيقتا مسئولين ورزش استان و شهرستان را نميشناسم.
نميدانم به عنوان يه ورزشکار بايد کدام مرحله از پله هاي ترقي را طي ميکردم که حداقل بعد از اين همه سال تحمل فشار و سختي  و کسب افتخار براي اين شهر و استان حداقل يک تقدير از بنده ميشد!
اجازه بدهيد به مسئولين ورزشي ياد آوري کنم مگه به غير از صادق پاکدامن ، ميثم زاهدي فر ، مجيد مرادي ، احسان نژاد و اميد سه کناري چند تا ورزشکار حرفه اي و موفق داشته ايد که نتونستيد تو طي مراسمي از آنها تقدير کنيد؟
 البته اين موضوع رو ياداور شوم که حقيقتا گلايه بنده بخاطر خود من نيست و واقعا براي شهرم و استانم افسوس ميخورم که بعد اين همه استعداد و نخبه ورزشي در رشته هندبال ، برازجان يکي از قطب هاي هندبال ايران بوده ولي عدم توجه و حمايت همين دوستان باعث شده روز به روز پسرفت داشته باشيم
ورزشي که به جرات ميگويم با زحمات و حمايت شبانه روزي شخص حاج رضا مصباحي دو عضو ثابت تيم ملي سالني و بيش از يازده عضو تيم ملي هندبال ساحلي کشور را در اختيار دارد و مطمئن باشيد خيلي از مسئولين همين موضوع رو هم نميدانند.
به نظرت شهرستاني که دو هندباليست ملي پوش دارد و يازده ملي پوش ساحلي ميتواند تيمي در ليگ برتر داشته باشه؟
شهرستان دشتستان پتانسيل بالايي در رشته هندبال دارد و سالهاست حاج رضا مصباحي در ليگ يک تيمداري مي کند ولي دريغ از کمک مسئولان ، در صورتي که مسئولان حمايت کنند استان مي تواند نماينده شايسته اي در ليگ برتر داشته باشد ولي متاسفانه هيچ مسئولي به فکر ورزش نيست !
 

 

امید سه کناری هندبالیست دشتستانی

 

از آرزوي ورزشي ات برايمان بگو؟
يكى از آرزوهاى من بازى براى تيم شهرم است البته در ليگ برتر !

سپاس از اينکه وقتتان را در اختيار « دي اسپورت » قرار داديد. امیدواریم در مسابقات جهانی بار دیگر شاهد درخشش شما باشیم. لطفا اگر صحبت پاياني داريد بفرماييد؟
فکر نميکنم هيچ عنصري مهم تر از ورزش خصوصآ ورزش حرفه اي در تقويت روحيه و شادابي جامعه و خصوصا جوانان داشته باشد ولي بي توجهي مسئولان به ورزشکاران موجب راندن آنها از صحنه ورزش مي‌شوند. به هرحال باز هم از مجموعه دوستاني که طي اين چند مدت نسبت به بنده عنايت داشته اند واقعا تشکر ميکنم و تنها صحبت و تقاضا من با شخص استاندار محترم بوشهر جناب دکتر سالاري هست که با توجه به ظرفيت هاي موجود در خصوص برسي وضعيت و ميزان توانايي و حمايت مالي خاص هندبال دشتستان مساعدت نمايند مسلمآ حضور نماينده اي از اين استان در مسابقات کشوري و حتي بين المللي موجب اعتلاي بيش از بيش استان عزيزمان خواهد گرديد. با تشکر ويژه از شما جناب احمدي عزيز و وبسايت موفق «دي اسپورت » و آرزوي موفقيت براي همه ورزشکاران عزيز هم استاني را در تمام مراحل زندگي خواستارم.

 

تيم هندبال ايران

دی اسپورت