با حضور رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی یادواره سرداران و 670 شهید دشتستان برگزارشد
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

علاء الدین بروجردی روز پنجشنبه در آیین یادواره 670 شهید دشتستان در استان بوشهر با بیان دلایل عصبانیت آمریکا از ایران اظهار کرد: زمان شاه 60 هزار مستشار آمریکایی بر ما مسلط بودند ولی امروز دست آنها از کشور ما کوتاه شده ، از این رو آمریکا با ما دشمن است

وی گفت: در میان دریای متلاطم سیاست جهان و بین 57 کشور اسلامی که بیشتر آنها گرفتار مشکلات و جنگ داخلی هستند، ما امنیت پایدار داریم و به رغم فشارهای شدید دنیای استکبار توانسته ایم مسیر پیشرفت را طی کنیم.

وی رمز موفقیت ملت ایران را خداباوری ذکر کرد و افزود: بر اساس آموزه های اسلام مسلمان باید باعزت و شرافت زندگی کند و اسلام اجازه ذلیل شدن را به انسان نداده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز ایران در جریان هسته ای در موضع اقتدار است نه در موضع ضعفی که 10 سال پیش در آن قرار داشت و به همین خاطر بود که مقام معظم رهبری در این موضع نرمش قهرمانانه را مطرح فرمودند که باید در مقابل دشمن قهرمانانه ایستاد و عقب نشینی نکرد.

بروجردی ادامه داد: آمریکا در فکر عقب نشینی ایران در جریان هسته ای نباشد ملت ایران با پیمانی که با خون شهدای دانشمند هسته ای خود بسته است در این راه استوار ایستاده و عقب نشینی نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: مذاکرات هسته ای دو خروجی بیشتر نخواهد داشت یا اینکه آنها در مقابل ایران تمکین کنند یا مذاکرات به بن بست برسد.

این نماینده مجلس گفت: در مجلس شورای اسلامی طرحی تصویب شده که اگر آمریکایی ها بخواهند تحریم ها را زیاد کنند دولت را موظف می کنیم که با همان وضعیت قبل با پیشرفت در انرژی هسته ای حرکت کند و اگر آمریکا بخواهد زیاده خواهی کند همان کاری را می کنیم که در مجلس هفتم کردیم یعنی توقف قبول پروتکل الحاقی.

وی با بیان اینکه همیشه ایران اسلامی مخالف بمب هسته ای بوده تصریح کرد: آنها بمب هسته ای می سازند و آزمایش می کنند و اگر روزی کشوری بخواهد محاکمه شود باید آمریکا با این همه بمب اتم محاکمه شود.

بروجردی ادامه داد: در میان 57 کشور اسلامی هیچ ارتشی وجود ندارد که فرمانده کل قوا یک مرجع تقلید باشد و این یک امر منحصر بفرد است.

امام جمعه برازجان نیز در این یادواره گفت: شهدا حق دین خدا را به شایستگی ادا کردند و در همه جنبه های دینی به مرحله یقین رسیدند.

حجت الاسلام حسن مصلح با بیان اینکه ما دوست دوستداران شهدا و دشمن دشمنان آنها هستیم افزود: ما با تمام وجود از آرمانهای آنها پاسداری خواهیم کرد و راه روشن آنها را ادامه خواهیم داد.

وی یادآور شد: هدف از یادواره ها تکریم شهدا، خانواده های آنها و رزمندگان و آزادگان و آموختن درس اخلاص و فداکاری و تجدید پیمان با این مخلصین خداست.

فرمانده سپاه دشتستان نیز عزت، اقتدار و امنیت امروز ایران را مدیون خون شهدا دانست و گفت: دشتستان در دوران دفاع مقدس 11هزار رزمنده راهی جبهه کرد که 670 شهید، 137 آزاده و دوهزار جانباز سند افتخار این شهرستان است.

سرهنگ نعمت الله غلامپور افزود: از 61 شهید تخریب چی استان بوشهر 58 شهید از دشتستان است.

در این یادواره که با حضور استاندار بوشهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و شهرستانی، خانواده شهدا، ایثارگران و جمع کثیری از مردم شهرستان دشتستان برگزار شد برنامه های متنوع فرهنگی در بزرگداشت مقام شامخ شهدا به اجرا درآمد.