بریت بارت:توافق نزدیک است؛ هجوم ایرانیان برای فروش سرمایه های خود در آمریکا / رشد 7 درصدی ریال
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

یک ایرانی که بین ایران و آمریکا در سفر است گفت که او و بسیاری از هموطنانش در حال فروش سرمایه های خود در آمریکا هستند تا میزان دلار امریکا در داخل ایران را افزایش داده و به رشد اقتصادی کشورشان کمک کنند.


 

توافق نزدیک است؛ هجوم ایرانیان برای فروش سرمایه های خود در آمریکا / رشد 7 درصدی ریال

بریت بارت نوشت: یک ایرانی که بین ایران و آمریکا در سفر است گفت که او و بسیاری از هموطنانش در حال فروش سرمایه های خود در آمریکا هستند تا میزان دلار امریکا در داخل ایران را افزایش داده و به رشد اقتصادی کشورشان کمک کنند.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، وی گفت: ایرانیان ساکن امریکا باید از فرصت استفاده کرده تا پول های خود را به ایران منتقل کنند، چراکه هنوز دلار در ایران قدرتمند است. بازارهای ایران هم اکنون واکنش مثبتی به اخبار خوب از مذاکرات نشان داده اند.

براساس این گزارش، ایرانیان هم اکنون در حال فروش سرمایه های خود در آمریکا هستند، چراکه می توانند ریال یشتری نسبت به 6 ماه آینده خریداری کنند.

تا ده هفته پیش دلار 35700 ریال در ایران معامله می شد اما از روز شنبه این نرخ به 32300 رسیده است که به معنای رشد 7 درصدی ریال است.

در همین حال، جان کری و همتای ایرانی اش در حال مذاکره بر سر برنامه هسته ای تهران هستند.

یک منبع به بریت بارت گفت که توافق هسته ای احتمالا تا هفته ی آینده بدست می آید . اگر چنین اتفاقی بیافتد 100 میلیارد دلار از سرمایه های ایران که در طول چندین سال گذشته مسدود شده، آزاد می شود.

براساس این گزارش، سازمان ملل هم اکنون پروسه لغو تحریم های ایران را آغاز کرده است.