close
دانلود آهنگ جدید
به مناسبت آغاز هفته جوان؛امسال بوشهرهفته جوان ندارد/اداره کل ورزش و ورزش دردوره جوانترین استاندار
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

این وضعیت، نتیجه عملکرد استانداری است که به واسطه جوان بودنش، درابتدای انتصاب توسط هیئت دولت، جوانان این استان را امیدوار کرده بود؛ چنانچه در حالی که وی در یک سال و نیم استانداری خود در بوشهر نه تنها در هیچ جلسه ای از جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان استان، به عنوان ستاد و اتاق فکر حوزه جوانان، شرکت نکرده بلکه تا ماهها احکام اعضای این ستاد توسط وی امضا نشده و عملا جلسه ای با ریاست ایشان تشکیل نشده است.


به گزارش آفتاب آبپخش: در حالی که هفته جوان از امروز آغاز می شود، خبری مبنی بر برگزاری برنامه های مفید هر ساله از اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر به گوش نمی رسد.

در حالیکه هر ساله در این ایام شاهد برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر و به تبع آن جشنواره جوان برتر خلیج فارس، که جشنواره هایی مختص جوانان و در جهت معرفی و تجلیل از سرآمدان ایشان در 14 بخش از جمله جوان کارآفرین، جوان هنرهای تجسمی، قرآن و جوان، موسیقی جوانان، جوان و توانایی های خاص، سرباز جوان و ... است، بوده ایم، خبری مبنی بر برگزاری این جشنواره ها از سوی اداره کل ورزش و جوانان در سال جاری اطلاع رسانی نشده است. جشنواره ای که هر ساله چنان مورد استقبال جوانان هم استانی در استان محروم بوشهر قرار می گیرد که نه تنها عده کثیری از جوانان در راهروهای سالن محل برگزاری نشسته یا در در انتهای آن ایستاده و در آن شرکت می کنند بلکه بسیاری از ایشان به دلیل نبود هیچ جایی از حضور بازمی مانند.

برگزار نشدن این جشنواره و برنامه های مختص هفته جوان در شرایطی است که برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر مصوبه شورای عالی جوانان و لازم الاجراست. تعطیلی عملی معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان نه تنها مختص این هفته که مربوط به چند ماه گذشته و پس از تغییر و تحولات در این معاونت است؛ به گونه ای که با وجود نیروهای کارشناس حوزه معاونت جوانان و بی توجهی به تجارب ایشان، با نصب یک سرپرست از بخش ورزشی آن اداره برای اداره معاونت جوانان، که همزمان سرپرست معاونت پردردسر اداری و مالی اداره کل ورزش و جوانان هم هست، عملا این اداره کل به اداره کل ورزش و ورزش بدل شده و خروجی قابل ذکری در حوزه جوانان ندارد.

 

به نظر می رسد این وضعیت، نتیجه عملکرد استانداری است که به واسطه جوان بودنش، درابتدای انتصاب توسط هیئت دولت، جوانان این استان را امیدوار کرده بود؛ چنانچه در حالی که وی در یک سال و نیم استانداری خود در بوشهر نه تنها در هیچ جلسه ای از جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان استان، به عنوان ستاد و اتاق فکر حوزه جوانان، شرکت نکرده بلکه تا ماهها احکام اعضای این ستاد توسط وی امضا نشده و عملا جلسه ای با ریاست ایشان تشکیل نشده است. درحالی که در هفت هشت سال قبل از آن، استان بوشهر در مدیریت ستادهای ساماندهی امور جوانان در مجموع رتبه دوم کشوری را کسب نموده بود. البته این وضعیت طبیعتا دنباله همان رویکرد در سطح کلان نیز می باشد بطوریکه اولین جلسه شورای عالی جوانان پس از ۱۹ ماه تأخیر در دولت یازدهم با غیبت رئیس جمهور و البته حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مهر ماه سال ۹۳ برگزار شد.

جوانان یکی از سرفصل‌های اصلی وعده‌های انتخاباتی رئیس دولت یازدهم بود اما هم اکنون با گذشت چندین ماه هنوز مشکل اشتغال، ازدواج، مسکن، اوقات فراغت و ... جوانان همچنان به قوت خود باقی است. این وجیزه در مقام پرداختن به نواقص وزارت ورزش و جوانان و مرکز استانی آن در بوشهر پیرامون مواردی چون ازدواج؛ اشتغال و ... نبود که پرداختن به کم کاری های این اداره در این حوزه مثنوی هفتاد من کاغذ است. در واقع رفع این معضلات پیش کش، ظاهرا در قاموس مدیریتی اداره کل ورزش و جوانان، جوانان به اندازه برگزاری یک همایش هم جایگاهی ندارند.

بوشهر24