آخرین مطالب

به بهانه اظهارات اخیر؛ آیا پتروشیمی دشتستان قربانیِ سیاست می شود؟

موضوعی که نگرانی هایی در بین مردم ایجاد کرده است این که پتروشیمی دشتستان در کشمکش ها و تنش های سیاسی مغفول واقع نشده و طرفین نخواهند برای برخی ملاحظات سیاسی این واحد مهم و تاثیرگذار را قربانی کنند.

به گزارش آفتاب آبپخشک کشمکش و تنش بر سر کلنگ زنی و احداث پتروشیمی دشتستان بین نماینده مردم این شهرستان از یک طرف و مدیران استان از سوی دیگر ادامه دارد و سرانجام برای مردم مشخص نشد که دلیل به تعویق افتادن مکرر احداث این واحد مهم و اثرگذار در منطقه چیست؟

چندی قبل بود که حجت السلام سید مهدی موسوی نژاد، نماینده مردم دشتستان در مجلس از کلنگ زنی پتروشیمی در این شهرستان آیا پتروشیمی دشتستان قربانیِ سیاست می شود؟همزمان با عید فطر خبر داد و این خبر که خیلی زود در شبکه ها و گروه های اجتماعی دست به دست شد موجی از خوشحالی را در بین مردم به ویژه جوانان و نخبگان اجتماعی به راه انداخت.

آب سردی که روی مردم ریخته شد
خوشحالی مردم اما خیلی طول نکشید زیرا آنان پس از عید فطر نه تنها شاهد کلنگ زنی این واحد پتروشیمی در شهرشان نبودند بلکه خبرهایی دریافت کردند که بر اساس آن هنوز محل احداث پتروشیمی نیز مشخص نشده است.

واکنش تند موسوی نژاد به تاخیر افتادن کلنگ زنی پتروشیمی دشتستان
پس از آن بود که نماینده دشتستان در صحن علنی مجلس واکنش تندی به این موضوع نشان داد و با متهم کردن مدیران اجرایی به سهل انگاری و عدم توجه وزارت نفت به احداث پتروشیمی دشتستان از مسئولین منابع طبیعی استان خواست فقط زمین را در اختیار نفتی ها قرار بدهند و در صورت وجود معارض برای محل آن فرصت ها را از دست ندهند زیرا احداث این واحد پتروشیمی برای مردم منطقه بسیار مهم بوده و نباید با تاخیر مواجه شود.

واکنش سالاری به سخنان موسوی نژاد
هنوز از سخنان موسوی نژاد چند روزی نگذشته بود که استاندار بوشهر اعلام کرد پیگیری های لازم در این خصوص انجام شده و سرمایه گذار پروژه را از «سپهر انرژی» به «پتروشیمی خارک» تغییر دادیم.

آیا پتروشیمی دشتستان قربانیِ سیاست می شود؟سالاری در خبری که مهر آن را منتشر کرده است گفته بود که طبق جانمایی اولیه و کلی، قرار بود پتروشیمی دشتستان در بخش آبپخش و هم مرز با شبانکاره اجرا شود اما مشخص نیست که حتما از اراضی ملی در این طرح استفاده شود بلکه بر اساس پارامترها و معیارهای فنی، اقتصادی و محیط زیستی که سازمانهای مرتبط مانند صنعت و معدن و محیط زیست، تعیین می کنند، مکان احداث، طوری مشخص خواهد شد که هم سرمایه گذار توانایی انجام آن را داشته باشد و هم هزینه مالی و زیست محیطی کمتری برای مردم در پی داشته باشد.

استاندار بوشهر همچنین اظهار کرد که هر کسی می گوید در این زمینه پیگیری‌هایی را صورت داده است اما روش پیگیری ما در این رابطه فنی، تخصصی و منطقی است و با توجه به اینکه تعداد صنایع در قسمت میانی استان، محدود است، معتقدیم این پروژه‌ها نیاز مردم بوده و باید اجرایی شوند.

آیا پتروشیمی دشتستان قربانیِ سیاست می شود؟
اکنون موضوعی که نگرانی هایی در بین مردم ایجاد کرده است این که پتروشیمی دشتستان در کشمکش ها و تنش های سیاسی مغفول واقع نشده و طرفین نخواهند برای برخی ملاحظات سیاسی که موضوع بحث نمی باشد این واحد مهم و تاثیرگذار برای مردم منطقه و استان را قربانی کنند.

موضوعی که اگرچه از واقیعت دور است اما شایعاتی بوده که اکنون در بین مردم پیچیده و گاها در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

 

لحظه نیوز