close
دانلود آهنگ جدید
چه کسانی از تقابل بین نمایندگان و مدیران دولت سود می برند؟ لمپن هایی که در کمینند
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

گروه که در کشورمان به آنان لمپن اطلاق می شود در هر دولت و هر جریانی وجود داشته و فقط به فکر منافع خود هستند و نه نمایندگان مجلس برای آنان اهمیتی دارند، نه جایگاه مدیران دولتی و نه دلسوزی برای مردم.

به گزارش  آفتاب آبپخش:" مدتی است با نزدیک شدن به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برخی نیروهایده و کسانی که تاکنون نزدیکان آن ها بارها توسط مردم طرد شده و نتوانستند به مدیریت های کلان و نمایندگی مردم در شوراها و مجالس مختلف راه یابند با چسبیدن به بعضی مدیران دولتی در استان باصطلاح آتش توپخانه خود را بر روی نمایندگان استان گرفته و برای انتقام گیری های سیاسی و یا شخصی سعی در تنش زایی و به حاشیه کشاندن استان دارند.

همراهی خواسته یا ناخواسته مدیران با فرصت طلبین
متاسفانه در این بین بعضی مدیران دولتی خواسته یا ناخواسته با این افراد و رسانه های اجیرشده نزدیک به آنان همراه شده و با بیان سخنان بی پایه و اساس نه تنها باعث فرصت سوزی و ایجاد اختلاف بین مسئولین و مدیران از یک طرف و نمایندگان از دیگر سو می شوند بلکه زمینه را برای سوء استفاده بیشتر اینگونه افراد فراهم می کنند.

در واقع باید گفت فشارهای رسانه ای اینگونه افراد و فضاسازی آنان موجب شده تا بعضی مدیران دولتی خواسته یا ناخواسته دردام آنان افتاده و متاسفانه به چنین افرادی فضای بیشتری برای تاخت و تاز ناجوانمردانه به برخی در استان را بدهند.

این افراد که پس از روی کار آمدن دولت یازدهم فضا را برای خود مناسب دیده و بدون اینکه تاکنون سابقه ای از کارکرد در دو جناح رقیب یعنی اصلاح طلبان و اصولگرایان را داشته باشند کاسه داغ تر از آش شده و بر همه می تازند بیشتر فرصت طلبینی هستند که اگر به گذشته آنان رجوع شود مشاهده می گردد که همین افراد در دولت های نهم و دهم نیز با نزدیکی به بعضی مدیران از بیشترین حمایت های مالی و معنوی آنان همچون امروز برخوردار بوده اند.

تلاش فرصت طلبن برای راهیابی به مجلس
متاسفانه این روزها با نزدیک شدن به انتخابات مجلس دوباره این افراد فعال شده و با انواع و اقسام تهمت ها و شایعه پردازی ها هم در محافل خصوصی و هم در فضای رسانه ای سعی دارند با تخریب نمایندگان مجلس زمینه را برای حضور خود یا دیگر دوستان فرصت طلبشان در مجلس آینده فراهم کنند.

در این بین اما بعضی مدیران دولتی نیز عمدا یا سهوا با آنان همصدا شده و بدون این که از عواقب چنین اقداماتی مطلع باشند با اظهارات نسنجیده نه تنها به رابطه بین دولتی ها و نمایندگان ضربه وارد می کنند بلکه به چنین افرادی فضای بیشتری برای حاشیه سازی می دهند، غافل از این که اینگونه افراد به هیچ معیار اخلاقی پایبند نبوده و قطعا در اولین فرصت همین مدیران را نیز از میان خواهند برداشت.

این افراد که امروز خود را داعیه دار اعتدال در استان فرض کرده و به اصلاح طلب و اصولگرا می تازند اخیرا در رسانه های نزدیک به خود به فرجام نرسیدن منطقه آزاد و راه آهن و پتروشیمی دشتستان و آب و برق و ده ها موضوع دیگر را به نمایندگان ربط داده و بعضا مدیران دولتی نیز تحت تاثیر فضای به وجود آمده و برای فرار از فشارهای ایجادشده دست به اقداماتی می زنند که نتیجه اش زیرسئوال رفتن خود و تنزل جایگاهشان نزد افکار عمومی است.

نقش نمایندگان و مدیران دولت در توسعه استان
این روزها و در سایه اطلاع رسانی های صورت گرفته و ارتقای سطح آگاهی های مردم همه می دانند که نمایندگان وظیفه قانون گذاری، نطق های مختلف، نظارت بر کار رییس جمهور، وزرا و مدیران دولت، تذکر در سطح کلان و بنابر عرف موجود تسهیل در ارتباط بین مدیران استان و حوزه انتخابیه با وزرای مختلف، کمک به بودجه گیری و چند فعالیت دیگر را برعهده دارند و این مدیران دولت هستند که در بودجه ریزی ها، اجرای پروژه ها و حتی تخصیص اعتبارات ملی و استانی می بایست با تقویت روابط خود با وزارتخانه های مختلف در راستای اجرای پروژه های ریز و درشت استانی و منطقه ای اقدام کرده و بر محرومیت ها پایان دهند.

متاسفانه عدم موفقیت برخی مدیران در دریافت بودجه ها و انجام کارهای موفق موجب شده تا این گروه از مدیران با انداختن توپ در زمین نمایندگان بخواهند بر ضعف و ناتوانی خود پوشش بگذارند غافل از این که امروز مردم کشورمان بیش از هر زمانی به مسایل آگاه بوده و اگرچه رسانه ای در اختیار ندارند اما هیچ گاه تحت تاثیر شانتاژهای رسانه ای قرار نگرفته و خود بهترین قاضی هستند.

سخنانی که مصرف انتخاباتی دارند
این روزها برخی مدیران در حالی با جریانات فرصت طلب همگام و هم سخن شده که مردم بهتر از هر کسی می دانند تاخیر در اجرای راه آهن استان، پتروشیمی دشتستان، منطقه آزاد بوشهر، آب، برق و ده ها مورد دیگر در حیطه وظایف دولت و مدیران دولتی بوده و تخریب هایی که اخیرا درخصوص نمایندگان استان صورت می گیرد بیشتر مصرف تبلیغاتی و انتخاباتی دارد.

در واقع مدیران دولتی با چنین اظهارنظرهایی نه تنها بر ضعف و ناتوانی خود در دریافت بودجه ها و اعتبارات صحه می گذراند بلکه به جامعه نیز نشان می دهند که نه دارای منش و دیدگاه سیاسی و قدرت تجزیه و تحلیل مسایل هستند و نه جایگاه یک مدیر دولتی را می دانند بنابراین بهتر است اینگونه مسئولین ضمن رایزنی بیشتر با مشاورین یا افراد مطلع در اطراف خود از بیان اظهاراتی که در وهله اول به خودشان خدشه وارد می کند پرهیز کرده و به فرصت طلبین نیز اجازه ندهند از ناآگاهی و بعضی ندانم کاری های آنان به نحو جریانات نزدیک به خود بهره ببرند.

لمپن هایی که در کمین هستند
به هر حال؛ استان بوشهر رفته رفته وارد حاشیه هایی شده که به نظر می رسد سود آن را بیش از مردم، بعضی جریانات و فرصت طلبینی خواهند برد که نه اصلاح طلب، نه اصولگرا و نه از جریان اعتدال هستند بلکه این گروه که در کشورمان به آنان لمپن- از ريشه آلماني «لمپن يا لومپن (Lumpen)- اطلاق می شود در هر دولت و هر جریانی وجود داشته و فقط به فکر منافع خود هستند و نه نمایندگان مجلس برای آنان اهمیتی دارند، نه جایگاه مدیران دولتی و نه دلسوزی برای مردم.

بنابراین بهتر است مدیران دولتی نیز دل به این افراد خوش نکرده و به جای توجه به حاشیه سازی ها و شانتاژبازی های آنان خدمت به مردم و توجه به توسعه استان را مدنظر قرار بدهند.

بوشهرنیوز*