close
دانلود آهنگ جدید
درحاشیه بررسی برجام درمجلس صورت گرفت مخالفان
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

تبلیغ شما پذیرفته می شود 09175515688


آخرین عناوین

مجلس در خلال صحبت‌های صالحی عضو تیم مذاکره کننده برای دقایقی متشنج شد. رئیس سازمان انرژی اتمی در صحن علنی مجلس گفت: آقایی مرا تهدید کرده و گفته: تو را در قلب اراک دفن کرده و رویت سیمان می ریزیم!صالحی به مجلس آمده بود تا به عنوان نماينده دولت درباره بررسي طرح «اقدام متناسب متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» سخن بگويد.

علي اکبر صالحي سخنانش را با قرائت آياتي از قرآن آغاز کرد و با تاکيد بر اينکه مذاکرات در خلاء انجام نشده، از چارچوب و اصول مذاکرات سخن گفت و افزود: اين چارچوب را چه کسي تعيين کرده است؟ بنده آن را تعيين کرده ام؟ کف و سقفي براي ما تعيين شده بود.
به گزارش آفتاب، او که مي گفت تا به امروز سکوت کرده است، افزود: اما ديروز ديدم در تلويزيون براي من آرزوي مرگ مي شد! مردي مي گفت که من 66 سالم است و تا 30 سال ديگر که موعد پايان اجراي برجام است، من ديگر زنده نخواهم بود! آخر اين چطور تحليلي است؟ مگر عمر دست خدا نيست؟ شما از کجا مي دانيد که من 30 سال بعد زنده هستم يا نه؟
مخالفان
صالحي در ادامه گفت: امروز در مجلس مردي با قسم جلاله به من مي گويد که در قلب راکتور اراک روي تو سيمان مي ريزيم و تو را مي کشيم! اين نحوه سخن گفتن است؟ من تا کنون سکوت کرده ام اما چرا؟ از عدم آشنايي افکار عمومي به مسائل تخصصي سوء استفاده مي کنند و در جايگاه يک دانشمند مي نشينند و سخن مي گويند!
صالحي که از خدشه دار شدن مسائل در اظهارات برخي نمايندگان سخن مي گفت، با فرياد خطاب به آنانکه قصد بر هم زدن نظم جلسه مجلس را داشت، گفت: گوش کنيد و حرف حق را بشنويد! ما که قرار است سيمان رويمان ريخته شود، دست کم حرفمان را گوش کنيد!
مخالفان
او که مي گفت هيچگاه تا کنون به کسي توهين نکرده است، خطاب به مخالفان گفت: فقط دو دقيقه به حرف هاي من گوش کنيد و بعد فرياد بزنيد!
براي دقايقي نظم جلسه با فريادهاي نمايندگان به هم ريخت و رئيس مجلس معترضان را دعوت به آرامش و سکوت کرد.
در ادامه جلسه صالحي با اعتراض به اينکه از منظر کارشناسي، سخناني عنوان شده است که اصلا صحيح نيست، در ادامه سخنانش گفت: مي گويند توليد پلوتونيم مهم است و نبايد آن را کنار بگذاريم. اگر راکتور ما 8 کيلو پلوتونيم بسازد، عمرش 30 سال است که نهايتا 240 کيلو پلوتونيم مي سازد. اما عنايت داشته باشيد که بعد از 30 سال فقط 240 کيلو مي توانيم پلوتونيوم توليد کنيم. در حالي که هر مجتمع به 500 کيلو سوخت نياز دارد! يکي مي گويد آب سنگين را صادر نکنيد! آخر از اين آقا بپرسيد شما مي دانيد که چقدر «دوتريوم» براي خنک کردن آب سنگين لازم است؟ حساب و کتابتان کجاست؟ چرا اينطور حرف مي زنيد.
مخالفان
رئيس سازمان انرژي اتمي که مي گفت به نظر نمايندگان احترام مي گذارد، گفت: متاسفانه تواضع ما بر ضد ما استفاده مي وشد. من هيچ وقت نيامدم بگويم که چه بوده امو چه کارها کرده ام! اما والله در مسائل هسته اي نه با توقيف مواجه مي شويم و نه با کند. غني سازي و آب سنگين ما سرجايش خواهد بود.
اگر چه قرار بود محمدجواد ظريف هم پس از صالحي در مجلس سخن بگويد اما لاريجاني از مرجع رئيس مجلس تاکيد کرد که از دولت فقط يک نفر مي تواند سخن بگويد.
براساس گزارش خبرآنلاین، صالحي در ادامه سخنانش گفت: ما خواسته مان را به غرب تحميل کرديم. مقام معظم رهبري هم تکليف ما رادر مذاکره روشن کرده بودند، بايد به گونه اي مذاکره مي کرديم که اقتدار ما پابرجا بماند. همين گونه هم شد. مذاکرات با اقتدار و عزت مندي پيش رفت. من شهادت مي دهم که اين مذاکرات در نهايت عزت مندي انجام شد و تاريخ ثابت خواهد کرد که در اين مذاکرات مت دست بالا را داشتيم و محدوديتي که پذيرفتيم فقط در مسير منتهي به بمب هسته اي بود. و اين بر اساس فتواي رهبري بود که جمهوري اسلامي ايران هرگز به دنبال توليد بمب نمي رود. ما همچنان توليدات هسته اي خود را خواهيم داشت و فروشنده اين توليدات خواهيم بود.
رئيس سازمان انرژي اتمي تاکيد کرد: يقين بدانيد که با اين برجام، حاکميت ملي ما حفظ خواهد شد.
به گزارش آفتاب، در همین‌باره، معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به تهدید صالحی توسط یکی از نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس گفت به این تهدیدها عادت داریم. مجید انصاری در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران عنوان کرد:‌متاسفانه تهدیدی صورت گرفت که یکی از نمایندگان آمد و دکتر صالحی و ظریف را به اعدام تهدید کرد، گفت شما را اعدام می‌کنیم و در رآکتور اراک دفن می‌کنیم و روی تان سیمان می‌ریزیم.
چه کسی صالحی را تهدید کرد؟

همچنین کمال‌الدین پیرموذن درباره نماینده‌ای که صالحی را تهدید کرده است، به خبرگزاری ایسنا گفت: امروز در جلسه علنی آقای حسینیان پیش آقای صالحی رفت و با کمال تاسف گفت که اگر برجام به فرجام برسد تو را می‌کشیم و سیمان رویت می‌ریزیم. در واقع حسینیان صالحی را تهدید کرده است. در همان زمان بنده پیش آقای صالحی رفتم و ایشان گفت که حسینیان او را تهدید کرده و می‌خواهد روشن‌گری کند چون ایشان از آن بید‌ها نیست که با چنین بادهایی بلرزد.
مخالفان
پیرموذن با بیان اینکه صالحی تا انتهای جلسه علنی مورد تهدید برخی از نمایندگان قرار گرفت گفت: بیشترین تهدید و شلوغی از سوی حسینیان بود که بعد از روشنگری آقای صالحی برخی از نمایندگان به خصوص نبویان و زارع‌زاده با تجمع جلوی تریبون فریاد می‌کشیدند که بنده به همراه جلالی و فتاحی برای مراقبت از صالحی کنار او ایستاده بودیم.