close
دانلود آهنگ جدید
گزینه ای جنجالی برای مدیریت آموزش و پرورش دشتستان/ مهره چینی های مشکوک همچنان ادامه دارد
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

تبلیغ شما پذیرفته می شود 09175515688


آخرین عناوین

تازه ترین شنیده های خبری  حاکی از تغییر مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان است، قرار است مسئول سابق ستاد میر حسین موسوی در دشتستان که در حال حاضر به عنوان مشاور کرمی در اداره کل آموزش و پرورش فعالیت می کند به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان منصوب گردد.

به گزارش آفتاب آبپخش:در حالی که کمتر از چهار ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی مانده است روزانه شاهد اخبار و تحرکات انتخاباتی و مهره چینی های سیاسی در بدنه دستگاه های مختلف استان هستیم به طوری که دامنه این مهره چینی به آموزش و پرورش استان سرایت کرده و سیاست جای خود را به مهمترین وظیفه آموزش و پرورش که همان تعلیم و تربیت است داده و تفکر مدیران این اداره مهم را به این سمت سوق داده است.
دامنه این سیاسی بازی ها کار را به جایی رسانده است که اعتراضات به این روند آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی کشانده شده به طوری که روز گذشته سید مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در خانه ملت در تذکری شفاهی نسبت به این مسأله معترض شد و از وجود سیاسی بازی و رفتارهای غیرفرهنگی در آموزش و پرورش استان انتقاد کرد.
این نماینده مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که مدیران آموزش و پرورش باید از اقدامات سیاسی و رفتارهای غیرفرهنگی پرهیز کنند گفت: آموزش و پرورش باید از اقدامات سیاسی و رفتارهای غیرفرهنگی به ویژه در استان بوشهر پرهیز کند.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، افزود: فرزندان مردم، امانت های آنها در دست ما هستند و نباید اسیر سیاسی‌کاری و سیاست زدگی های مدیران شوند.


اما تازه ترین شنیده های خبری حاکی از تغییر مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان است، قرار است سیاسی نژاد که در حال حاضر به عنوان مشاور کرمی در اداره کل آموزش و پرورش فعالیت می کند به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان منصوب گردد.
 سیاسی نژاد با تفکری اصلاح طلبانه، پیش از این در انتخابات ریاست جمهوری مسئولیت ستاد میرحسین موسوی از سران فتنه 88 را در شهرستان دشتستان عهده دار بوده است.
گفتنی است پس از مشاور شدن وی تغییرات و سیاسی کاری های افراطی در آموزش و پرورش استان بوشهر شدت گرفته به گونه ای که برخی افراد معتدل اصلاح طلب نیز به شیوه غیر متعارف و در ساعت غیر اداری از سمت خود برکنار شدند و شیب اخراج ها همچنان ادامه دارد.

تحرکات سیاسی و مهره چینی های مشکوک انتخاباتی و تغییر مدیران شهرستان ها در این اداره در چند روز گذشته به جایی رسید که جابجایی مدیر آموزش و پرورش دلوار در سکوتی معنا دار انجام شد و آنگونه که یکی از سایت های خبری استان بوشهر عنوان کرده، مراسم تودیع و معارفه رییس جدید آموزش و پرورش دلوار در حالی برگزار شد که امام جمعه و فرمانده سپاه، رییس و اعضاء شورای اسلامی شهر و شهردار دلوار در این جلسه حضور نداشتند و شنیده ها حاکی از نارضایتی آنان از فرایند تغییر و تحول در اداره مذکور است.


امام جمعه شهر دلوار با اعتراض به این روند و رویه در آموزش و پرورش اظهار کرد: اینکه فرماندار تنگستان و مدیر کل آموزش و پرورش برای منطقه ما تصمیم قیم مابانه بگیرند و تحت تاثیر و فشار جریان های سیاسی با سرنوشت فرزندان و آینده سازان این بخش بازی کنند جای نگرانی و تاسف است.
زاهد دوست با انتقاد از این شیوه غیرمتعارف در اداره آموزش و پرورش خطاب به استاندار بوشهر بیان کرد: تحقق تعامل و همزبانی بصورت یکطرفه امکان پذیر نیست،... و  در چنین شرایطی از اینجانب توقع همدلی و تعامل نداشته باشید.
اخبار شنيده شده حاكي از آن است كه مسئولين غايب در اين جلسه انتظار داشته اند كه رویکرد اعتدال و تعامل که شعار اصلی دولت تدبیر و امید است در عملکرد مسولین شهرستان تنگستان بویژه فرماندار و مدیرکل آموزش و پرورش مشاهده شود اما چنين نبوده است.


گزارش گام نیوز می افزاید در روزهای اخیر با توجه به پایان ماموریت 30 ساله سلیمی فرد مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوشهر، تمدید وی نیز در هاله ای از ابهام قرار داشت که ظاهراً در بخشنامه ای که وزارت آموزش و پرورش درباره «عدم بکارگیری افراد با مدرک کارشناسی در پست های مدیریتی» صادر کرده، استثنائاتی را نیز برای تمدید ماموریت مدیران شهرستان ها قائل شده است که در صورتی که مدیران کل آموزش و پرورش استان ها بخواهند، می توانند برای روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق درخواست تمدید خدمت در پست فعلی داشته باشند اما کرمی مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر تصمیم گرفت که علی سیاح معاون پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان بوشهر را با حفظ سمت به عنوان جایگرین سلیمی فرد معرفی کند.


حال با توجه به رتبه نامناسب استان بوشهر در کنکورهای سال های اخیر، می طلبد که مسئولان این اداره به جای فکر کردن به موضوعات سیاسی و تحرکات زیرپوستی وظیفه و رسالت اصلی خود را مورد توجه قرار دهند تا امر تعلیم و تربیت مغفول نماند.