آخرین مطالب

در نشست با صنف نانوایان آبپخش/رائه آموزش‌های حرفه‌ای بهداشت محیط به متصدیان نانواهای آبپخش +تصویر

علی مردانلو صبح امروز در نشست با صنف نانوایان آبپخش اظهار داشت: اهمیت مقوله سلامت موجب شد که دولت تدبیر و امید اجرای طرح تحول نظام سلامت را از اولویت‌های کاری خود قرار دهد


آفتاب آبپخش:وی افزود: اجرای این طرح تحول نظام سلامت در حوزه‌های مختلف رضایت‌مندی بالای مردم را به دنبال داشت و گامی موثر در ارتقای شاخص‌های بهداشتی در سطح جامعه است.


بخشدار آبپخش خاطرنشان کرد: طرح تحول نظام سلامت در بهداشت محیط از نیمه دوم آبان‌ماه شروع و در گام اول اجرای این طرح تمام شیرینی‌ فروشی‌های بخش به‌ مدت بک ماه در سه نوبت بازدید و نارسایی‌های بهداشتی آنها شناسایی شد.


مردانلو بیان داشت: بر اساس این طرح نانوایی‌ها، رستوران‌ها و غذا فروشی‌ها، فست‌فودها و ساندویچی‌ها و عمده‌فروشان از واحدهایی هستند که از آذرماه تا اسفندماه مورد بازرسی بهداشتی از نظر شاخص‌های بهداشت محیط قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: اگر در بازرسی‌های مستمری که از هر صنف صورت می‌گیرد، نارسایی‌ها و نواقص بهداشتی برطرف نشود، واحدهای متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و نسبت به تعطیلی آنها اقدام خواهیم کرد.

رئیس شورای بهداشتی بخش آبپخش اذعان داشت: در این بازرسی‌ها تمامی شاخص‌های بهداشتی از جمله دارا بودن کارت سلامت،‌ کارت آموزش، روپوش، کلاه، دستکش و ... مورد بررسی قرار می‌گیرد و با متخلفان برخورد می‌شود.

مردانلو عنوان کرد: برگزاری دوره‌های آموزش بهداشت محیط برای متصدیان و شاغلان در نانوایی‌ها از مسائلی است که رایزنی‌های لازم در این خصوص صورت گرفته و تمامی شاغلین در این واحدها مکلف به شرکت در دوره‌های آموزشی هستند.

وی ادامه داد: برای تولید نان مناسب باید آرد با کیفیت بالا در اختیار نانوایی‌ها قرار گیرد و در این ارتباط رایزنی لازم را با مسئولان اداره صنعت،‌ معدن و تجارت انجام خواهیم داد و از حقوق نانوایی‌ها نیز دفاع می‌کنیم.

نماینده عالی دولت در بخش آبپخش گفت: یکی از شاخص‌هایی که نشان دهنده رعایت اصول فردی است، حفظ ظاهر افراد در محل صنف است که پوشیدن لباس و روپوش و استفاده از ماسک و تجهیزات بهداشتی از نمودهای آن است.

مردانلو در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 20 واحد خبازی و نانوایی در مرکز بخش و روستاهای تابعه بخش آبپخش فعالیت دارندو انتظار داریم تمامی کارکنان این واحدها نکات و مسائل بهداشتی را رعایت کنند.