آخرین مطالب

افزایش اختلافات بین اصلاح طلبان بوشهر/نزدیکان استاندار هم نامزد خود را رو کردند

باید دید فرجامِ اختلافات اصلاح طلبان به ویژه طیف حامیان استاندار بوشهر با دیگر گروه های اصلاحات چه خواهد شد و آیا آنان حاضر به پذیرش یکدیگر خواهند بود یا خیر، اگرچه با توجه به شواهد موجود بعید به نظر می رسد.


به گزارش آفتاب آبپخش:  روز گذشته چندتن دیگر از اصلاح طلبان با مراجعه به فرمانداری بوشهر نام خود را به عنوان نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت کردند تا نشان دهند اختلافات و تنش ها در بین آنان بیش از گذشته شده است.

اگرچه خبرهایی که از برخی جلسات جبهه اصلاح طلبان به بیرون درز می کرد مشخص بود که طیف های مختلف در این جبهه حاضر به کنار آمدن با یکدیگر نبوده و هر کدام سعی دارند دیگری را به نفع نامزد موردنظر خود کنار بزنند اما ورود بعضی کاندیداهایی که کمتر کسی تصور می کرد به عرصه وارد شوند باعث شد تا بسیاری از کارشناسان عرصه سیاست بر این موضوع اتفاق نظر داشته باشند که که اختلاف و تشتت در بین اصلاح طلبان حامی دولت و دیگر گروه های این جریان از سطحی که تصور می شود، بالاتر است.

نزدیکان استاندار هم نامزد خود را رو کردند
از داوطلبین ریز و درشتی که طی روزهای گذشته با مراجعه به فرمانداری بوشهر برای کاندیداتوری مجلس دهم نام نویسی کردند که بگذریم به ثبت نام یکی از کاندیداهایی برمی خوریم که دیروز با همراهی حجت الاسلام محمد صداقت، مشاور استاندار بوشهر و مسئول جدید دفتر جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی در استان صورت گرفته است.

حمیده کللی که تاکنون کمتر از وی در محافل سیاسی و رسانه ای استان نام برده می شد از چهر هایی بود که در ساعات پایانی روز چهارشنبه، دوم دی ماه 94 همراه با حجت الاسلام محمد صداقت با حضور در فرمانداری بوشهر ثبت نام کرد.

جبهه تدبیر و توسعه و حاشیه های ایجادشده
جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی که اخیرا با برکناری محمد باقر سعادت، رییس ستاد روحانی در استان بوشهر و نشاندن یدالله قائدی و سپس حجت الاسلام صداقت حاشیه های زیادی ایجاد کرده بود و عمق اختلافات در بین گروه های سیاسی نزدیکان استاندار بوشهر را نشان داد اینبار نیز سعی کرد با معرفی چهره ای جدید راه خود را از دیگر اصلاح طلبان جدا کند.

در واقع روز گذشته بیش از آن که حمیده کللی نامزد این جبهه مورد توجه رسانه ها باشد حجت الاسلام صداقت به عنوان مشاور استاندار بوشهر به واسطه همراهی با وی در تیررس رسانه ها قرار گرفت و می توان گفت حاشیه بر متن غلبه کرد.

بی نتیجه ماندن جلسات اصلاح طلبان
به هر حال؛ با نزدیک شدن به پایان مهلت نام نویسی نامزدهای مجلس دهم به نظر می رسد اختلافات در بین اصلاح طلبان به ویژه حامیان استاندار بوشهر و دیگر طیف های اصلاح طلب افزایش یافته و به دلیل بی نتیجه ماندن جلسات و رایزنی های آنان هر یک از گروه های ریز و درشت اصلاحات در حال معرفی چهره هایی جدید ولو ناشناس هستند.

دو روز پایانی مهلت ثبت نام کاندیداهای مجلس دهم را سپری می کنیم. دو روزی که گفته می شود ممکن است چهره های جدیدی از اصلاحات با مراجعه به فرمانداری های استان بخواهند برای نامزدی این مجلس ثبت نام کنند.

باید دید فرجامِ اختلافات اصلاح طلبان به ویژه طیف حامیان استاندار بوشهر با دیگر گروه های اصلاحات چه خواهد شد و آیا آنان حاضر به پذیرش یکدیگر خواهند بود یا خیر، اگرچه با توجه به شواهد موجود بعید به نظر می رسد.

 

بوشهرنیوز*