آخرین مطالب

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آبپخش خبر داد برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در روستاهای آبپخ

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آبپخش از برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در روستاهای این بخش خبر داد.


آفتاب آبپخش:اسکندر قاسمی پیش از ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی امور بانوان بخش آبپخش اظهار داشت: آماده‌سازی اقشار مختلف مردم برای حضور در عرصه‌های شغلی و تخصصی از اهداف اصلی سازمان فنی و حرفه‌ای است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آبپخش خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی از رویکردهایی است که سازمان فنی و حرفه‌ای برای نیل به این هدف به آن توجه دارد.

قاسمی بیان داشت: نیازسنجی آموزشی در روستاها و عرصه‌های مختلف از رویکردهایی است که فنی و حرفه‌ای آبپخش به آن توجه دارد و در این راستا با دهیاران و مدیران ادارات بخش مذاکرات کاملی انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: پیرو مذاکرات صورت گرفته در ماه‌های اخیر شاهد برگزاری دوره‌های مشترک فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی در سطح بخش بوده‌ایم که با استقبال پرشور شهروندان و اهالی بخش مواجه شده است.

قاسمی اضافه کرد: بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته در روستای بنار سلیمانی آبپخش،‌ هم‌اکنون دو دوره آموزشی جوشکاری و لوله‌کشی برای اهالی این روستا در حال برگزاری است.

این مسئول اذعان داشت: مرکز فنی و حرفه‌ای بخش آمادگی کامل برای برگزاری دوره‌های آموزشی در تمامی روستاها را دارد و در این راستا فقط منتظر اعلام دهیاران محترم بخش هستیم.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آبپخش عنوان کرد: در روزهای گذشته مذاکراتی با آموزش و پرورش آبپخش جهت برگزاری دوره‌های مشترک و ارائه مدارک فنی و حرفه‌ای به دانش‌آموزان داشته‌ایم.

قاسمی در ارتباط با این موضوع گفت: بر اساس این هماهنگی برخی آموزش‌های مدارس کار و دانش و فنی و حرفه‌ای در چارچوب استانداردهای سازمان فنی و حرفه‌ای به دانش‌آموزان ارائه می‌شود و گواهینامه معتر این رشته‌ها نیز به ایشان اعطا خواهد شد.

ضرورت توجه به توانمندی بانوان آبپخش در دوره‌های آموزشی

مشاور امور بانوان بخشداری آبپخش نیز در این نشست گفت: بخش آبپخش پتانسیل‌های فراوانی را در خود جای داده است که استفاده بهینه از آنها زمینه حضور بانوان در فعالیت‌های اقتصادی و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌کند.

طلعت حسینی بیان داشت: شناخت پتانسیل‌ها و توانمندی‌های بانوان و تلاش برای رشد و توقیت این توانمندی‌ها نیز مساله مهمی است که سازمان فنی و حرفه‌ای با هدف حضور بانوان در عرصه‌های اقتصادی و کارآفرینی می‌تواند به آن توجه داشته باشد.

وی افزود: آموزش شیرینی‌پزی، سفره‌آرایی، کارآفرینی، بازاریابی، صنایع دستی مرتبط با نخیلات، خیاطی و قالیبافی از اهم رشته‌هایی هستند که ظرفیت آموزش آنها در آبپخش وجود دارد و در خلق و بروز استعداد و توانمندی بانوان آبپخشی نقشی موثر ایفا خواهد کرد.

مشاور امور بانوان بخشدار آبپخش گفت: در بازدیدهایی که از روستاهای بخش نیز داشته‌ایم، بانوان به فراگیری دوره‌های آموزشی در رشته‌های خیاطی و قالیبافی ابراز تمایل کرده‌اند که انتظار داریم فنی و حرفه‌ای برای ارائه خدمات آموزشی به بانوان در این رشته‌ها برنامه‌ریزی کند.

فارس