آخرین مطالب

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر خبر داد/فعالیت 35 واحد تبدیلی و بسته‌بندی خرما در بوشهر

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر از فعالیت 35 واحد تبدیلی و بسته‌بندی خرما در این استان خبر داد.


آفتاب آبپخش:محمدتقی منوچهری پیش از ظهر امروز در بازدید از اراضی کشاورزی دشتستان اظهار داشت: کشاورزان قشر تأثیرگذار و مهم در جامعه هستند و برای توفیق در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش کشاورزان بسیار اثرگذار است.

وی افزود: حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان این عرصه از اساسی‌ترین اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر است و امیدواریم به گونه‌ای عمل کنیم که مشکلات معیشتی کشاورزان عزیز رفع شود و بتوانند به خوبی نقش‌آفرینی کنند.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: دشتستان وسیع‌ترین مناطق کشاورزی استان را به خود اختصاص داده و بیش از 4.5 میلیون اصله نخل بارور در دشتستان وجود دارد که سالانه بیش از 150 هزار تن خرما و رطب در نخیلات این شهرستان تولید و به بازار مصرف ارسال می‌شود.

منوچهری تصریح کرد: تلاش برای صادرات محصولات کشاورزی به ویژه خرما از برنامه‌های این اداره‌کل است و برنامه‌های ارزشمندی تدوین شده که امیدواریم به خوبی و با کیفیت مطلوبی اجرایی شود.

وی بیان کرد: توسعه صنایع تبدیلی خرما و بسته‌بندی صحیح این محصول، گامی در راستای بهبود وضعیت این محصول و فروش بیشتر خرما می‌شود که در این راستا نیز چندین پروژه فعال در استان داریم.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر از فعالیت 35 واحد تبدیلی و بسته‌بندی خرما در استان بوشهر خبر داد و گفت: در مجموع تعداد 61 واحد بسته‌بندی و صنایع تبدیلی خرما در استان وجود دارد که 35 واحد فعال است و سایر واحدها با پرداخت تسهیلات و رفع مشکلات به تدریج فعال خواهند شد.

فارس