آخرین مطالب

اوج بی تدبیری و نپختگی سیاسی؛ درگیری و کش مکش بخشدار و شهردار شنبه بر سر هیچ

هادی اخلاقی بخشدار شنبه اقدام به انتشار متنی بلند بالا در دفاع از خود و زیر سوال بردن شهردار می نماید و شهردار نیز که می بیند مساله توسط بخشدار به فضای مجازی کشیده شده و دست به دست می چرخد اقدام به پاسخ می نماید که صحبت های هر دو مسئول شنیدن دارد.


به گزارشآفتاب آبپخش،چندی پیش حبیب نوذری از ورزشکاران هم استانی به عنوان داور مسابقه بین المللی ایتالیا و آرژانتین برگزیده شد و به دنبال این انتخاب پیام های تبریک فراوانی در فضای مجازی و حقیقی و نیز بنرهای تبریک به وی در سطح شهر خورموج و شهر شنبه برافراشته شد.

در این بین یکی از بنرهای نصب شده در شهر شنبه خبرساز شد و بخشدار و شهردار شنبه را در فضای مجازی به جان هم انداخت.

قضیه از این قرار بوده است که شهرداری شهر شنبه بنر تبریکی را برای این شهروند شنبه ای در سطح شهر در بیلبوردی که تا قبل از این با بخشداری به صورت مشترک از آن استفاده می کرده اند نصب می کند و از طرف دیگر بخشدار که قصد واگذاری پایه مذکور به ابراهیمی، مسئول فرهنگسرای شهر شنبه( که قبلا هم در چند مورد در فضای مجازی با شهردار شنبه بگومگوهایی داشته است) را داشته و وقتی مطلع می شود که پایه به وسیله بنر تبریک اشغال است به جای اینکه ابراهیمی را به شهرداری ارجاع دهد به گفته خود بخشدار از مسئول دفترش می خواهد که به شهردار زنگ بزند و برای نصب بنر فرهنگسرا همکاری کند و از این پس هم اگر کسی به آنها مراجعه کرد و خواست روی پایه بخشداری بنری نصب کند با بخشداری هماهنگ شود.

 حسینی نیز طی تماسی با بیان این جمله که " چرا شما بدون مجوز بخشداري روي پايه بنر ما بنر نصب كرده ايد" به اختلافات دامن زده و شروع یک درگیری مجازی را استارت می زند.

پس از تماس حسینی شهردار نیز ناراحت شده و فوری دستور می دهد که بنر تبریک را به پایه دیگری منتقل کنند. که این اقدام شهردار نیز به مزاق برخی ها خوش نیامده و دامنه تخریب شهردار گسترده تر می شود.

هادی اخلاقی بخشدار شنبه اقدام به انتشار متنی بلند بالا در دفاع از خود و زیر سوال بردن شهردار می نماید و شهردار نیز که می بیند مساله توسط بخشدار به فضای مجازی کشیده شده و دست به دست می چرخد اقدام به پاسخ می نماید که صحبت های هر دو مسئول شنیدن دارد.

در ادامه، بیانیه منتشر شده بخشدار و جواب شهردار را می بینید.

بیانیه بخشدار

سلام و سپاس از محبتتان. در خصوص بنر جناب نوذری مثل بسیاری موارد دیگر که برخی افراد بر اساس ذهن کج اندیش خود ساخته اند چنین نبوده و نیست و از قضا بنده هم پیام تبریک در همان شب بازی به ایشان فرستادم و هم دستور دادم بنر ایشان چند روز دیگر بر همان پایه نصب باشد.

ماجرا این بود که جناب ابراهیم ابراهیمی از قبل قرار بود بنر تبلیغ کلاس های اوقات فراغت فرهنگسرا را چاپ و روی پایه مذکور که متعلق به بخشداری است نصب کند. در روز شنبه ایشان آمدند و گفتند که می خواهم بنر نصب کنم. به ایشان گفتم: همانجا نصب کنید که گفت: آنجا بنر آقای نوذری نصب شده. بدون اینکه بدانم و بپرسم که چه کسی این کار را کرده و حتی فکر کردم کار هییت والیبال شهرستان که بنرش را کنار میدان شهید مهدوی خورموج دیده بودم است، گفتم بنر آقای نوذری همکار خودمان است موردی ندارد بگذار چند روزی باشد و شما از پایه شهرداری استفاده کنید. پس آقای وحید حسینی را خواستم و گفتم که به شهردار زنگ بزند و برای نصب بنر فرهنگسرا همکاری کند و از این پس هم اگر کسی به آنها مراجعه کرد و خواست روی پایه بخشداری بنری نصب کند با بخشداری هماهنگ شود.

متاسفانه از طرف شهرداری با تماس بی مورد ماجرا به گونه ای وارونه بازتاب داده شد که ما با زدن بنر برای آقای نوذری  مخالف هستیم و من همان روز موقع تعطیل شدن اداره در حضور آقای حسینی به آقای نوذری توضیح دادم که آنچه به شما گفته شده حقیقت ندارد و نه تنها ناراحت این موضوع نیستیم که از زدن بنر برای شما نه تنها به عنوان یک همکار بلکه به عنوان یک شهروند خیلی هم خوشحال هستیم. جابجایی بنر خود شیطنت دیگری است که با آنکه حقیقت در جلسه شبانه شورا بر همه اعضا مشخص شده بوده، خود نشان از نیت ناصاف برخی دارد که فرسنگ ها از حقیقت و راستی دور افتاده اند.

در ضمن ذکر دو نکته قابل توجه است: اول اینکه بنده حرمت هر شخص و مقام و دستگاهی را بر خود واجب می دانم و به خود اجازه نمی دهم هیچ کاری بدون هماهنگی افراد حتی اگر زیردستم باشد صورت گیرد و اجازه از شهردار برای نصب بنر فرهنگسرا خود موید این نکته است در حالی که برای پایه بنر بخشداری حتی از یک تماس تلفنی امتناع کرده اند و این حق بخشداری است که بداند چه کسی چه بنری با چه مضمونی روی پایه بخشداری نصب می کند.

دوم اینکه آقای درا به عنوان مسئول نمایندگی ورزش و جوانان هیچ نقشی در این خصوص نداشته و ما هیچ حرف و مذاکره ای تا روز پس از جلسه شورا با هم نداشتیم که بنده تحت تاثیر ایشان باشم و بعید می دانم که ایشان با زدن بنر برای یک ورزشکار مخالفتی داشته باشد.

لازم به ذکر است بنده هم خود را همواره مستقل دانسته و هیچ گاه اجازه نداده و نمی دهم تحت تاثیر و القائات این و آن قرار گیرم و البته ناراستی و نیت ناپاک و رفتارهای حقيرانه و غیراخلاقی تعدادی از مدت ها قبل برمن و همگان مشخص و اثبات شده است و من همه ایشان را به خداوند منان واگذار می کنم که بیناترین است.

جناب آقایان ابراهیم ابراهیمی مسئول فرهنگسرای امید و وحید حسینی شاهد آنچه من گفته و کرده ام بوده اند و اگر اهل حقیقت باشند می توانند شاهدی بر صدق راستی این گفتار باشند. از حوصله تان ممنون. امید که راه زندگی مان راه  حقیقت جویی که راه علی (ع) است باشد ان شاا... .

جوابیه شهردار

 سلام برادر ان شااله همينطوره و خداكنه كسي دچار راه كج نشه و گرنه عاقبتش مشخصه

موارد مذكور رو به جدم قسم حدود ٨٠ درصدش من نوعي به عنوان شهردار شهر بي اطلاعم و متاسفانه تلاش عده اي براي بازي دادن مسئولين داره محقق ميشه ولي اينجور هم نمي مونه و سعي و تلاش ما و پرونده كاري ما تا ابد بر پيشاني اين شهر خواهد ماند.

در خصوص بنر باید عرض كنم دوسال پيش پايه بنري كه حدود سه ماه در بخشداري افتاده بود بنا به پيشنهاد بخشدار محترم مبني بر نصبش تو سطح شهر توسط كارگران شهرداري و استفاده از آن توسط شهرداري و بخشداري( نه نامه مجوز بخشداري لازم بود نه چيزي) توسط شهرداري نصب شد و اين دوسال هم از طرف شهرداري هميشه استفاده مي شده و مشكلي هم نبوده تا اينكه دو روز پيش جناب وحيد حسيني مسول دفتر بخشدار با جناب حسين اكبري معاون بنده تماس ميگيرند كه بنا به نظر بخشدار چرا شما بدون مجوز بخشداري روي پايه بنر ما بنر نصب كرده ايد كه جناب اكبري هم وسط جلسه با پيمانكار آمدند و با ناراحتي موضوع را با بنده مطرح كردند. من هم تنها چيزي كه اطلاع داشتم گفتم تا الان نياز به مجوز نبوده، اين هم حتما جرياني ( دلم نيومد عبارت فتنه بيارم) پشتشه و همه چيز مشخص مي شه و سريعا دستور جابجايي رو دادم. جناب اكبري هم هستن و مي تونن جملات مسئول دفتر بخشدار رو شهادت بدهند.

ضمنا در خصوص بنر فرهنگسرا خدا شاهده كه من الان متوجه شدم فرهنگسرا بنري براي نصب داشته و جناب ابراهيمي اگر با بنده هماهنگي داشتند عنوان كنند.

پس فكر كنم اينقدر همه چيز مشخص هست كه نياز به توضيح نباشد ولي من نوعي اينقدر قدرتش را دارم كه اگر دستوري دادم پشتش بايستم.

در جلسه شورا هم جناب مشهور كه از جابجايي و اين ماجرا مطلع شدن با ناراحتي دليلش را پرسيدند كه يكي از اعضا سريعا با عنوان اينكه كار زشتي بوده در حضور همه شروع به تماس با جناب بخشدار کردن و تلفن را به همه نشان دادند كه ايشان گوشي برنمي دارد. ظاهرا اين احساس نزديكي بيش از حد اين بزرگوار و بخشدار محترم كه باعث ميشه ساعت ١٠ شب با ايشان تماس بگيرند ممكن هست اين شبهه را موجب شده باشد.

به نظرم بشخصه اين مدت اينقدر بخاطر مصالح شهر رفتارهاي حقيرانه را تحمل كرديم كه كوچكترين ابايي در خصوص همه جور دروغ و تهمت بستن و كارهاي غيرقانوني نسبت به بنده ندارند.

باز هم درخواست دارم از جناب ابراهيمي يا جناب حسيني كه اگر در خصوص نصب بنر با شهردار هماهنگي كرده و من نصب نكردم اعلام كنند نه اينكه بعد از تصميم گيري برای آن داستان هاي متنوع بسازيم. البته مشخص هست كه ايشان براي نصب بنر مستقيما كجا رفتند وگرنه پايه خالي در شهر زياد بود و مثل گذشته نصب مي كرديم.

در مقابل مردم همه جور تحقير رو تحمل مي كنم ولي اجازه سواستفاده در حالي كه تو جريان هيچي نيستم، نخواهم داد.

خداوند بزرگتر از اين حرفاست و حقيقت مشخص خواهد شد.

فقط اي كاش جناب بخشدار به مسئول فرهنگ شهر قانون رو ياداوري ميكردند و براي درخواست نصب بنرشون ايشان رو به شهرداري راهنمايي ميكردند و به دست هاي هميشگي تفرقه اجازه رو نميدادند و بدون تحقيق دستور مجوز گرفتن بدهند كما اينكه شهرداري ٨ پايه خالي در شهر داشت.

چون اين اقدامات صرفا راه را براي عده اي كه هركار كنيم آخرش مي گویند من گفتم سواستفاده ميشه. اگه بنر جابجا هم نمي كردم باز الان سرپيچي از دستورات حضرتعالي بود و همان بازي برد برد كما اينكه هديه ناقابل ما به حاج حبيب هم عده اي رو براشفت و اعلام كردن چرا براي ما توپ نميخريد.

تشكر ايام عزت مستدام

 

به نظر می رسد اختلافات شهردار و بخشدار شنبه که اخیرا نیز طوماری بر علیه وی توسط مردم شنبه به امضا رسیده است توسط عده ای موافق و مخالف در حال تبدیل شدن به یک بحران در بخش شنبه است و مسئولین دولت تدبیر و امید برای خاتمه دادن به این قضایا که در شان یک مسئول دولتی نیست باید هر چه سریعتر اقدام مقتضی صورت دهند.

 

گام نیوز