آخرین مطالب

بخشدار آبپخش خبر داد برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز نیروگاه اتمی در آبپخش

بخشدار آبپخش از برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز نیروگاه اتمی در آبپخش خبر داد.


به گزارش آفتاب آبپخش،علی مردانلو بعد از ظهر امروز در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آبپخش اظهار داشت: تلاش در راستای عملیاتی کردن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی یکی از اولویت‌هایی است که هر یک از ما باید به آن اهتمام داشته باشیم.

وی افزود: مهارت‌افزایی و توانمندسازی جوانان و اقشار مختلف جامعه با هدف تبدیل سرمایه‌های اجتماعی به نیروهای کیفی با بهره‌وری بالا از عواملی است که در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اثرگذار است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این بحث تاثیر شایانی دارد.

بخشدار خاطرنشان کرد: این بخش در حوزه مهارت‌افزایی اقشار مختلف عملکرد خوبی داشته و طی دو سال اخیر استقبال خوبی از دوره‌های فنی و حرفه‌ای را شاهد بوده‌ایم.

مردانلو ادامه داد: بر اساس آمار در سال گذشته بالغ بر 400 جوان  آبپخشی در دو گروه بانوان و آقایان در 12 رشته کاربردی از آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده‌اند و این آمار طی سه ماهه نخست سال جاری 150 نفر است و شاهد سیر افزایشی تقاضا برای حضور در این دوره‌ها هستیم.

بخشدار آبپخش گفت: در حال حاضر اشتغال جوانان از دغدغه‌های مهم مسؤولان و مردم است و بهره‌گیری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گامی رو به جلو در رفع این مشکل است.

مردانلو بیان داشت: در آینده‌ای نزدیک دوره‌های آموزشی مشاغل فنی موردنیاز نیروگاه اتمی بوشهر در رشته‌های لوله‌کشی ساختمان 3 و 2 و 1 و همچنین برق ساختمان 3 و 2 و 1 در فنی و حرفه‌ای آبپخش برگزار می‌‌شود و تجهیزات موردنیاز برای برگزاری این دوره‌ها فراهم شده است.

وی ادامه داد: بر اساس قراردادی که بین سازمان فنی و حرفه‌ای و نیروگاه اتمی منعقد شده است، کارآموزان شرکت‌کننده در این دوره‌های آموزشی همزمان با شروع فاز جدید نیروگاه جذب می‌شوند.

این مسئول تصریح کرد: هم‌اکنون مرکز فنی و حرفه‌ای آبپخش در حال نام‌نویسی از متقاضیان برای حضور در این دوره‌های آموزشی است و شهروندان می‌توانند با مراجعه به این مرکز و تکمیل مدارک از این خدمات بهره‌مند شوند.

بخشدار آبپخش بیان داشت: اجرای طرح هر خانه یک کارخانه با رویکرد توسعه مشاغل خرد و مشاغل خانگی از رویکردهایی است که در بخش آبپخش دنبال می‌کنیم و جوانان و افراد جویای شغل می‌توانند با ارائه طرح و دریافت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در این زمینه گام بردارند.

مردانلو گفت: کشاورزی و نخلداری یکی از مزیت‌ها و پتانسیل‌های برجسته آبپخش است و تمرکز بر صنایع تبدیلی و بسته‌بندی خرما با ایجاد زنجیره‌های تولید، می‌تواند در رفع مشکل اشتغال و بهبود وضع اقتصادی منطقه اثرگذار باشد.

وی عنوان کرد: برگزاری دوره‌های مشترک فنی و حرفه‌ای و آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های اجرایی و همچنین دوره‌های فنی و حرفه‌ای در روستاهای آبپخش بر اساس نیازسنجی صورت گرفته از اقدامات ارزشمند سازمان فنی و حرفه‌ای به مردم آبپخش است که در سال جاری شاهد خواهیم بود.

بخشدار آبپخش در پایان گفت: از مدیرکل محترم فنی و حرفه‌ای و مسئولان فنی و حرفه‌ای دشتستان به‌خاطر توجه ویژه‌ای که در حوزه ارائه خدمات تخصصی به بخش آبپخش دارند، صمیمانه قدردانی و تشکر می‌کنیم.

 

فارس*