آخرین مطالب

آغاز ساخت مسجد بین راهی امام حسن مجتبی(ع) آبپخش+ تصاویر

به همت جوانان بسیجی، ساخت مسجد بین راهی امام حسن مجتبی(ع) آبپخش شروع شد


به گزارش  آفتاب آبپخش،  مدتی است تعدادی از بچه های بسیجی و رزمنده های دوران دفاع مقدس پایگاه مقاومت بسیج شهدای آبپخش، به فکر احداث مسجدی بین راهی بوده اند که پس از پیگیری های مستمر، مکان آن مسجد، جنب گلزار شهدای گمنام، واقع در ورودی شهر آبپخش برای احداث، تعیین و مشخص گردید.

با یکی از مجریان طرح احداث مسجد بین راهی امام حسن مجتبی(ع)، برادر بسیجی و جانباز دوران دفاع مقدس حاج نورمحمد پی خسته مصاحبه ای را خواهیم داشت.

ابتدا خودتان را معرفی کنید؟

نورمحمد پی خسته هستم، به همراه برادر اسفندیار رحیمی بعنوان مجریان این طرح. 

ابتدا می خواستم چند جمله ای را درباره فضیلت ساختن و آباد کردن مسجد بیان کنم.

خداوند در قرآن کریم می فرماید:

«إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَـجِدَ اللَّهِ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الأَخِرِ وَ أَقَامَ الصَّلَوةَ وَ ءَاتَى الزَّكَوةَ وَ لَمْ يَخْشَ إِلَا اللَّهَ فَعَسَى أُوْلَئِكَ أَن يَكُونُواْ مِنَ الْمُهْتَدِينَ»

«مساجد خدا را تنها كسى آباد می كند كه به خدا و روز واپسين، ايمان آورد و نماز بر پا دارد، و زكات بپردازد، و جز از خدا نترسد. اميد است چنين گروهى، از هدايت‏ يافتگان باشند» سوره توبه، آیه 18

و در روایتی از رسول اللّه‏ صلی الله‏ عليه‏ و‏ آله که می فرماید: مَن بَنى مَسجِداً وَ لَو کَمَفحَصَ قَطاةٍ، بَنَى اللّه‏ُ لَهُ بَيتاً فِي الجَنَّةِ.

هركس مسجدى بسازد، اگر چه به قدرِ آشيانه مرغ سنگخواره باشد، خداوند براى او خانه‏ اى در بهشت خواهد ساخت.

پس چقدر ساختن مسجد و آباد کردن آن فضیلت دارد.

درباره ساختن این مسجد که امروز شروع به احداث آن خواهید کرد، توضیحاتی را بفرمایید؟

 همان طور که مشاهده می کنید این مسجد، ورودی شهر آبپخش، جنب گلزار شهدای گمنام می باشد که گنجایش 100 نفر را داراست. مساحت این مسجد،600 متر مربع که توسط برادر بسیجی دکتر یحیی رضایی اهدا شده است. زیر بنای این مسجد، 140 متر مربع می باشد. برآورد هزینه این طرح 150 میلیون تومان می باشد که تاکنون مبلغ بیست میلیون تومان توسط اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتستان اختصاص داده شده و همچنین مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان توسط کمک های مردمی جمع آوری شده است.

شروع این طرح، امروز سه شنبه اول مرداد ماه 1395 می باشد.

تا کنون چه کسانی به شما در ساختن این مسجد کمک کرده اند؟

تاکنون خیرین شهر آبپخش و مردم شریف آن و همچنین اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتستان

در پایان اگر نکته ای دارید بفرمایید؟

از همه کسانی که تاکنون کمک حال ما بوده اند بسیار سپاسگزاریم.

از امام جمعه محترم بخش آبپخش حاج آقای رضایی که ما را مورد حمایت قرار داده اند و مهندس حسین عباسی، شهردار محترم شهر آبپخش که در زیر سازی این مسجد یاری کرده اند و همچنین از پایگاه مقاومت بسیج شهدای آبپخش بسیار سپاسگزاریم.

از مردم شریف آبپخش و دیگر مردم شهرها و مسئولین می خواهیم ما را در ساختن این مسجد یاری و کمک رسانند.

مصاحبه از اکبر گرگین پور