آخرین مطالب

کسی به فکر جوانان نیست؛ بدهی برق تنها سالن ورزشی آب‌پخش را به تعطیلی کشاند

شهر آب‌پخش تنها یک سالن ورزشی دارد که این سالن هم چند روزی است به علت بدهی برق در خاموشی به سر می‌برد و متاسفانه اقدامی برای رهایی از این وضعیت صورت نمی‌گیرد.


آفتاب آبپخش ،تاریخچه ورزش آب‌پخش پر از افتخارات بزرگ و کوچکی است که می‌توان رد پای این افتخارات را در ورزش‌هایی همچون فوتبال، والیبال، دو و میدانی، تنیس روی میز، ورزش‌های رزمی از قبل کنگ‌فو و کاراته و ووشو، پرورش اندام و بدنسازی و . . . به خوبی مشاهده کرد.

هرچند امروزه نیز برخی ازورزشکاران این شهر در سطح استان و کشور افتخارآفرینی می‌کنند ولی عدم حمایت مسئولان از ورزش آب‌پخش باعث شده تا رغبت جوانان به ورزش کاهش یابد و فعالیت‌های ورزشی با محدودیت‌هایی روبرو شود.

هر چند که این دولت همواره شعارهایی را مبنی بر حمایت از جوانان و توسعه فعالیت‌های ورزشی سر داده است ولی عدم تخصیص اعتبارات مناسب به اداره ورزش و جوانان آب‌پخش، مشکلات زیادی را پیش پای ورزش این شهر گذاشته است.

در حالی که انتظار می‌رود با افزایش جمعیت و وسعت شهر شاهد توسعه زیرساخت‌های ورزشی نیز باشیم، آب‌پخش با این تناسب پیش نرفته و اداره‌کل ورزش و جوانان در سال‌های اخیر هیچ زیرساختی را در این شهر ایجاد نکرده است و زیرساخت‌های موجود نیز رو به زوال است.

شهرداری آب‌پخش با احداث چند زمین چمن مصنوعی، جور اداره‌کل ورزش و جوانان استان بوشهر را تا حدودی کشیده است ولی این فضاهای ورزشی کافی نیست.
آب‌پخش تنها یک سالن ورزشی دارد و در حالی که نیاز به احداث یک سالن جدید به شدت احساس می‌شود، سالن امام علی(ع) به عنوان تنها سالن آب‌پخش به علت بدهی برق تعطیل شده است.

چند روزی از تعطیلی این سالن ورزشی می‌گذرد و مسئولان شهر و همچنین مدیریت اداره ورزش و جوانان آب‌پخش پیگیری‌هایی را در این زمینه داشته‌اند ولی هنوز خبری از پرداخت بدهی و وصل شدن برق سالن نیست.

مسئولان به فکر ورزش آب‌پخش باشند

یکی از ورزشکاران آب‌پخش گفت گویی : علی‌رغم پتانسیل‌های ورزشی بسیار خوبی که در آبپخش وجود دارد، ورزش این شهر با مشکلات بسیار زیادی در زمینه سخت‌افزاری روبرو است.

عباس شفیعی خواستار حمایت مناسب از ورزش آب‌پخش شد و ادامه داد: شهر آب‌پخش با وجود جمعیت بالای ورزشکارانی که دارد، تنها یک زمین چمن و یک سالن ورزشی دارد که این دو فضا نیز در حال نابودی هستند.

وحید امیری دیگر ورزشکار آب‌پخشی نیز بیان کرد: یکی از فضاهای ورزشی آب‌پخش که همواره میزبان ورزشکاران بوده و محلی برای تفریح جوانان بود، سالن ورزشی امام علی(ع) است که متاسفانه به علت بدهی برق تعطیل شده است.

وی گفت: سالن هم‌اکنون به علت بدهی و قطع بودن برق، نه نور کافی و نه دمای مناسبی برای انجام فعالیت‌های ورزشی دارد که امیدواریم این مشکل هر چه زودتر مرتفع شود.

اداره‌کل ورزش و جوانان در قبال آب‌پخش بی‌تفاوت است

مصطفی رضایی رئیس شورای اسلامی شهر آب‌پخش در گفتگویی  اظهار داشت: متاسفانه آنگونه که شایسته است، توجهی به ورزش آب‌پخش نمی‌شود و اداره ورزش و جوانان آب‌پخش با کمبود شدید اعتبارات روبرو است.

وی اضافه کرد: در سال‌های قبل نیز چندین بار برق سالن ورزشی آب‌پخش به علت بدهی قطع شده بود که ما با خواهش از مسئولان، برق را موقتا وصل کردیم ولی این مشکل همچنان ادامه دارد و هم‌اکنون بدهی برق سالن ورزشی افزایش یافته است.

رئیس شورای اسلامی شهر آب‌پخش بیان کرد: اداره‌کل ورزش و جوانان در قبال آب‌پخش بی‌تفاوت است و توجهی به مشکلاتی که ورزشکاران این خطه با آن روبرو هستند ندارد.

وی تصریح کرد: علاوه بر ورزشکاران شهر آب‌پخش، ورزشکاران دیگر شهرها و روستاهای اطراف نیز از این سالن ورزشی استفاده می کنند که هم‌اکنون تعطیل شده است.

رضایی اضافه کرد: انتظار ما از مسئولان استان این است که علاوه بر رفع مشکلات سالن امام علی(ع)، اقدامات لازم برای احداث یک سالن ورزشی مجهیز جدید در آب‌پخش را نیز انجام دهند.

بدهی برق باید توسط اداره ورزش  و جوانان تامین شود

عبدالعزیز محمدحسین‌پور رئیس اداره ورزش و جوانان شهر آب‌پخش گفت گویی: پیگیری‌های زیادی را برای رفع مشکلات ورزش در شهر آب‌پخش داشته ایم و با وجود کمبودهای شدید، توانسته‌ایم ورزش آب‌پخش را زنده نگه داریم.

وی خواستار اختصاص اعتبارات مناسب از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان به آب‌پخش شد و ادامه داد: با اعتبارات قطره‌چکانی که تخصیص می‌یابد، نمی توان به آینده ورزش امیدوار بود.

محمدحسین‌پور در ارتباط با قطع‌شدن برق سالن ورزشی آب‌پخش نیز بیان کرد: نیمی از هزینه‌های برق سالن‌های ورزشی باید از سوی اداره ورزش و جوانان تامین شود و نیمی نیز باید توسط کسی که سالن را اجاره کرده است، تامین شود.

وی با اشاره به اینکه سالن ورزشی درآمد بسیار کمی دارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته سهم شش ماه دوم هزینه برق سالن را دادیم ولی از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان تنها هزینه یک ماه برای هزینه برق شش ماه اول پرداخت شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهر آب‌پخش با اشاره به اینکه امسال هیچ پولی بابت برق از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان برای سالن آبپخش پرداخت نشده است، افزود: این سالن هم‌اکنون بیش از هفت میلیون تومان بدهی برق دارد.

وی خواستار همکاری همه مسئولان برای رفع این مشکل و وصل شدن برق سالن برای استفاده ورزشکاران آب‌پخشی شد.

ورزش یکی از تفریحات سالم جوانان است که مسئولان باید تمام تلاش خود را برای ترغیب این گروه، برای حضور در این فضا به کار گیرند ولی متاسفانه چنین اتفاقاتی باعث می‌شود تا جوانان از ورزش فاصله بگیرند.

 

مهر*