close
متخصص ارتودنسی
شنیده ها/تغییر مدیرکل شهری استانداری/ تهدید معاون فرماندار به شکستن گردن!
<<صفحه اصلی


روی خط ولایت

اطلاع‌نگاشت | مسئول باید مردمی باشد


بیان مطالب ودیدگاهها

خط حزب‌الله ١١٢ | راز وعده‌های صادق
شنیده ها/تغییر مدیرکل شهری استانداری/ تهدید معاون فرماندار به شکستن گردن!

ابقای یوسفی در مدیرعاملی منطقه ویژه پارس، نماینده گچساران: ما یزید نیستیم که آب را روی بوشهر ببندیم، قطع یارانه نقدی برخی هم استانی ها، فارسی ها دست بردار خلیج فارس نیستند، خودکشی دیروز عسلویه به روایت نیروی انتظامی، قرعه کشی پراید برای شرکت اینترنتی در سرشماری و اعتراض الماسی به عدم دعوتش برخی از شنیدنی های هفتگی است.


منطقه آزاد به صحن مجلس می رسد؟

هفته گذشته موضوعاتی درباره منطقه آزاد مطرح شد.

ابتدا خبرگزاری فارس از نامه قاضی سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور به رییس جمهور و درخواست پس گرفتن لایحه مناطق آزاد جدید خبر داد با این توجیه که ابتدا ایرادات مناطق فعلی مرتفع شود.

اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد نیز با بیان اینکه دلیل ارسال چنین نامه ای را نمی دانم، طی مصاحبه ای یادآور شد: آقای سراج [رئیس سازمان بازرسی]  هر نظری در مورد مناطق آزاد داشته باشد نمی‌تواند برای رئیس جمهور تعیین تکلیف کند چرا که رئیس جمهور کشور را اداره می‌کند.

اواخر هفته نیز مرکز پژوهش های مجلس به عنوان بازوی کارشناسی پارلمان اعلام کرد: مخالف توسعه کمی مناطق آزاد قبل از رفع چالشهای فعلی این مناطق است و آنرا خلاف اقتصاد مقاومتی می‌داند.

در همین حال معاون شورای عالی مناطق آزاد در مصاحبه ای پس گرفتن لایحه دولت را تکذیب و ابراز امیدواری کرد: با رفع موانع این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس، در مهرماه برای تصمیم گیری به صحن علنی ارسال شود.

گفتنی است یکی از 7 منطقه آزاد پیشنهادی در لایحه دولت مربوط به بوشهر است که در مجلس نهم دوبار رای مخالف نمایندگان را گرفت و در مجلس کنونی نیز با شروطی از سوی کمیسیون اقتصادی متوقف شد که تعیین و اعلام محدوده مناطق از آن جمله است.

3 گزینه اصلی شهرداری گناوه

براساس شنیده ها، با توجه به زمان اندک باقی مانده تا پایان دوره شورای فعلی، 3 چهره، گزینه های اصلی تصدی شهرداری گناوه محسوب می شوند.

گویا محمدرضا حسینی زاده سرپرست فعلی، حسن عرب زاده رییس شورای سابق و سرافراز موصلی شهردار اسبق کازرون که در زمان تغییرات مدیریت شهری گناوه همواره نامش مطرح می شود، جدی ترین گزینه ها هستند.

ظاهرا عرب زاده گزینه مورد حمایت نماینده مجلس می باشد. همچنین از مسعود شیرافکن بخشدار ریگ هم در برخی فضاها به عنوان گزینه استانداری جهت شهرداری گناوه یاد می شود.

براین اساس، چهره های دیگر که در فضای مجازی مطرح شده، چندان جدی به حساب نمی آید. اخیرا احمد طاهری از شهرداری گناوه استعفا کرد و سرپرست برای این نهاد تعیین شد.

استعفای رییس اداره ورزش و جوانان دشتستان

گفته می شود نادر آزاده رییس اداره ورزش و جوانان دشتستان از سمت خود استعفا کرده و دیگر در محل کار حاضر نمی شود. گویا وی در جمعی گفته: به دلیل شرایط جسمانی و روحی از یکماه پیش درخواست استعفا داده ام.

اعتراض الماسی به عدم دعوتش

سکینه الماسی نماینده جنوب استان که چندی پیش توسط رییس مجلس به عنوان یکی از دو نماینده زن در شورای فرهنگی اجتماعی زنان (زیرمجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی) تعیین شد، نسبت به انتخاب رییس جدید این شورا بدون حضور نمایندگان دولت و مجلس انتقاد کرده و گفته: این توهین به نمایندگان مردم است که رییس شورای فرهنگی و اجتماعی را توسط افراد خاص که از نهادهای دیگر هستند انتخاب می کنند. من هم زمانی از جلسه مطلع شدم که در حوزه انتخابیه بودم.

وی در گفتگو با شرق ادامه داد: این انتخابات از نظر ما مخدوش است، چون افراد دیگری هم در این شورا حضور دارند که صلاحیت کاندیداشدن را داشته‌اند و نباید این حق از آنان گرفته شود.

نماینده گچساران: ما یزید نیستیم که آب را روی بوشهر ببندیم

هفته گذشته نامه تاجگردون نماینده گچساران به مسئولان بوشهر که خواستار عدم ممانعت از بکارگیری نیروهای حوزه انتخابیه اش در پارس جنوبی شده بود وگرنه بیم کمپین ضد انتقال آب سد کوثر به بوشهر می رود، بازتاب زیادی در استان داشت و شهروندانی نیز پاسخ هایی در فضای مجازی در این خصوص بازنشر می دادند که عمدتا ناظر به این مبحث بود که بوشهر با وجود میزبانی صنایع نفت و گاز کشور، چنین شروطی برای کشور نداشته است.

البته گفته می شود این نامه تاجگردون در پی فشارهای افکار عمومی حوزه انتخابیه اش به وی بخاطر سفر خارجی همراه کاروان المپیک به برزیل بوده تا شاید آن را تحت الشاع قرار دهد.

با این حال، وی چهارشنبه شب گذشته در گچساران به بازتاب های نامه اخیرش اشاره کرده و گفته: ما یزید نیستیم آب را روی استان های همجوار (بوشهر) بیندیم اما اگر قرار باشد از امتیازات نفت و گاز استفاده نکنیم حق تشنگان کهگیلویه و بویراحمد واجب‌تر است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در سخنرانی عمومی اش ادامه داد: تفاوت انداختن بین قوم و قبیله در صنعت و استخدام ها قابل بخشش نیست و اگر مسئولی رفتار تبعیض آمیزش را ادامه بدهد حتما با اسم به مردم معرفی می‌کنم.

قرعه کشی پراید و فعالیت ادارات برای افزایش مشارکت در سرشماری اینترنتی

مرحله اول سرشماری نفوس و مسکن از امروز به صورت اینترنتی آغاز شده است. خبر می رسد به منظور افزایش سهم استان در مرحله اول، قرار است کارمندان ادارات که حدود 20 هزار نفر برآورد شده در محل خدمت زمینه مشارکت شان فراهم شود. علاوه بر آن، دهیاری ها نیز قرار است زمینه دریافت و ثبت اطلاعات ساکنان روستاها را فراهم کنند و شهرداری ها نیز سیستم های رایانه ای در ورودی خود جهت شرکت اینترنتی در سرشماری مستقر کنند.

علاوه بر آن، برخی فرمانداری ها نیز خودروهای پراید را برای قرعه کشی میان شرکت کنندگان مرحله اول سرشماری پیش بینی کرده اند.

دبیر ستاد سرشماری استان نیز با بیان اینکه بوشهر در خرید اینترنتی روستایی رتبه اول کشور داشته و در ضریب نفوذ اینترنت رتبه سوم، گفته: امیدواریم در مرحله نخست سهم خوبی از ثبت نام اینترنتی داشته باشیم.

تهدید یک معاون فرماندار یه شکستن گردن!

با خبر شدیم معاون یکی از فرمانداری های استان با فراخواندن کارمند این مجموعه، در اظهاراتی عجیب به وی گفته: «شما کارمند اینجا هستید نه خبرنگار و اگر به نوشتن مطلب در رسانه ها ادامه دهید، گردنتان را خرد می کنم!»

آقای معاون که بازمانده دولت قبل است، ظاهرا بابت یکی از مقالات اخیر کارمند این مجموعه در چند سایت استانی که انتقاداتی جزیی به مسئولان شهرستان هم در آن صورت گرفته، حسابی شاکی شده و دست به این واکنش عصبی زده است.

گویا به برخی مسئولان از جمله سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استاندار درباره تهدید عجیب آقای معاون اطلاع رسانی شده است.

اخراج کارگران اپراتور بندر بوشهر

شماری از کارگران شرکت «سینا» به عنوان اپراتور خدماتی بندر بوشهر نسبت به تعدیل و اخراج از این مجموعه اعتراض کرده و در تماس هایی با «خلیج فارس» خواستار انعکاس این اتفاق شدند.

قول مسئولان برای هلیله و بندرگاه مشروط شد

گفته می شود یکی از مسئولان درباره قول های اخیر مبنی بر تعیین تکلیف روستاهای همجوار نیروگاه اتمی پس از 40 سال گفته: برای اجرای یکی از بندهای تفاهم نامه اخیر جهت ساخت و ساز در این روستاها نیاز به اصلاحاتی هستیم که در برنامه ششم توسعه این موضوع مرتفع گردد!

وی با بیان اینکه برای تعمیرات منازل این روستاها در تلاشیم به زودی موانع برداشته و این مهم اجرایی شود، گفته: برای خرید منازل به قیمت کارشناسی هم نظرمان این است که معادل محلات جنوبی شهر بوشهر مثل امامزاده و سرتل قیمت گذاری  کارشناسی شود.

این همه در شرایطی می باشد که استاندار در گزارش فیسبوکی خود پیش از سفر جهانگیری معاون اول رییس جمهور جهت کلنگ زنی نیروگاه اتمی، مشکل روستاهای هلیله و بندرگاه را حل شده دانسته بود.

قطع یارانه نقدی برخی هم استانی ها

گفته می شود در جریان پرداخت یارانه شهریورماه، برای برخی سرپرستان خانوار در استان مبلغی واریز نشده و احتمالا جزو حذف شدگان هستند. قبلا اعلام شده بود معترضان به حذف یارانه می توانند به فرمانداری و بخشداری های محل زندگی مراجعه کنند تا به موضوع رسیدگی شود.

یوسفی در مدیرعاملی منطقه ویژه ابقا شد

براساس شنیده ها مهدی یوسفی براي دوسال ديگر در سمت مديرعامل و نائب رييس هيات مديره سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ابقا شده است.

همچنین براي اولين بار وزارت نفت تعيين قايم مقام و اعضاي هیات مدیره را به مدیرعامل سازمان واگذار کرده که براين اساس مدیر و قائم مقام منطقه از میان نیروهای بومي استان در صنعت نفت منصوب شدند.

علاوه بر آن چهار نفر از اعضاي هيات مديره سازمان از میان نیروهای بومي منصوب شده که عبارتند از مهدی یوسفی، حجت الله فریدونی (قائم مقام)، عبدالرحیم رییسی (مدیر حقوقی) و بهرام دشتی نژاد (سرپرست پدافند غیرعامل).

انتظار می رود این اعتماد وزارت نفت به نیروهای بومی، به شرکت های نفتی دیگر تسری یافته، همچنین از فضای موجود برای استیفای حقوق حقه استان بهره کافی را برد.

تجمع مالکان قایق های صیادی بوشهر

هفته پیش مالکان قایق های صیادی در اعتراض به طرح اجباری شدن بیمه بدنه شناورهای خود و عدم صدور پروانه صیادی تجمعی مقابل شیلات برگزار کردند.

آنها با بیان اینکه بیمه بدنه اجباری نیست، پرداخت یک میلیون تومان برای این موضوع را در شرایطی دارای توجیه اقتصادی می دانستند که ابزار و ادوات آنها نیز بیمه شود. نهایتا پس از نشستی که میان شیلات و مدیریت بحران استان برگزار شد، اجباری شدن بیمه بنده قایق فعلا لغو شد.

«راستی» از استانداری رفت

شنیده می شود با درخواست بازنشستگی سعید راستی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری موافقت شده و اکنون این دفتر بلاتصدی می باشد.

راستی به عنوان چهره سنتی این اداره کل محسوب می شود و در سه دولت مدیرکلی آن را تجربه کرد.

جریمه معترضان در پتروشیمی پردیس

خبرگزاری ایلنا از قطع شدن مزایای شغلی کارانه گروهی از کارگران پتروشیمی پردیس در منطقه عسلویه که به شیفت های کاری خود معترض بوده اند، خبر داده است.

خودکشی عسلویه به روایت نیروی انتظامی

روابط عمومی فرماندهی انتطامی استان بوشهر اعلام کرد: جوانی که صبح جمعه در کنار فنس منطقه ویژه در سه راهی عسلویه با حلق آویز کردن خودکشی نموده، جوان معتادی از اهالی یکی از شهرستان های استان فارس است و شایعات درباره خودکشی به خاطر پرداخت نشدن حقوق وی صحت ندارد.

شعبان‌پور از نفت و گاز پارس رفت

شنیده می‌شود با خداحافظی علی اکبر شعبان پور از مدیرعاملی نفت و گاز پارس، مشکین‌فام مدیر مهندسی و ساختمان POGC جایگزین وی خواهد شد.

اخیرا یکی از سایت ها اظهارات ضد بوشهری منسوب به وی را منتشر نمود که شرکت نفت و گاز پارس در جوابیه ای به رسانه ها، آن را تکذیب کرد.

سخنرانی محسن رضایی در جمع سپاهیان بوشهر

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه (4 مهر) به بوشهر سفر می کند.

سخنرانی در مراسم یادواره شهدای جزیره خارگ و سپاهیان پیشکسوت بوشهر در حسینه عاشقان ثارالله از برنامه های عمومی وی می باشد.

دلخوری اهالی بردخون از انتقال پارس شمالی

دست آخر اینکه نایب رییس شورای شهر بردخون از انتقال دفتر حقوقی و آشپزخانه میدان گازی پارس شمالی به روستای هدکان تنگستان ابراز نگرانی کرده و طی نامه ای به فرماندار دیر خواستار پیگیری این انتقال شده است.

 بحرانی نوشته: زمانی که پارس شمالی در بردخون کلید خورد و دفتر آن در مرکز شهر بازگشایی و کارکنان مستقر شدند، نامی از دشتی و تنگستان و روستای هدکان و حتی چغادک نبود، حال چه اتفاقی افتاده که شهرستان‌های دشتی و تنگستان بر سر پارس شمالی رقابت کرده و شاید دیر و بخش بردخون را از محدوده پارس خارج کنند که بعید هم نیست

 

خلیج فارس*ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی


پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش