close
متخصص ارتودنسی
زمزمه تغییر یک فرماندار/ انتقاد شهریاری از اظهارات خدری/ مدیرکلی که حق امضاء ندارد!
<<صفحه اصلی


روی خط ولایت

اطلاع‌نگاشت | مسئول باید مردمی باشد


بیان مطالب ودیدگاهها

خط حزب‌الله ١١٢ | راز وعده‌های صادق
زمزمه تغییر یک فرماندار/ انتقاد شهریاری از اظهارات خدری/ مدیرکلی که حق امضاء ندارد!

مشکل ارباب رجوع از اختلاف بنیاد مسکن و ثبت اسناد، سفر وزیر بهداشت به بوشهر در آخر هفته، اظهارات نماینده شمال علیه استقرار پایانه های نفتی در جنوب، تعهدات زمین مانده استانداری و گلایه اهالی عالیشهر، تکذیب حکم شلاق در ملاعام در برازجان برخی از شنیدنی های هفتگی  است.


اختلاف بنیاد مسکن و ثبت اسناد
نخست اینکه در پی اختلافاتی که میان اداره ثبت ملاک و بنیاد مسکن استان بوشهر پیش آمده، صدور سند برای برخی املاک مردم در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر بسیار کند و در برخی مناطق متوقف شده است. گویا مدیریت جدید ثبت اسناد استان، رویه قبلی در خصوص صدور سند و استعلام از بنیاد مسکن را نادرست دانسته و مانع از ادامه آن شده است. این مشکل باعث نارضایتی هایی گردیده که انتظار می رود مسئولان استانی چاره جویی کنند.

انتقاد تلویحی شهریاری از خدری
نماینده دشتی و تنگستان نسبت به نطق حجت الاسلام خدری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم علیه نیروی انتظامی به صورت تلویحی واکنش نشان داده است.

سیدکمال الدین شهریاری روز گذشته در سخنرانی اش در جمع نمازگران جمعه شهر دلوار با بیان اینکه اولین دیدارم با وزرا پس از شروع مجلس حضور با وزیر اقتصاد پیرامون مشکلات کالای ملوانی بوده، گفت: مصرانه پیگر نتایج آن نشست و دستورات صادره به رییس کل گمرک هستم، ولی این راهش نیست که بیاییم در نطق یا مکاتبات خود یک نهاد خدمتگزار کشور مثل نیروی انتظامی را زیر سوال ببریم.

عضوکمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه هجمه به نیروی انتظامی که ضابط قضایی و مجری قوانین است کار درستی نمی دانم، ادامه داد: حل مشکل مردم راه دارد و راهش نیز مذاکره با دستگاههای مسئول مثل ستاد مبارزه با قاچاق، وزارت اقتصاد، صنعت و نظایر آن است که بنده این مسیر را دنبال کرده و مصرانه پیگیر نتایج آن هستم.

وی در پایان این بخش از سخنانش با بیان اینکه از نیروی انتظامی هم می خواهم قانون را اجرا کند و نه بیشتر یا کمتر، ادامه داد: اگر قوانین مشکل دارد و حقوق مرزنشینان را استیفا نمی کند، نیازی به نطق آتشین نداریم، بلکه باید از راهش وارد شد و قانون را اصلاح کرد.

این اظهارات شهریاری، انتقاد تلویحی از خدری رییس مجمع نمایندگان استان محسوب می شود که ماه پیش در شورای اداری استان با حضور جهانگیری و همچنین اوایل مهرماه در نطق خود در بهارستان از نیروی انتظامی استان انتقاد کرده و گفته بود: «در حوزه انتخابیه من نسبت به عملکرد این نیرو در خصوص توقیف کالاها به عنوان قاچاق گلایه های زیادی وجود دارد.» البته نیروی انتظامی هم جوابیه ای به این سخنان صادر و اعلام کرده بود که اقدامات شان در خصوص توقیف محموله های قاچاق که بدون اسناد معتبر گمرکی باشد، مستند به قوانین کشور است.

سفر وزیر بهداشت به 5 شنبه موکول شد
باخبر شدیم سفر وزیر بهداشت به استان بوشهر که طبق اعلام قبلی قرار بود امروز (شنبه) انجام شود، به دلیل همزمانی جلسه ای در تهران، به پنج شنبه هفته جاری (29 مهر) موکول شده است.

گویا مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تلاش دارند این سفر دو روزه باشد تا فرصت بازدید وزیر از شهرستان های مختلف فراهم شود. کلنگ زنی چند طرح بیمارستانی و افتتاح برخی پروژه های درمانی از برنامه های این سفر می باشد.

تعهدات زمین مانده استانداری و گلایه اهالی عالیشهر
روزگذشته امام جمعه عالیشهر در سخنانی از استاندار و فرماندار بوشهر به دلیل مشکلات اتوبوس های این شهر انتقاد کرده و گفته بود: ۶ اتوبوس کهنه داشتیم که از ابتدای مهرماه ۳ تای آن را برداشتند!

هم اکنون خدمات اتوبوسرانی شهر جدید عالیشهر توسط شهرداری بوشهر ارائه می شود که رییس شورای آن سازمان هم برعهده معاونت عمرانی استانداری می باشد. از طرفی، یک سوم اعتبارات موردنیاز اتوبوسرانی باید از منابع دولتی تامین شود که عدم تحقق این سهم توسط استانداری، باعث زمین گیر شدن ناوگان موجود و در نتیجه کاهش اتوبوس های فعال در شهر بوشهر و حومه گردیده که انتظار می رود تدبیری اساسی در این زمینه صورت بگیرد.

زمزمه تغییر یک فرماندار
گویا تغییرات در سطح فرمانداری ها ادامه می یابد. در برخی محافل سیاسی زمزمه هایی درباره انتقال یکی از فرمانداران به مرکز استان جدی تر از گذشته مطرح شده است.

ترک مسئولیت ترکان
در شرایطی که لایحه دولت برای ایجاد مناطق آزاد جدید نظیر بوشهر با شروط تعیین شده از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس به اغما رفته، خبر می رسد مرکز پژوهش های مجلس در گزارش جدید خود با افزایش مناطق آزاد به دلیل ناکارآمدی مناطق قبلی در جذب سرمایه گذاری های خارجی به مخالفت پرداخته است.

نکته دیگر در گزارش این مرکز به عنوان بازوی پژوهشی مجلس، پیشنهاد شده وظایف و اختیارات دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی (به مدیریت اکبر ترکان) به وزارت امور اقتصادی و دارایی منتقل شده و وزیر مسئول اجرا باشد.

مدیرکلی که حق امضا ندارد
در اتفاقی عجیب، برخی ارباب رجوع یکی از مدیران کل که به تازگی منصوب شده، می گویند: دفتر وی در خصوص برخی نامه های اداری، اعلام می کند هنوز تفویض امضای وی از وزارت صادر نشده است!

این موضوع باعث سردرگمی و گلایه شماری از مراجعان این اداره شده و انتظار می رود مدیریت استان به این ماجرا رسیدگی نماید.

جعفری نسب مشاور نماینده شد
شنیده می شود احمد جعفری نسب مشاور اقتصادی نماینده بوشهر، گناوه و دیلم شده است. وی سابقه فرمانداری گناوه و تنگستان در دولت سابق و فرمانداری هندیجان خوزستان در دولت کنونی را داشته است. چندی پیش زمزمه هایی در فضای مجازی مبنی بر انتصاب وی در بوشهر مطرح شد که گویا به دلیل برخی مخالفت ها در استان، به نتیجه نرسید.

اهدای اینترنت رایگان به شرکت‌کنندگان در سرشماری اینترنتی
با خبر شدیم براساس توافق مرکز آمار و وزارت ارتباطات، وعده اهدای ۲ گیگابایت اینترنت رایگان به افرادی که از طریق موبایل در سرشماری اینترنتی امسال شرکت کرده اند، از امروز (24 مهرماه) اجرایی می شود.

البته سرشماری اینترنتی تا 28 مهرماه تمدید شده، ضمن اینکه براساس آمارهای رسمی نیمی از جمعیت استان در این مهم مشارکت داشته و بوشهر رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

شرکت در سرشماری اینترنتی کمتر از 5 دقیقه زمان می برد و در زمان مراجعه ماموران آن به درب منازل، تنها ارائه کد رهگیری کفایت می کند. در صورت تمایل، سایت سرشماری به این آدرس می باشد.

هیچ حکم شلاقی در ملاعام اجرا نشده است
دادستان برازجان خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اجرای حکم شلاق دو متجاوز در ملاعام در این شهرستان را تکذیب کرد و گفته: در دشتستان نه چنین حکمی صادر شده و نه اگر حکمی مشابه وجود داشته باشد برای اجرای آن وقتی تعیین شده است.

یاسر حیدری به سایت رکنا گفته: چنین حکمی قبلا اجرا نشده و چنین پرونده ای نیز مطرح نیست.

طی یکماه اخیر دو فقره حکم شلاق در ملاعام در میادین امام بوشهر و گناوه اجرا شده و بررسی ها نشان می دهد خبر اجرای این حکم در برازجان که ابتدا در سایت کشوری رکنا منتشر شده، صحت ندارد.

واکنش حق شناس به شایعه استعفای وزیر ارشاد

هفته گذشته در فضای مجازی بحث تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داغ بود و آنطور که پیداست، این هفته رییس جمهور تصمیم گیری می کند. در همین حال، محمدجواد حق‌شناس معاون پارلمانی این وزارتخانه در دولت اصلاحات خواستار مخالفت دولت با تغییر علی جنتی شده و گفته: این تغییر ضربه‌اى جدى به دولت تلقى شده و موجب تجرى افراطگرایان می‌شود.

استعفای یک مسئول ستاد نمازجمعه
با خبر شدیم مسئول ستاد نماز جمعه شهر کاکی با انتشار پیامی در فضای مجازی از سمت خود استعفا کرد. مختار جواجه به طور تلویحی به علت استعفای خود اشاره کرده و نوشته: «با توجه به سوالات متعدد دوستان مبنی بر طومار و بنر نوشته که در مصلی نصب گردید به استحضار می رسانم که بنده هیچگونه نقشی در نوشتار و آماده سازی آن نداشتم.» اشاره وی به طوماری است که در نماز جمعه اخیر کاکی بر دیوار نصب شد که در آن از قول روحانیون، فرهنگیان، اولیاء و مربیان، بسیجیان و سایر اقشار بخش کاکی از شهریاری نماینده مجلس درخواست تغییر در آموزش و پرورش کاکی مطرح شده بود.

سرعت کند پل گردشگری گناوه
طبق اطلاعات دریافتی از خوانندگان، پروژه پل خور گردشگری گناوه با گذشت 50 روز از شروع عملیات اجرایی آن به کندی پیش می رود. طبق شنیده ها، پیمانکار این پروژه عدم دریافت اعتبار مناسب را از دلایل کندی پیشرفت فیزیکی پروژه می داند، طبق اعلام استاندار در مراسم کلنگ زنی، این پروژه باید در دهه فجر قابل بهره برداری باشد.

استیضاح یک شهردار
در شرایطی بحث استیضاح زهیر حاجیان شهردار آبدان از توابع شهرستان دیر در دستور کار امروز شورای شهر می باشد که در فضای مجازی تصاویری از زیرسازی و تسطیح کوچه یک عضو موثر شورا در آستانه این جلسه منتشر گردیده است!

تغییر رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس
با خبر شدیم دکتر فرهاد عباسی رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر جای خود را به دکتر علیرضا حاجیونی می دهد که از ابتدای سال به عنوان سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر منصوب شد.

گویا بحث انتصاب عباسی به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی که اکنون بصورت سرپرستی اداره می شود به میان آمده، ولی به دلایلی منتفی شده است.

هر سال دریغ از پارسال!
صداوسیمای بوشهر در تاسوعا و عاشورای امسال برای فرستادن آئین های عزاداری استان روی آنتن زنده شبکه های تلویزیونی ضعیف تر از پارسال عمل کرد، طوری که چند مراسم سینه زنی سنتی در مساجد مرکزی بوشهر که سال گذشته در شبکه های سراسری برای دقایقی پخش زنده شد، امسال از همین هم خبری نبود.

راه اندازی آزمایشی آبشیرین کن بوشهر
هفته پیش و پس از انتشار گزارشی در سایت «خلیج فارس» درباره وعده های تحقق نیافته مسئولان که قول آن در تابستان داده شد، با حضور مسئولان استانداری بهره برداری آزمایشی از آبشیرین کن بوشهر آغاز شد. میزان تولید اولیه آن 2400 متر معکب در روز اعلام شده، درحالی که ظرفیت واقعی آن 10 هزار مترمکعب می باشد که وعده داده شده در آبان ماه محقق گردیده و با حضور وزیر نیرو افتتاح می شود.

طبق زمان 18 ماهه پیمان این پروژه، قرار بود آبشیرین کن بوشهر در اسفند 94 وارد مدار شود، ولی طبق مصاحبه مسئولان به ماههای اردیبهشت، تیر و شهریور 95 موکول و نهایتا در نیمه دوم مهرماه بصورت آزمایشی وارد مدار شد. این آبشیرین کن حدود 15 درصد ظرفیت آب موردنیاز بوشهر را پوشش می دهد.

پاسخ رییس کمیسیون بودجه شورای شهر بوشهر به ماجرای 24 میلیارد
در پی نطق اخیر الهام بارگاهی عضو شورا مبنی بر عدم ثبت 24 میلیاردتومان مازاد درآمد شهرداری در سال 93 در بودجه و تفریغ بودجه آن سال، علیرضا آماره رییس کمیسیون بودجه شورای شهر بوشهر گفته: مازاد بودجه در هیچ دوره ای و هیچ کجا آورده نمی شود.  همچنین هزینه کرد آن قانون خود را دارد که شهرداری هم صرف دیون و بدهی کرده و اسنادش موجود است.

به گفته وی، خانم بارگاهی از سر بی اطلاعی، سخنی غیر کارشناسانه گفته که باعث ایجاد موجی در فضای مجازی مبنی بر بروز تخلف از سوی شورا و شهرداری شده است.

قرار است عصر امروز نیز شهردار بوشهر نشستی خبری برگزار کند که احتمالا پرسش های خبرنگاران، سکوت وی را در زمینه نطق عضو شورا خواهد شکست.

کاهش یک درصدی آمار بیکاری بوشهر
مرکز آمار در گزارش جدید خود می‌گوید: نرخ بیکاری بوشهر در فصل بهار امسال 8.6 درصد شده که نسبت به همین زمان در سال گذشته، یک درصد کاهش یافته است. همچنین براساس این گزارش، بوشهر پس از استانهای آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، مرکزی  و زنجان، دارای کمترین نرخ بیکاری معرفی شده است.

کارکنان بیمارستان نمازی دست از کار کشیدند
دوشنبه هفته پیش کارکنان بیمارستان نمازی شیراز به دلیل پرداخت نشدن 5 ماه مطالبات شان دست از کار کشیدند و تنها عمل های اورژانسی را انجام دادند. موضوعی که باعث سرگردانی برخی بیماران ارجاعی از استان های همجوار نظیر بوشهر شد.

به گفته رییس این بیمارستان، طی سالجاری تنها حقوق ثابت کارکنان پرداخت شده و کارانه آنها به دلیل عدم ایفای تعهدات بیمه ها، پرداخت نگردیده که اعتراض نیروها را در پی داشته و قرار شده وزارت بهداشت موضوع را پیگیری نماید.

طومار کنگانی ها درباره پارس جنوبی
شماری از اهالی کنگان برای حل معضل بیکاری و انتقال دفتر اداره امور اشتغال سایت منطقه ۲ پارس جنوبی به این شهرستان، طوماری خطاب به وزیر نفت، نماینده مجلس، استاندار و فرماندار امضا کردند.

علت بیکاری و تجمع کارگران شاغل در پتروشیمی جم
مدیرعامل شرکت جم صنعت‌کاران در ارتباط با تجمع ۷ کارگر شاغل پتروشیمی جم در مقابل وزارت کار گفت: این کارگران رابطه قراردادی با پتروشیمی جم نداشته‌اند، بلکه از نیروهای ما به عنوان پیمانکار پتروشیمی مذکور بوده‌اند که چون فاقد مجوز منطقه ویژه بوده اند، پس از فرصت سه ماهه و عدم دریافت آن، امکان ادامه کارشان فراهم نشد.

استقرار ستاد پایانه های نفتی در جنوب منتفی شد
نماینده مازندران گفت: براساس مکاتباتی که با وزارت نفت انجام شده، استقرار ستاد پایانه های نفتی در یکی استان های جنوبی بجای از پایتخت منتفی شده است.

علی اصغر یوسف نژاد در واکنش به نگرانی حوزه انتخابیه اش مبنی بر تعطیل شدن پایانه نفتی شمال به دلیل انتقال محل فعالیت ستاد پایانه های نفتی، این مصاحبه را با ایرنا انجام داده و گفته: مدافع استقرار دفتر پایانه های نفتی در تهران هستیم.

طی هفته های اخیر اقدامات چراغ خاموش شرکت پایانه های نفتی ایران برای انتقال ستادش  از خارگ به تهران باعث نگرانی افکار عمومی شده و اخیرا شیخ خدری نماینده مرکز استان از گرفتن دستور وزیر مبنی بر توقف این انتقال خبر داده است.

به نظر می رسد ماجرای کنونی و کشاندن پای نمایندگان استان های دیگر به ماجرا (مصاحبه هفته پیش نماینده شیراز و مصاحبه امروز نماینده ساری) زیر سر برخی افراد مرتبط با شرکت پایانه ها است که با گرا و اطلاعات اشتباه به نمایندگان مجلس، سعی دارند از آب گل آلود ماهی شان را گرفته و به آرزوی بازگشت ستاد مدیریتی شان به تهران دست یابند.

قول و قرار شهریاری و وزیر کار برای پس گرفتن طرح سوال
دست آخر اینکه شنیده می شود یخ روابط نماینده دشتی و تنگستان با وزیر کار، تعاون و رفاه آب شده و اخیرا نشستی میان این دو برگزار گردیده است.

ماجرا از طرح سوال شهریاری از وزیر کار مبنی بر رعایت نشدن الزام هزینه‌کرد 30 درصد درآمدهای تامین اجتماعی استان در بخش درمان آغاز شده و کار به عدم همراهی وی در سفر ربیعی به استان انجامید.

طبق اطلاعات رسیده، در آستانه بررسی این سوال در کمیسیون اجتماعی مجلس، با هماهنگی معاون پارلمانی وزیر کار، نشست شهریاری و ربیعی، اواخر هفته پیش در وزارتخانه برگزار شد.

گویا موافقت ربیعی با دو درخواست نماینده دشتی و تنگستان توانسته وی را خندان از اتاق وزیر بیرون آورده و منجر به پس گرفتن سوالش خواهد شد.

 

 خلیج فارس*ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی


پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش