آخرین مطالب

معطلی، صدای متقاضیان را درآورد صدور کارت ملی هوشمند روی اعصاب مردم

آفتاب آبپخش:تاکنون در استان بوشهر 280 هزار نفر برای داشتن کارت ملی هوشمند نام نویسی کرده اند که 26 هزار نفر این کارت را دریافت کرده اند.


در شرایطی اداره ثبت و احوال از مردم برای مراجعه به دفاتر پیشخوان جهت صدور کارت ملی هوشمند دعوت کرده که شهروندان از معطلی ها در این زمینه گلایه مند بوده و افزون بر آن می گویند: در برخی نقاط استان برای دریافت کارت های صادر شده نیز مشکلاتی دارند.

  ورود به سامانه www.ncr.ir و تکمیل فرم اطلاعات فردی، دریافت کد رهگیری و پرداخت 20هزار تومان در مرحله اول برای هر نفر، سپس مراجعه متقاضی برای ثبت نام نهایی به  اداره مربوط یا دفاتر پیشخوان دولت و...  این جاست که معطلی و به دنبال آن نارضایتی ها شروع می شود.

این روزها متقاضیان مهمترین دلیل نارضایتی مردم قطع ارتباط سامانه در زمان تحویل کارت است که در روزهای اخیر بیشتر شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر در پاسخ به درخواست های متقاضیان گفت قطع و وصل سامانه ارتباط در زمان تحویل کارت به زیر ساخت های مخابراتی بستگی دارد و مربوط به ثبت احوال نمی شود.

کیومرث صالحی نیا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در کنار مشکلات زیر ساختی، تامین کارت خام و سایر مراحل صدور هم موجب شده تا مردم برای دریافت کارت ملی زمان بیشتری منتظر بمانند.

وی گفت هم اکنون واگذاری این کارت در شهر بوشهر در یک دفتر پیشخوان پست و در شهرستانها در ادارات ثبت احوال طی دو ماه انجام می شود.

تاکنون در استان بوشهر 280 هزار نفر برای داشتن کارت ملی هوشمند نام نویسی کرده اند که 26 هزار نفر این کارت را دریافت کرده اند.