آخرین مطالب

سخنرانی وزیر سابق آموزش و پرورش در بوشهر/وزارت کشور: احتمال تغییر برخی استانداران

انتفاد امام جمعه از منشی های پروازی عسلویه، احتمال تغییر زمان ثبت نام انتخابات شوراها، امضای نماینده دشتستان پای طرح سوال وزیر دادگستری، وقتی استانداری درخواست انتقال را استعفا می بیند، دستگاه ILS فرودگاه بوشهر در انتظار تاییدیه نهایی، احتمال حضور قیصر صالحی در شهرداری نخل تقی برخی از شنیدنی های هفتگی می باشد.


استاندار فارس: دو استان نمی شویم

استاندار فارس تقسیم این استان به دو استان شمالی و جنوبی را تکذیب کرده و گفته: جداشدن مدیریت منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان از منطقه ویژه لامرد شایعه است، چرا که این منطقه اصلا جز استان فارس نبوده که جدا شده باشد. منطقه انرژی‌بر لامرد، هشت‌‌هزارو ٥٠٠ هکتار بوده که هنوز هم وجود دارد؛ فقط در قانون جدید، چون هر فرد تنها یک‌جا می‌تواند عضو هیأت‌مدیره باشد، هیأت‌مدیره این دو مجموعه که مشترک بود، از هم جدا شد. یک نمونه دیگر از این شایعات هم این است که در جایی می‌گویند استان فارس به دو استان تقسیم شده که این نیز از اساس کذب است.

محمدعلی افشانی همچنین گفته: من با صدای بلند می گویم یک اصلاح طلب ریشه دار هستم، از این رو در انتخابات اخیر به فرمانداران تاکید کردم که حتی اگر جانتان را پای صندوق ها بگذارید، نگذارید یک رای جابجا شود و اگر فردی مخالف شما هم رای آورد، سرتان را بالا بگیرید و اعلام کنید.

حرف و حدیث بر سر تخفیف برخی فروشگاههای استان

تخفیفات برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان غیرواقعی است. گويا اصناف در حال بررسي اين موضوع از طریق تولید و انتشار کلیپ هایی هستند که در آن قیمت برخی از اجناس با مغازه های سطح شهر مقایسه گردیده است. گفتني است در صورت تأیید اين موضوع بايد پرونده در این رابطه تشکیل و به تعزیرات ارائه شود.

نمایندگان استان و 3 وزیر پیشنهادی

نمايندگان استان درباره 3 وزير معرفي شده براي رأي اعتماد به مجلس، تقریبا نظر واحدی دارند. گویا همگی آنها غیر از دو وزیر پیشنهادی ورزش و ارشاد، شانس رای آوری گزینه آموزش و پرورش را دشوار می دانند. مصاحبه 4 نماینده استان را می توانید اینجا بخوانید.

کدام نماینده استان از وزرای پیشنهادی دفاع می کند؟

شنیده می شود شهریاری نماینده دشتی و تنگستان با صالحی امیری و سلطانی فرد وزرای پیشنهادی ارشاد و ورزش و جوانان دیدار کرده و برای دفاع از این دو گزینه در جلسه روز سه شنبه مجلس در تکاپو است.

منشی های پروازی در عسلویه چه می کنند؟

امام جمعه جم با بیان اینکه متاسفانه غیرت ناموسی در جامعه کمرنگ شده و برخی ادارات یک مشاور و یا منشی خانم استخدام می کنند گفت: همچنین برخی ادارات مراجعه کنندگان خانم که وضع حجابش مناسب نیست را بهتر تحویل می گیرند و کار او را بهتر انجام می دهند.

حجت الاسلام گنجی با بیان اینکه بخش زیادی از مسافران پروازهای عسلویه را منشی های پروازی تشکیل می دهند ادامه داد: آقایانی که در تهران نشسته اند چه خبر دارند خواهرشان در عسلویه چه کار می کند؟ این چه معنی دارد که یک مدیر و منشی در یک اتاق تنها باشند؟ چرا از جوانان بیکار در این زمینه ها استفاده نمی شود؟  مدیران باید با این منشی های پروازی تسویه حساب کرده و اجازه ندهند که فرهنگ دینی ما ضربه بخورد.

قیصر صالحی شهردار نخل تقی می شود؟

روح الله علوی شهردار نخل تقی پس از یکسال تصدی این مسئولیت از سمت خود استعفا کرد.

شنیده ها از استانداری حکایت از آن دارد که تلاش هایی برای گماردن نیروی موردنظر در شهرداری نخل تقی صورت گرفته است. ظاهرا یکی از شهرداران فعلی مجاور مرکز استان و قیصر صالحی نماینده سابق جنوب استان در مجلس از چهره های موردنظر برای این شهرداری پولدار (به دلیل دریافت عوارض آلایندگی) هستند. علوی که کارمند استانداری است در ماههای اخیر به برخی دلایل ارتباطش با استانداری شکرآب شده و نهایتا عطای کار در این شهرداری را به لقایش بخشید.

دستگاه ILS فرودگاه بوشهر در انتظار تاییدیه نهایی

در پی مه گرفتگی و کاهش دید، پرواز صبح امروز تهران- بوشهر و بالعکس از سوی شرکت ایران ایر لغو شد.

شایان ذکر است با گذشت یکسال از نصب دستگاه کم ناوبری فرودگاه بوشهر (ILS)، اما هنوز تاییدیه های پایانی آن صادر نشده است تا لغو پروازها در شرایط نامناسب جوی کاهش یابد.

بوشهر جزو استان های کند در سرشماری حضوری

شنیده می شود همدان به عنوان سریع ترین استان در سرشماری حضوری نفوس و مسکن  معرفی شده است. استان های فارس، بوشهر و خراسان جنوبی هم جزو کندترین ها مشخص شده اند. اخیرا قائم مقام ستاد سرشماری استان از آماده نبودن مدارک شناسایی خانوار یا کد ثبت نام اینترنتی در زمان مراجعه مامورین سرشماری گلایه کرده بود.

این اتفاق در شرایطی می باشد که در سرشماری اینترنتی، بوشهر پس از سمنان رتبه دوم را کسب کرد.

حقوق نیروهای رسمی و غیررسمی همسان می‌شود

سکینه الماسی نماینده جنوب بوشهر و عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم خبر داده که با رای این کمیسیون، حقوق نیروهای رسمی و غیر رسمی در برنامه‌ ششم همسان و تفاوت حقوق در شرایط یکسان به حداقل می رسد. به گفته وی، تلاش می شود این مصوبه در صحن علنی هم تایید شود.

روز دیلم نامگذاری شد

با تصمیم شورای فرهنگ عمومی دیلم، 18 مهرماه مصادف با سالروز تاسیس این شهرستان به عنوان روز دیلم به تصویب رسید.
تاکنون مراکز شهرستان هایی که در استان یک روز از سال را برای نکوداشت خود تعیین کرده اند، شامل بوشهر (18اسفند تاسیس مدرسه سعادت)، جم (21 اسفند مقارن با تولد مرحوم فاضل جمی)، برازجان (12 اسفند آغازگرده افشانی درخت نخل است. البته در برازجان به دلیل اختلاف اعضای شورا، مصوبه روز بزرگداشت این شهر بایگانی شد.

وقتی استانداری درخواست انتقال را استعفا می بیند!

سایت منتسب به نزدیکان استاندار بوشهر از استعفای محمدابراهیم فروزانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد.

پیگیری های «خلیج فارس» حاکی از آن است که فروزانی به دلایل شخصی درخواست انتقال داده و تاکنون استعفایی ارائه نکرده است.
البته اینکه استاندار و نزدیکان ایشان درخواست انتقال فروزانی را استعفا تلقی می کنند دور از انتظار نیست، چرا که راه برای گذاشتن گزینه موردنظر و 100 درصد همراه در راس این مجموعه باز می کند.

امضای حکم شهردار جدید گناوه

پس از یکماه از انتخاب حسین حسن زاده به عنوان شهردار گناوه، حکم وی به امضای استاندار رسیده و دوشنبه نیز معارفه وی برگزار می شود.

نام نماینده دشتستان پای طرح سوال وزیر دادگستری

«محمدباقر سعادت» نماینده دشتستان پای طرحی درباره علت برخورد غیرقانونی با دانشجویان بخاطر انتشار عکس رییس جمهور اصلاحات را امضا کرد. این موضوع در راستای سؤال ١٨ نفر از نمایندگان مجلس که اکثریت آنها را اعضای فراکسیون امید تشکیل می‌دادند، از وزیر دادگستری صورت گرفته است.

آمار تأمل‌برانگیز از میزان کار مفید ایرانی‌ها/ اعتراض نماینده اصولگرا به سخنان کدخدایی/ دعوای تند و تیز مدیران ورزشی احمدی‌نژاد/ اقدام عجیب برخی نمایندگان در سئوال از وزیر دادگستری/ توان امروز سپاه به روایت فرمانده/ سوخت کارت سوخت!

وزارت کشور: احتمال تغییر برخی استانداران

معاون سیاسی وزارت کشور در کهکیلویه و بویراحمد از احتمال تغییر برخی استانداران و فرمانداران در ماه‌های آینده خبر داد. مقیمی در پاسخ به این سئوال که آیا این تغییرات سیاسی نیست، خاطرنشان کرد: این تغییرات سیاسی نخواهد بود و هدف این است که برنامه های دولت به پیش برود.

استیضاح شهردار آبدان رد شد

فرمانداری شهرستان دیر استیضاح زهیر حاجیان از سوی شورای شهر آبدان را مغایر ماده ۷۳ قانون شوراها (به معنای طی نشدن روند قانونی) دانست و رد کرد.از شورای شهر هم خبر می رسد 4 عضو مخالف شهردار گفته اند که ایرادات فرمانداری را رفع و اینبار جلسه استیضاح را با حضور رسانه ها برگزار خواهند کرد. اقدامی که ظاهرا با هدف استعفای شهردار صورت می گیرد.

واکنش های به طرح شکایت از انگلیس از زبان امام جمعه بوشهر

نماینده ولی فقیه وامام جمعه بوشهر گفت: بیان این نکته در اسفندماه گذشته که "اجازه ایجاد کنسولگری روباه پیر در بوشهر را نمی دهیم مگر اینکه خود ملکه الیزابت از مردم این استان عذرخواهی کند و به مردم غرامت پرداخت کنند"، بازخورد زیادی داشت، طوری که اخیرا برخی از مسئولین وزارت خارجه انگلستان و سفارتخانه آنها به یکی از استان های مجاور رفته بودند و حواشی زیادی نیز ایجاد کردند اما جرات حضور در استان بوشهر را نداشتند.

آیت الله صفایی بوشهری در نشست با اعضای بسیج دانش آموزی ادامه داد: پس از آن موضوع، برخی تفکرات خود را در دو سه سایت خبری منتشر کردند اما پس از آن چند صد رسانه انقلابی پاسخ آنان را دادند و وقتی که مقاومت مردم و رسانه ها را مشاهده کردند دیدیم که یکی از مسئولین وزارت خارجه انگلیس عقب نشینی کرد و گفت که ما آن آدم سابق نیستیم.

سخنرانی وزیر سابق آموزش و پرورش در بوشهر

باخبر شدیم از حاجی بابایی نماینده کنونی همدان در مجلس و وزیر سابق آموزش و پرورش برای سخنرانی در مراسم 13 آبان در بوشهر دعوت شده است. این مطلب را مسئول بسیج دانش آموزی استان اعلام کرده است.

ماجرای مهرهای جعلی در نظام مهندسی بوشهر چیست

اخیرا خبرهایی درباره سوء استفاده از مهرهای برخی مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر مطرح شده است. در همین خصوص زارعی رییس این سازمان در گفتگو با «خلیج فارس» بدون اشاره به جزییات ماجرا گفته: افراد متخلف از کار معلق شده و پرونده نیز در حال جمع بندی نهایی برای تصمیم گیری هیات رسیدگی به تخلفات می باشد.

وی درباره اینکه گفته می شود شمار افراد متخلف بالای 25 نفر و مبالغ رد و بدل شده قریب به یک میلیاردتومان است گفت: من این مطالب را تایید نمی کنم و باید پس ازجمع بندی کمیته رسیدگی به تخلفات در این زمینه قضاوت کرد. البته از ابتدای حضورم در ریاست سازمان نظام مهندسی، کمیته نظارت بر مهندسان را فعال کرده و این موضوع هم توسط این کمیته رصد شده است.

دردسرهای فرماندار سابق برای کارمندان

شنیده می شود در یکی از فرمانداری های استان، مدتیست برخی از کارمندان یا کارشناسان مشمول کسر حقوق با حکم بانک گردیده اند. این افراد می گویند: با درخواست فرماندار سابق و به دلیل برخی رودربایستی های اداری، ضامن برخی مراجعین مردمی به دفتر وی شدیم و چندماهی است که دچار کسر حقوق بخاطر عدم ایفای تعهدات آن افراد می باشیم.

حزبی که در حمایت از استاندار بیانیه داد

پس از بیانیه شورای هماهنگی اصلاح طلبان بوشهر در خصوص عملکرد ضعیف استاندار طی سه سال گذشته و درخواست تغییر وی، تنها یکی از احزاب زیرمجموعه آن حاضر به انتشار بیانیه ای در مخالفت با این درخواست شده است. براین اساس حزب عدالت و آزادی که اکبر صابری دبیر آن در بوشهر می باشد، طی بیانیه ای اعلام کرد: معدل عملکرد استاندار بالاتر از سایر همتایان خود در کشور بوده و بیانیه اخیر نظر همه احزاب اصلاح طلب نبوده است.

مهمترین درخواست از مدیرکل جدید سرمایه گذاری استانداری

پس از انتصاب امان الله شجاعی به عنوان مدیرکل سرمایه گذاری استانداری بوشهر، برخی از اعضای گروههای تلگرامی پیام های تبریک به وی ارسال کرده یا در این خصوص به بیان دیدگاههای خود پرداختند. یکی از مواردی که بیشترین فراوانی در این پیام ها داشت، درخواست توجه عادلانه حوزه سرمایه گذاری به همه مناطق استان و نه فقط شهر بوشهر بود.

احتمال تغییر زمان ثبت نام انتخابات شورای شهر و روستا

دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از ۳۰ اسفند ۹۵ لغایت ۶ فروردین ۹۶ برگزار خواهد شد گفت: ممکن است به دلیل مصادف شدن تعطیلات سال جدید با زمان ثبت نام داوطلبان شورای شهر و روستا و با هماهنگی مجلس تغییراتی ایجاد کنیم.