آخرین مطالب

طرح توسعه صنایع فرآوری محصولات خرمای استان بوشهر تدوین شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر طرح توسعه صنایع فرآوری این محصول برای افزایش صادرات خرما تدوین شد.

به گزارش تدبیرنو، سید مهدی صفوی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه خوشه‌های صنعتی  خرما در استان بوشهر با موفقیت در حال اجرا است، اظهار داشت:  تشکیل خوشه‌های صنعتی خرما نقش مهمی در فرآوری و افزایش صادرات خرما دارد و ایجاد اشتغال در این عرصه را فراهم کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر افزود: ظرفیت خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر با 20 هزار نفر اشتغال و 57 واحد صنعتی  مورد توجه قرار دارد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر  با اشاره به اینکه خرمای بوشهر در بازارچه مرزی ایلام عرضه می‌شود، افزود: به‌زودی قرارداد فروش خرمای استان بوشهر در بازارچه مرزی ایلام منعقد می‌شود.

صفوی با بیان اینکه مرکز فروش بازارچه زیتون  در استان ایلام در حال تجهیز و تکمیل است، تصریح کرد: قراراست کالاهاى تولیدى کنسرسیوم‌هاى صادراتى کشور در این بازار عرضه شود.

وی خاطرنشان ساخت: بازار زیتون مجموعه‌اى است که توسط سازمان صنایع کوچک و  شهرکهاى صنعتى ایران ساخته شده و به‌عنوان مجرى و کارگزار در اختیار  شرکت توسعه زیرساختهاى عمرانى  قرار داده شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر از توسعه صنایع فرآوری محصول خرمای استان بوشهر خبرداد و  گفت: در راستای اجرای طرح خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر ظرح توسعه صنایع فرآوری این محصول برای افزایش صادرات خرما تدوین شد.

صفوی گفت: شرکت کارگزار در قبال بازاریابی محصولات و صادرات درصدی از فروش را دریافت می‌کند.

مدیر عامل کنسرسیوم خرمای استان بوشهر گفت: در بازدیدی که اخیرا از این مرکز صورت گرفت به‌زودی قرارداد کنسرسیوم خرمای استان با شرکت مذکور منعقد می‌شود و ضمانت‌های لازم با تفاهم‌های صورت گرفته بین شرکت شهرکهای صنعتی, کنسرسیوم و شرکت کارگزار صادر می‌شود.

ابوالقاسم کاووسی افزود: غرفه فروش و انبار از امکانات این مرکز است و امیدواریم با عرضه خرمای بوشهر در این مرکز زمینه ورود خرمای استان به اقلیم کردستان عراق و بازار عراق فراهم شود.