آخرین مطالب

شورای حفظ حقوق بیت المال استان بوشهر در دشتستان برگزار شد /تصویر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان ؛ شورای حفظ حقوق بیت المال استان بوشهر با حضور مسئولان استانی وشهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری دشتستان برگزار شد .


به گزارش تدبیرنو،فرماندار دشتستان در این جلسه  ضمن تشکر از عوامل و دست اندرکاران قضایی که با زمین خواری افراد سودجو مقابله میکنند،گفت: اگرچه بیشتر ساخت و سازهای غیر مجاز انجام گرفته مربوط به سالیان گذشته و دولت های قبل است ،باید برای برون رفت از این وضعیت از ظرفیت های قانونی استفاده شایان نمود .

دکتر ارسلان زارع در ادامه به بازگردانده شدن 38 هکتار اراضی دولتی به بیت المال با همکاری اعضای شورای تامین شهرستان و اداره راه و شهرسازی اشاره کرد و ابراز داشت: برای صیانت از اراضی دولتی و ملی اهتمام جدی وجود دارد .


 
دادستان بوشهر نیز اظهارداشت: این جلسات در راستای صیانت از حقوق بیت المال برگزار میشود که تاکنون دستاوردهای خوبی هم بهمراه داشته است.

وی افزود:از آنجایی که دشتستان بعنوان یکی از قطب های مهم کشاروزی به حساب می آید و بیشترین سهم را در تولید محصولات کشاورزی در استان دارد و با توجه به منویات مقام معظم رهبری در برخورد با زمین خواری و نامگذاری سالجاری یعنی اقتصاد مقاومتی برخورد با این مقوله در بخش کشاورزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

علی حسن پور در خصوص اقدامات افرادی سودجو در موضوع زمین خواری بیان داشت: عده ای سودجو در اطراف برازجان اقدام به ساخت و سازهای غیر مجاز کرده اند که اقداماتی برای برخورد با این افراد صورت گرفته که باید ادامه پیدا کند.

حسین عزمی رئیس دادگستری دشتستان نیز دراین جلسه گفت : تا کنون در دادگستری دشتستان برخوردهای قاطعی صورت گرفته و در چهارچوب قانون نیز همچنان گام خواهیم برداشت.

دادستان دشتستان نیزبا بیان رضایت مندی از تشکیل کارگروه صیانت از اراضی ملی اظهارداشت: قلع و قمع صورت گرفته با همکاری نیروی انتظامی و دیگر ارگانها صورت گرفته و قطعا ادامه خواهیم داد.

یاسر حیدری افزود: دو مسجد غیر مجاز نیر ساخته شده بود که هردوی آنها تخریب شدند.
مدیر امور اراضی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه در دشتستان 437 طرح دعوی صورت گرفته اذعان داشت: 188 رای در مجموع صادر شده که 27 مورد آن قلع و قمع نیز انجام گرفته است.

وی افزود: 78 حکم قطعی نیز صادر شده که این احکام قابل اجرا هستند.

احمد صحراکار در ادامه بیان داشت: نباید با دادن امتیازات برق و اب به این افراد سودجو اجازه دست اندازی به بیت المال را بدهیمرییس بازرسی استان بوشهر ضعف اطلاعاتی دستگاه های ذیربط را یکی از مشکلات در برخورد با این قضیه عنوان کرد و گفت: اقداماتی نظیر دادن مجوز آب و برق به مشترکین در این مناطق مشکلات را بیشتر و راه را برای نفوذ این افراد باز میکند.

دکتر غلامحسین کرمی گفت: نباید زمینهای کشاورزی در دشتستان مثل گذشه تبدیل به خانه باغ شوند تا در آینده ای نزدیک دشتستان نیزمجبور به خرید محصولات کشاورزی از دیگر مناطق باشد.

مهندس رستمی مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر نیز از تشکیل یگان ویژه برخورد با زمین خواری در شهرستان ها خبرداد و بیان داشت: میبایست در شهرستانها شعبه اختصاصی تشکیل شود، ضمناً آمادگی لازم برای واگذاری اراضی دولتی برای اجرای کمربند سیز برازجان داریم .

مهندس سعید شمالی نژاد شهردار برازجان نیز روند توقف ساخت خانه های غیرمجاز را امیدوار کننده توصیف کرد و ابرازداشت: طرح کمربند سبز در بالادست برازجان با کمک اداره کل راه و شهرسازی انجام خواهد شدو خط پروژه هم تعریف شده است.رییس کل دادگستری استان بوشهر نیزضمن تشکر از اعضاء حفظ حقوق بیت المال اظهار داشت: تشکیل این جلسات به لحاظ رفع مشکلات کمک فراوانی به ادارات خواهد کرد.

وی افزود: ما همواره در کنار مردم هستیم و به خواست و مشکلات مردم توجه میکنیم.

دکترعلی جمادی با بیان اینکه مردم از برخورد با زمین خواران و سوء استفاده کنندگان خوشحال میشوند بیان داشت: تلاش و کوشش ما در راستای رضایت مردم است و مطمئناً برخورد دستگاه قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال با زمین خواران و سوء استفاده کنندگان موجب رضایت مردم می شود.

وی اساس کار در دادگستری را پیشگیری عنوان کرد و اذعان داشت: اگر در موضوع پیشگیری خوب عمل کنیم جرائم کاهش پیدا میکند و دعاویها نیز کاهش پیدا میکند.

دکترجمادی در پایان ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت قانون برای احقاق حقوق افراد و ادارات ،خواستار فعال تر شدن کمیسیون ماده 100 شهرداری ها شد  تا به پرونده ها سریعتر رسیدگی شود و آثار آن در شهرها بیشتر دیده شود .
 
شایان ذکر است این جلسه با انجام مصوباتی که زمینه تسهیل انجام امور برای حفظ حقوق بیت المال را فراهم می کند ،پایان یافت .