close
متخصص ارتودنسی
توضیح وزیر بهداشت درباره تاخیر سفر به استان/تایید اقدام شهرداری بوشهر توسط وزارت کشور
<<صفحه اصلی


روی خط ولایت

اطلاع‌نگاشت | مسئول باید مردمی باشد


بیان مطالب ودیدگاهها

خط حزب‌الله ١١٢ | راز وعده‌های صادق
توضیح وزیر بهداشت درباره تاخیر سفر به استان/تایید اقدام شهرداری بوشهر توسط وزارت کشور

درخواست هرمزگان برای انتقال حسابهای شرکت فلات قاره از بوشهر، مسابقه تلویزیونی برای دانش آموزان ممتاز استان، کاهش محدوده منطقه آزاد بوشهر و نارضایتی کارکنان از استمرار ساعت کار تابستانی برخی از شنیدنی های هفتگی  است.


 • صبح دیروز آزمون متمرکز استخدامی دستگاههای اجرایی در بوشهر برگزار شد که با گلایه هایی از سوی متقاضیان همراه بود. تمرکز این آزمون در مرکز استان باعث مشکلاتی برای اهالی شهرستان خصوصا خانم ها شده بود که بعضا اعلام کردند شب را در پارک خوابیده اند. آنها عقیده داشتند برگزاری این آزمون در شمال و جنوب استان مشکلات متقاضیان شهرستانی را کاهش می داد.
 • وزیر بهداشت که در صفحه اینستاگرام خود قول سفر و سرکشی از مراکز درمانی بوشهر بعد از ماه رمضان را داده بود، درباره تاخیر چندباره این سفر توضیح داده است. گویا در جریان بازدید دکتر هاشمی از نمایشگاه مطبوعات در تهران، یکی از خبرنگاران بوشهری دلیل این تاخیر را از وی جویا شده که او نیز پاسخ داده: چون کلنگ زنی پروژه اورژانس هسته ای و بیمارستان قلب بوشهر از تعهدات سازمان انرژی اتمی است، منتظر پاسخ دکتر صالحی رییس این سازمان برای حضور همزمان در بوشهر هستیم. وی در پاسخ به اصرار این شهروند که خواستار زمانی برای سفر وزیر شده، گفته: فکر می کنم تا هفته اول آذر این سفر صورت بگیرد. باید منتظر ماند و دید سرنوشت وعده جدید وزیر بهداشت چه می شود؟
 • خبر دیگر از نمایشگاه مطبوعات اینکه در آئین اختتامیه آن که دیروز برگزار شد، روزنامه پیام عسلویه به عنوان غرفه برتر انتخاب و از مازیار هوشمند مدیرمسئول آن تجلیل شد.
 • در ادامه تحرکات شرکت پایانه های نفتی برای انتقال دفتر خود از استان بوشهر، اخیرا سندی در خصوص چک 2 میلیاردتومانی برای رهن ساختمانی در تهران در فضای مجازی منتشر شده است، این در شرایطی می باشد که طبق مصوبه هیات وزیران هرگونه اجاره یا خرید ساختمان جدید در نیمه دوم سال توسط شرکت و نهادهای وابسته به دولت ممنوع اعلام گردیده بود. در این خصوص انتظار می رود مدیریت استان سکوت خود را شکسته و دستگاههای نظارتی نیز پیگیری موثری داشته باشند.
 • پس از این اتفاق، رییس مجمع نمایندگان استان در واکنش به خبر اجاره ساختمان جدید دفتر پایانه های نفتی در تهران گفت: پس از اطلاع از این سند، با وزارت نفت پیگیری کرده و فعلا اقدامی برای انتقال به ساختمان جدید صورت نمی گیرد. حجت الاسلام خدری از پیگیری برای استقرار دفتر پایانه های نفتی در شهر بوشهر خبر داد و ابراز امیدواری کرد که بتواند وزارت نفت را به این موضوع قانع کنند. باید منتظر ماند و دید مصاحبه جدید شیخ خدری پایانی بر تحرکات هیات مدیره پایانه نفتی ایران برای انتقال ستاد خود از استان است یا همچنان داستان زورآزمایی نفتی ها با مردم بوشهر ادامه می یابد؟
 • یک پژوهشگر مطالعات اجتماعی کشور با اشاره به اینکه در مناطقی از کشور که نسبت جنسیتی به هم خورده، بطور قطع و یقین مفاسد جنسی افزایش می‌یابد گفته: در کنگان استان بوشهر نسبت جنسی به 260 درصد رسیده که بالاترین فاصله در میان شهرهای کشور است. عبدالکریم گراوند این اتفاقات را ناشی از مهاجرتهای بالا و نداشتن نظام برنامه ای برای توسعه متوازن دانسته و گفته: اگر برای این مشکلات برنامه فوری نداشته باشیم، آژیر قرمز مفاسد جنسی را باید روشن کنیم.
 • آخوندی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مناطق آزاد کشور به جز کیش که در بخش گردشگری فعال بوده، بقیه نقش مهمی در تولید و صادرات نداشته اند، بلکه به محل ورود کالاهای بی کیفیت تبدیل شده است گفته: مناطق ویژه اقتصادی تاکنون نشان داده اند که نقش مهمتری از مناطق آزاد در تولید و صادرات کشور دارند، از رو باید نگاه ها به ایجاد و توسعه مناطق ویژه معطوف شود.
 • نماینده بوشهر به دیدار فرمانده انتظامی استان رفت. انتقادات اخیر خدری از عملکرد نیروی انتظامی با موضوع ته لنجی و جوابیه‌های پلیس، ارتباط این دو را شکرآب کرده بود.
 • نوروزی ناظر گمرکات بوشهر گفته: طی هفت ماهه امسال 1284 میلیارد تومان درآمد داشته ایم که نسبت به مدت مشابه 6 درصد رشد دارد. البته پیش بینی می شود درآمد گمرکات استان تا آخر امسال به قریب 2 هزار میلیارد تومان برسد، اما علامت سوال بزرگ در اذهان عمومی این است که سهم بوشهر از درآمدهای گمرکی کجاست؟
 • اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت نفت بازداشت یکی از مدیران پتروشیمی های عسلویه توسط این اداره را تکذیب کرد. هفته پیش خبری در این خصوص در فضای مجازی منتشر شده بود.
 • موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفته: دلیل تاکید این کمیسیون بر ارائه نقشه مناطق آزاد جدید و سپس بررسی و ارسال به صحن علنی بخاطر این بود که حتی اگر در مجلس رای می‌آورد، قطعا شورای نگهبان آن را به دلیل ابهامات موجود، رد می‌کرد.
 • اهالی بخش شنبه شهرستان دشتی با اشاره به اختصاص کمک بلاعوض دولت به این منطقه زلزله زده برای دیوارکشی، می گویند: ناتوانی اغلب مالکان واحدهای مسکونی نیمه تمام خصوصا در زمینه پرداخت اقساط، باعث شد کمکهای بلاعوض در حساب بانک مسکن باقی بماند و به دست مردم نرسد.
 • هفته پیش و در پی سانحه رانندگی در ورودی برازجان، پرسش ها درباره سرنوشت ورودی این شهر از سوی کاربران فضای مجازی نیز تشدید شد. آنها با یادآوری وعده استاندار در اسفندماه گذشته مطالعات برای بهسازی این ورودی و آغاز پروژه از سال 95، نسبت به عدم فعالیت آن ابراز گلایه کردند.
 • پس از گناوه، شورای شهر برازجان هم مصوبه خود در خصوص دریافت مبلغی از شهروندان در قبوض آب (بندی با نام تبصره 3) را لغو کرد. این در حالی است که شهروندان می گویند در قبوض جدیدی که به دست شان رسیده، این تبصره قید شده است. گویا تنها شهرهای برازجان، گناوه و خورموج با درخواست شرکت آبفا موافقت گردید، ولی ظاهرا نارضایتی های پیش آمده در مردم و روند ضعیف بازسازی لوله های فرسوده که هدف از تصویب این مبلغ بوده، شورای شهر برازجان و گناوه را ناگزیر به لغو تصمیم شان کرده، هرچند باید دید آبی ها زیر بار انصراف شورای شهر می روند و این بند را از قبوض حذف می کنند؟!
 • شنیده می شود در یکی از شهرهای استان، شهردار اسبق که مغضوب شهردار فعلی قرار گرفته، طی حکمی به سایت دفن زباله منتقل شده است! گویا برای جلوگیری از این اتفاق، وساطت هایی صورت گرفته است.
 • خبر می رسد با درخواست اهالی شهر انارستان از توابع شهرستان جم، احتمالا تشییع دو شهید گمنام در سالروز وفات پیامبر اکرم در این شهر انجام می شود.
 • استاندار بوشهر از اصلاحات درخصوص منطقه آزاد بوشهر برای تصویب در مجلس خبر داده و گفته: مسوولان امر، ثبت مساحت بیست هزار هکتار را اعلام کردند، ما سی هزار هکتار پیش‌بینی کرده بودیم، بنابراین مجددا جلساتی با مسوولان ذیربط گذاشته شد و بعد از اصلاح موارد به دبیرخانه شورای مناطق آزاد تحویل دادیم و در حال حاضر در نوبت طرح در مجلس است. سالاری در گفتگو با سایت نفت ما افزود: تاریخ دقیق بررسی لایحه مذکور با مجلس است، ولی دولت تلاش کرده نظرات اصلاحی را به مجلس بازگرداند.
 • ابتکار، رییس سازمان محیط زیست گفته: پیشنهاد ما انتقال آب دریای عمان به جای خلیج فارس است، چرا که اثرات مخرب زیست محیطی به مراتب کمتری را برای محیط زیست کشور به همراه خواهد داشت.
 • با خبر شدیم سازمان شهرداری های وزارت کشور اقدام شهرداری بوشهر درباره هزینه کرد 24 میلیارد تومان باقی مانده از سال 93 در زمینه بدهی های سال بعد را تایید کرده است. گویا این موضوع در پی استفساریه شورای شهر بوشهر و با پاسخ مکتوب مدیرکل بودجه و برنامه ریزی سازمان شهرداری ها صورت گرفته که اعلام نموده: «براساس قانون شهرداری ها، چنانچه دیون ایجاد شده مربوط به سنوات قبل یا ماده 79 (پروژه های مصوب شورا) باشد، جهت پرداخت آنها در سالهای بعد نیازی به مجوز شورا نمی باشد.» پیش از این شهردار بوشهر از هزینه کرد مبلغ 24 میلیارد مازاد سال 93 به عنوان بدهی ها خبر داده و گفته بود که اسناد آن موجود است، از طرفی بارگاهی عضو شورا این اقدام بدون اطلاع شورا را تخلف دانسته و نطق هایی در این خصوص داشت.
 • رئیس تعزیرات حکومتی استان همسایه گفته: 90 درصد کالای قاچاق کهکیلویه و بویراحمد توسط اتوبوس‌های مسافربری در مسیر عسلویه و بوشهر وارد استان می‌شود که ایجاد ایست بازرسی در این مسیر ضروری است.
 • دریانورد رییس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان با اشاره به عدم پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده شرکت نفت فلات قاره به این استان، طی اظهاراتی گفته: به هیئت دولت پیشنهاد شده تا پرونده مالیاتی شرکت نفت فات قاره از استان بوشهر به هرمزگان انتقال یابد. وی به ایرنا گفته: این اقدام در راستای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده که ضرورت تشکیل و پرداخت پرونده های مالیاتی را در محل فعالیت تعیین می کنند، در حال پیگیری است.
 • شماری از کارکنان ادارات استان نسبت به استمرار ساعت کار تابستانی در نیمه دوم سال گلایه مند بوده و می گویند: ادامه ساعت کار تا 15:35 دقیقه با هدف صرفه جویی در مصرف برق برای تابستان قابل قبول بوده، اما ادامه آن در نیمه دوم سال که روز کوتاهتر می باشد، منجر به نارضایتی کارمندان شده، خصوصا افرادی که محل سکونت شان از شهرها فاصله دارد. گفتنی است در بخشنامه اواخر مردادماه معاونت توسعه مدیریت استانداری، این ساعت کار ادارات بصورت موقت اعلام شده بود.
 • برخی از ساکنین شهرک های مسکونی نفت در شهرستان جم نسبت به شیوع دوباره پارازیت های ماهواره ای ابراز نگرانی کرده و طی پیام هایی در فضای مجازی خواستار انتشار نگرانی شان به منظور اطلاع متولیان امر شده اند.
 • دست آخر اینکه مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به تهیه و پخش برنامه تلویزیونی ویژه دانش‌آموزان ممتاز و نخبه گفت: برنامه تلویزیونی«مسابقات علمی ستارگان امید» از نیمه دوم آذرماه در روزهای یکشنبه هر هفته به مدت 45 دقیقه از سیمای استانی پخش می‌شود.ناصر کرمی با اشاره به اینکه رویکرد ما تشویق دانش‌آموزان موفق با هدف ارتقا سطح علمی مدارس است، افزود: دانش آموزانی که در طرح تقویت بنیه علمی بیشترین امتیازات را کسب کنند، به این برنامه راه می یابند.

خلیج فارس*ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی


پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش