آخرین مطالب

بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛ بخش کودک کتابخانه عمومی آبپخش افتتاح شد+تصاویر

سیدعلی هاشمی در آیین افتتاحیه بخش کودک کتابخانه عمومی آبپخش اظهار داشت: استان بوشهر از نظر امانت کتاب و اعضای کتابخانه رتبه ۲۲ کشور دارد که این رتبه خوبی از نظر ما نیست. هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت کتاب‌خوانی در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: بیشترین…


آفتاب آبپخش،سیدعلی هاشمی در آیین افتتاحیه بخش کودک کتابخانه عمومی آبپخش اظهار داشت: استان بوشهر از نظر امانت کتاب و اعضای کتابخانه رتبه ۲۲ کشور دارد که این رتبه خوبی از نظر ما نیست.

kgwl_10.jpg

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت کتاب‌خوانی در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: بیشترین کتاب‌های مورد علاقه در استان بوشهر شامل رمان، ادبیات، دین و روانشناسی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر اظهار داشت: هم‌اکنون ۳۱ هزار عضو کتابخانه‌ها داریم در حالی که ظرفیت خدمات به دو برابر از این اعضا را داریم.

xojl_8.jpg

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر دیدار با خانواده شهید گنجی و افتتاح بخش کودک کتابخانه آبپخش در شهرستان دشتستان را از دیگر برنامه‌های روز کتاب عنوان کرد.

هاشمی همچنین اظهار داشت: بر اساس معیار جمعیتی تعریف شده، هم اینک به ۳۲ کتابخانه در سطح استان بوشهر نیاز است.

وی تصریح کرد: ۸۰۶ هزار و ۶۶۶ نسخه کتاب در کتابخانه‌های استان موجود است که ۳۱ هزار نفر از جمعیت استان عضو این کتابخانه‌ها هستند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش های استاندار بوشهر برای پویایی و آبادانی استان قدردانی کرده و ابراز داشت:دکتر سالاری به زیبایی استان بوشهر را اداره کرده و محیط آرام و پویای استان مرهون تلاشهای وی است.

وی همچنین از تلاشهای دهقان مسئول کتابخانه عمومی آبپخش نیز قدردانی کرد.

بخشدار آبپخش نیز در این مراسم با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت:کتاب‏ها نه فقط مرکّبی بر کاغذند، بلکه گویندگانی هستند که با شنونده خود سخن می‏گویند.

nf9j_7.jpg

علی مردانلو افزود:کتاب‏ها مثل نسیم بهاری روح و روان انسان را طراوت می‏بخشد، زلال دانش که در کتاب موج می‏زند، تشنگیِ جان را سیراب می‏کند و در سایه‏ سار هم صحبتی و همدمی با کتاب، وجود انسان آرامش را حس می‏کند. اگر کتاب از خوبی‏ها، زیبایی‏ها و راستی‏ها بگوید، درخت زندگی، پربار و محکم خواهد شد.

وی تصریح کرد:مطالعه، فقط خواندن نیست، رفتن یک راه است، پا به پای جملات، دست در دست کلمات و لمس نزدیک همه آنچه در کتاب است. کتاب خواندن، هنر است.

مردانلو در ادامه از تلاشهای مسئول کتابخانه عمومی آبپخش قدردانی کرده و خواستار اهتمام بیشتر به کتابخانه آبپخش شد.

امام جمعه آبپخش نیز در بیاناتی اظهار داشت:«اِقرَاء بِاسمِ رَبِّک الَّذی خَلَق». «بخوان»، این اولین گفته خدا با حبیبش است. «بخوان» تا هدف خلقت به دست آید، تا دین خدا استوار شود، تا آفرینش به هدف خود برسد، بخوان که کتاب، برترین معجزه جاوید آفرینش است.

u3dl_5.jpg

حجه الاسلام خداداد رضایی افزود:در عظمت و شرافت کتاب همین بس که خدای متعال به آن سوگند یاد می‏کند: «ن وَ القَلَم وَ ما یَسطُرُون؛ قسم به قلم و آن چه می‏نویسند» کتاب از برترین نعمت‏های الهی است که در پناهش بشر از حضیض و گرداب جهل به بلندای دانش می‏رسد و از تاریکی غفلت به روشنی دانایی پا می‏نهد. ما نیز کتاب را بزرگ بداریم.

در ادامه بخش کودک کتابخانه آبپخش افتتاح و از سه کتاب بحر در بحیری نوشته بهرام شفیعی،از شلمچه تا تکریت عراق نوشته محراب بنافی و میراث کهن استان بوشهر نوشته بهرام شفیعی رونمایی شد.

j04k_1.jpgz61x_2.jpga4hh_3.jpgu4mo_4.jpg

5j4o_6.jpg76vl_11.jpg

 

سفیر