آخرین مطالب

صبح امروز برگزار شد؛ همایش جوان و آسیب های اجتماعی در آبپخش+تصاویر

به گزارش  آفتاب آبپخش؛صبح امروز همایش جوان و آسیب های اجتماعی در دبیرستان نمونه دولتی امام جعفر صادق(ع) برگزار گردید. رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش در سخنانی اظهار داشت:آسیب شناسی اجتماعی مفهومی  جدید  است که از علوم زیستی گرفته شده است و مبتنی  بر  تشابهی  است که دانشمندان بین بیماری های عضوی…


رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش در سخنانی اظهار داشت:آسیب شناسی اجتماعی مفهومی  جدید  است که از علوم زیستی گرفته شده است و مبتنی  بر  تشابهی  است که دانشمندان بین بیماری های عضوی و انحرافات اجتماعی قائل می شوند.

clry_۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۰۲۷۴۸.jpg

مصطفی رضایی تصریح کرد:آسیب شناسی عبارت است از مطالعه و شناخت  ریشه ی  بی نظمی ها  در ارگانیسم انسانی،بنابراین در مشابهت کالبد انسانی با کالبد جامعه , اصطلاح آسیب شناسی اجتماعی برای مطالعه و ریشه یابی بی نظمی های اجتماعی بکار می رود.

رضایی با اشاره به معضل اجتماعی اعتیاد ابراز داشت:اعتیاد عبارت از تعلق یا تمایل غیر طبیعی و مداومی است که برخی از افراد نسبت به بعضی از مواد مخدر پیدا می کنند منظور از اعتیاد استفاده غیر طبی و مکرر داروست که به ضرر خود مصرف کننده یا دیگران می باشد.

وی افزود:متاسفانه اعتیاد به مواد مخدر در جامعه شیوع پیدا کرده و قشر جوان در معرض این بلای خانمانسوز قرار گرفته است.

رضایی نقش بیکاری را در بروز آسیب های اجتماعی پررنگ ارزیابی کرد و گفت:نقش بیکاری و تبعات آن را نمی توان در بروز آسیب های اجتماعی نادیده گرفت . بطوری که به اعتقاد کارشناسان افراد بیکار مستعد انجام هرگونه خلافی هستند بطوری که بیکاران به علت نداشتن درآمد براحتی به انواع آسیب ها دچار می شوند.

رئیس ستاد حفاظت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم بخش آبپخش اظهار امیدواری کرد با  فرهنگ سازی و ایجاد اشتغال پایدار شاهد کم رنگ شدن معضلات اجتماعی در جامعه باشیم.

مژده سرکاری؛کارشناس ارشد روانشناسی و از فعالان اجتماعی آبپخش نیز دیگر سخنران این همایش بود.

r69o_۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۰۴۰۱۰.jpg

خانم سرکاری اظهار داشت:اهمیت موضوع گسترش انحرافات و آسیب ها درجامعه باید تبیین شود که چه عواملی در این امر دخیل است و هرجامعه ای که فقر در آن گسترش یابد جرائم هم گسترش خواهد یافت و ما شاهد افزایش زندان ها و زندانیان هستیم.

وی افزود:یکی از عوامل موثر در افزایش آسیب های اجتماعی معضلات و شرایط سخت اقتصادی است.

سرکاری با بیان این مطلب که شرایط سخت اقتصادی زمینه را برای ارتکاب جرم فراهم می کند گفت: وقتی در جامعه شاهد افزایش آسیب های اجتماعی هستیم باید تک تک عواملی که بر این مسئله تاثیر می گذارند مطالعه شود.

وی تاکید کرد: ما در آموزه های دینی داریم که اگر فقر از دری وارد شود ایمان از درب دیگر خارج می شود و تاکید بر این موضوع نشانه اهمیت آن است.

سرکاری افزود: ما اگر به گذشته هم نگاه کنیم در تمام جوامع چنین رابطه ای بین فقر اقتصادی و آسیب های اجتماعی وجود دارد و اگر در جامعه ای شاهد افزایش آسیب های اجتماعی هستیم این موضوع به دلیل شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی است.

این فعال اجتماعی ادامه داد: البته این موضوع به این معنی نیست که همه افراد فقیر مرتکب جرم می شوند و یا با آسیب های اجتماعی مواجه خواهند شد.

سرکاری تصریح کرد:برای مقابله با آسیب های اجتماعی باید فرهنگ سازی و با پر کردن اوقات فراغت جوانان و برنامه ریزی صحیح و اصولی از گرفتار شدن آنها جلوگیری کرد.

48l6_۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۰۳۸۵۷.jpgm7cz_۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۰۳۱۲۶.jpgkp44_۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۰۳۰۵۴.jpgsktz_۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۰۲۹۵۸.jpglpq8_۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۰۳۰۳۰.jpg6avz_۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۰۲۹۴۴.jpgweb6_۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۰۲۸۲۰.jpg

سفیر*