آخرین مطالب

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر/فعالان بخش خرما براساس نیاز بازار حرکت کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهرگفت: با توجه به تنوع ذائقه و سلیقه مردم، فعالان بخش خرما باید بر اساس نیاز بازار حرکت کنند.

آفتاب آبپخش،سیدحسین حسینی محمدی روز سه شنبه در نشست میز خرما در بوشهر افزود: فعالان این بخش باید یک بسته با نگاه صادراتی برای خرما تهیه و به دولت ارائه دهند.
وی اظهار کرد: در بسته ای که تهیه می شود همه پیشنهادها و موارد مورد نیاز زیر ساخت برای فعالان این محصول ارائه شود تا بخش دولتی بتواند شرایط کمکهای مورد نیاز را فراهم کند.
حسینی محمدی اضافه کرد: در زمینه ساختار اداری برای تسهیل کار مردم نیاز به اصلاح است و باید چارچوب درستی در روشها انتخاب شود تا تولید کننده با رغبت فعالیت داشته باشد.
وی ادامه داد: اگر یک تولید کننده به نحو مطلوب حمایت شود به دنبال کار با کیفیت برای محصول خود است و با کیفیت ترین تجهیزات را برای فعالیت تامین خواهد کرد تا محصول کیفی وارد بازار شود.
حسینی محمدی ادامه داد: به منظور فراهم کردن ایجاد زیرساخت های متناسب در زمینه آب، برق، بیمه تامین اجتماعی و مواردی از این جمله که به روند تولید بخش فعالان خرما کمک می کند رایزنی های لازم با دستگاههای اجرایی مرتبط صورت خواهد گرفت.
نماینده انجمن ملی خرما در اتاق ایران نیز در این جلسه گفت: برای حل مشکلات فعالان بخش خرما تشکیل کارگروه تخصصی در این بخش ضروری است.
علی محمد صمیمی افزود: حمایت از تولید کنندگان خرما فقط با برگزاری نمایشگاه های این محصول مناسب سازی بلکه باید زیر ساخت های متناسب برای این بخش ایجاد شود.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی صنایع تبدیلی خرما می تواند در زمینه های مختلف استفاده شود که ایجاد زیر ساخت ها و حمایت از فعالان بخش خرما از طرف دولت ضرورت دارد.
یکی از تولید کنندگان خرما نیز در این جلسه با بیان اینکه مستند سازی درباره خرما از ضرورت ها و نیازهای رسانه ای این محصول است،گفت: تاکنون کار رسانه ای مطلوبی در زمینه معرفی خرما در استان و کشور صورت نگرفته و این محصول وارد سبدغذایی خانوار نشده است.
حسین بازیاری افزود: خرما و ماهی دو محصول ارگانیک هستند که در استان ما وجود دارندو می طلبد که ارگانهای دولتی با نگاه معرفی این محصولات به خانواده ها گام بردارند.
وی اظهار کرد: خرما یک محصول سالم کامل غذایی است که باید از بوفه مدارس این محصول توزیع شده تا دانش آموزان با فرهنگ استفاده از آن آشنا شوند.