آخرین مطالب

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر: ثبت طلاق در استان بوشهر ۴.۵ درصد افزایش یافت

مدیر کل ثبت احوال بوشهر گفت: یک‌هزار و ۳۳۴ واقعه طلاق در استان در ۸ ماه امسال ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴.۵ درصد افزایش دارد.

به گزارش آفتاب آبپخش، کیامرث صالحی‌نیا ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت هفته ثبت احوال با بیان اینکه سوم دی‌ماه روز ملی ثبت احوال نام ‌گذاری شده اظهار داشت: نخستین شناسنامه در ایران در این روز به نام فاطمه ایرانی تنظیم و صادر شد و به نام روز ملی ثبت احوال نام گذاشته شد.

وی با بیان اینکه فعالیت ثبت احوال در استان بوشهر از سال 1307 هجری شمسی آغاز شد تصریح کرد: ماموریت ثبت احوال ضمن جمع‌آوری اسناد سجلی و انتشار آمار جمعیتی در ثبت و صدور اسناد سجلی در زمینه واقعه ولادت، ازدواج، طلاق و مرگ فعالیت دارد.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر از زیرپوشش قرار داشتن بیش از 99.2 درصد  ثبت وقایع ولادت استان بوشهر خبرداد و گفت:  بیش از 98.9 درصد وقایع فوتی استان بوشهر زیرپوشش اداره کل ثبت احوال این استان قرار دارد.

صالحی‌نیا از مکانیزه شدن صدور شناسنامه‌ در استان بوشهر خبرداد و افزود: تا نیمه نخست امسال 297 هزار و 424 جلد شناسنامه دست‌نویس به مکانیزه تبدیل شده و این در حالی است که بیش از 99 درصد جمعیت استان بوشهر دارای کارت ملی هستند.

وی با بیان اینکه کمتر از یک درصد جمعیت استان بوشهر در خواست صدور کارت ملی نکرده‌اند تاکید کرد: این افراد برای بهره‌مندی از خدمات گوناگون باید هر چه سریع‌تر نسبت به صدور کارت ملی اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به صدور کارت ملی هوشمند خاطر نشان کرد: تاکنون 301 هزار  نفر در استان بوشهر برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده‌اند و این در حالی است که 832 هزار نفر در استان بوشهر واجد شرائط دریافت این کارت ملی هستند.

صالحی‌نیا با بیان اینکه الکترونیکی شدن اسناد سجلی و هویتی امکان سوء استفاده آن از بین می‌رود گفت: اکنون تمام خدمات سجلی در استان بوشهر به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و پرونده‌های کاغذی به الکترونیکی تبدیل شده است.

وی با تاکید بر این نکته که کارت‌های ملی  تا سال 1397 اعتبار دارد تاکید کرد: کارت‌های ملی موجود تا دو سال آینده باطل می‌شود و همگان باید نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر از ثبت تولد 15 هزار و 23 واقعه ولادت در استان بوشهر خبر داد و افزود: این میزان ولادت در 8 ماه امسال ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل  رشد  3.34 درصدی دارد.

صالحی‌نیا با اشاره به کاهش ثبت وفات در 8 ماه امسال در استان بوشهر بیان کرد:  دو هزار و 667 واقعه وفات در این مدت ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 1.51 درصد کاهش دارد.

وی از افزایش 4.5 درصدی واقعه طلاق در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: یک‌هزار و 334 واقعه طلاق در استان بوشهر در 8 ماه امسال ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که یک‌هزار و 276 واقعه بوده  4.5 درصد افزایش  دارد.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به کاهش ثبت واقعه ازدواج  تصریح کرد: در 8 ماه امسال 5 هزار و772 واقعه ازدواج  ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال بیش از نیم درصد کاهش دارد.

صالحی‌نیا با بیان اینکه بیشترین طلاق‌ها در یک سال  نخست زندگی رخ داده است گفت: در هر 24 ساعت در استان بوشهر  بیش از 5 واقعه طلاق ثبت می‌شود.

وی افزود: در شبانه‌روز 61 مورد واقعه ولادت، 11 مورد واقعه فوت، بیش از 23  مورد واقعه ازدواج  در استان بوشهر ثبت می‌شود.