آخرین مطالب

فرماندار دشتستان در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان چه گفت؟+تصویر

با حضور فرماندار دشتستان جشن فارغ التحصیلی دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان (برازجان) در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار شد.


به گزارش « آفتاب آبپخش» به نقل از روابط عمومی فرمانداری دشتستان؛ فرماندار دشتستان در این آیین ضمن تبریک و آرزوي موفقيت براي دانش آموختگان و با اشاره به اینکه سیاست های توسعه و پیشرفت ملی به طور اصولی به آموزش متصل است ، گفت : امروزه کشورهای جهان سعی در ایجاد ارتباط میان آموزش عالی و برنامه های پیشرفت ملی و ارتقای دانش و فناوری دارند . دانشگاه ، یکی از پر ارزش ترین منابعی است که در جامعه برای پیشرفت و توسعه در اختیار دارد.

ارسلان زارع با بیان اینکه هرچه آموزش بیشتر و با کیفیت بهتر ارائه شود، توسعه ملی سریع تر صورت خواهد پذیرفت، اظهار داشت: کشورهای درحال توسعه هم امروز به این باور رسیده اند که پایه اصلی توسعه ملی، گسترش کمی و کیفی فرصت های آموزشی در قالب بارورسازی نهاد آموزش عالی است.

وی افزود: مهمترین کارکرد نهاد آموزش عالی که نقش محوری در پیشرفت توسعه ملی کشورهای در حال گذار ایفا می کند ، تولید علم و فناوری و تربیت نیروی متخصص و کارآمد است.

فرماندار دشتستان با تاکید بر این موضوع که دانشگاه باید نقش بیشتری در اقتصاد بویژه صنعت ایفا نماید ، بیان کرد : آموزش عالی می تواند حرکت جامعه به سوی علم و فناوری چه در تدریس و تحصیل و چه در تحقیق و پژوهش شتابان نموده و زمینه های تحرک و پویایی اقتصادی جامعه را فراهم نماید.

دکتر یحیایی ریس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان نیز ضمن تبریک به دانشجویان فارغ التحصیل و برشمردن صفات نیک پیامبر اکرم(ص) خاطر نشان کرد: تمامی ما باید خلق و رفتار رسول خدا (ص) را اسوه و سرلوحه خود در زندگی قرار بدهیم و از تواضع، فروتنی و نیکی کردن به دیگران، غافل نشویم چرا که لازمه یک جامعه سعادتمند، نیکی کردن در حق هم نوعان است.

وی ادامه داد: دانش آموختگان باید از علم و دانش خود استفاده کرده و به آن عمل نمایند چرا که علم بدون عمل، همانند زنبور بی عسل است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از اساتید، مسئولین دانشگاه و فارغ التحصیلان  تقدیر به عمل آمد.