آخرین مطالب

با حضور فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه؛یادواره شهدای روستای بصری آبپخش برگزار شد+ تصاویر

به همت بسیجیان پایگاه بسیج مقاومت پیامبراعظم(ص) آبخش، یادواره شهدای روستای بصری در قالب آبروی محله و با سخنرانی سردار علی رزمجو فرمانده منطقه دوم نیروی سپاه پاسداران برگزار شد.


به گزارش "منبری ها"به همت بسیجیان پایگاه بسیج مقاومت پیامبراعظم(ص) آبخش، یادواره شهدای روستای بصری در قالب آبروی محله و با سخنرانی سردار علی رزمجو فرمانده منطقه دوم نیروی سپاه پاسداران برگزار شد.

داریوش بادفر فرمانده پایگاه مقاومت بسیج پیامبر اعظم(ص) در حاشیه برگزاری این یادواره گفت: با برنامه ریزی خوبی که توسط بسیجیان انجام شده این یادواره در روز سالگرد یکی از دو شهید این روستا و در کنار منزل شهید صفر بادفر برگزار شده است.

 نمایشگاهی جامع از ماکت عملیات های پیروز دفاع مقدس گرفته تا ماکت خلیج فارس و جزیره فارسی، از تشریح مجسم حماسه دریامردان خلیج فارس در نبرد رو در رو با امریکای جهانخوار گرفته تا دستگیری متجاوزین امریکایی در سال گذشته، از جنگ سخت گرفته تا جنگ نرم و ماموریت خانمان سوز ماهواره ها، از شبیه سازی خط مقدم نبرد سخت با ایجاد خاکریزها و سنگرها گرفته تا لگد مال نمودن نماد استکبار و صهیونیست در ورودی نمایشگاه!

هر کجای کار را که به نظاره می نشستی، بصیرت انقلابی و تلاش جهادی خادمین گمنام شهدا جلوه گر بود.

میهمانی شهدا با تلاوت زیبای استاد فرحناکی آغاز شد و با اجرای زنده سرود ملی جمهوری اسلامی توسط گروه رزم نوازان سپاه ادامه یافت، حضور خانواده معظم شهدا در مراسم و اهدای گل توسط شرکت کنندگان به مادران آسمانی شهدا به پاس قدردانی از گُل پروری شان، از زیبا ترین جلوه های این یادواره بود.

سخنران یادواره، سردار بسیجی علی رزمجو فرمانده منطقه دوم ندسا بود که همزمان با روایتگری او از شهدا، آسمان نیز بغض فروخفته اش ترکید و گرییدن آغاز کرد!

هرچند باران رحمت الهی به ظاهر، جمع مشتاقان، پریشان نمود، اما باز هم این شهیدان بودند که محفلی آسمانی بر روی زمین گستراندند و مشتاقان و محبان خود را گرد هم آوردند، و واسطه این فیض عظیم الهی، بسیجیان مخلص و بی ادعای پایگاه مقاومت پیامبر اعظم بودند، بسیجیانی که از جنس شهدا هستند و رهروان راهشان. و چه زیبا فرمود پیر و مرادشان که: «امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از خود شهادت نیست»

بروستای بصری از توابع بخش آبپخش دستستان است دارای دو شهید والامقام به نام های شهید کرم علیپور که پیکر مطهر ایشان بعد از ده سال به وطن بازگشت و شهید صفر بادفر است.