آخرین مطالب

شنیده ها،گزینه احتمالی ریاست ستاد انتخاباتی روحانی در بوشهر/ تغییر یک مدیرکل

انتظار نماینده سابق مجلس برای دیدن بوشهری ها با دشداشه، سفر بدون وعده وزیر نیرو، دستگیری فردی در جم به جرم جعل عنوان مامور اطلاعاتی، نگرانی ها درباره ناقص بودن انتقال دفتر پایانه های نفتی به بوشهر و تمدی کنسرت شجریان در برازجان برخی از شنیدنی های هفتگی  است.


 • شنیده شده اخیرا سرقت هایی توسط یک فرد از برخی موبایل فروشی های بوشهر گزارش شده است. گویا وی از مغازه داران درخواست کادوپیچ کردن موبایل موردنظر با کاغذی که توسط وی تهیه شده دارد، سپس به طرز ماهرانه ای آن را با جبعه کادویی که داشته جابجا و به بهانه آوردن پول، از مغازه خارج می شود. پس از دقایقی که از وی خبری نمی شود، مغازه دار با جابجایی آن بسته کادوپیچ، متوجه می شود گوشی اصلی به سرقت رفته است. گویا از طریق دوربین مغازه ها سارق شناسایی شده و تحت تعقیب است.
 • اخیرا قانون جریمه دانشجویانی که در برخی دروس نمرات قبولی کسب نکرده یا اقدام به حذف غیرموجه می کند، در دانشگاه خلیج فارس اجرا شده است. در این خصوص دانشجویان قدیمی نسبت به اجرای این قانون با گذشت چند ماه از سال تحصیلی جدید معترضند و می گویند بدون اطلاع مشمول جرائمی شده اند که معادل شهریه شبانه دانشگاه است و فشار مضاعفی به خانواده شان وارد می کند. آنها با اشاره به اختیاری بودن اجرای این قانون برای دانشجویان در حال تحصیل از سوی دانشگاه، خواستار اعمال آن تنها برای ورودی های جدید هستند که در ابتدای سال تحصیلی، تعهدنامه ای در این خصوص را امضا کرده اند.
 • خبر می رسد در ارزیابی سازمان برنامه و بودجه پیرامون اجرای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، استان بوشهر رتبه 26 کسب کرده است. 15 شاخص در این خصوص مدنظر بوده که شامل سازمان‌دهی اجرا، اقدامات عمومی، اقدامات خاص، پیامدها و راهکارها است. در اين امتياز بندي استان هاي هرمزگان، مركزي و كرمان و فارس در رده هاي اول تا چهارم قرار دارند.
 • با وجود وعده نماینده بوشهر، گناوه و دیلم مبنی بر استقرار دفتر شرکت پایانه های نفتی در شهر بوشهر و منتفی شدن انتقال آن به استان دیگر، دوباره زمزمه هایی درباره استقرار هیات مدیره این شرکت در ساختمان جدید در تهران به گوش می رسد. گویا قول وزارت نفت به نماینده بوشهر درخصوص استقرار دفتر این شرکت در مرکز استان مرتبط با اسکان کارکنان دفتر فلات قاره و برخی کارشناسان دفتر پایانه ها است که اکنون هم در بوشهر حضور یا در تردد می باشند، ولی هیات مدیره در تهران خواهد ماند. خدری که گویا از این سناریو باخبر شده، طی پیامی در صفحه توئیتر خود نوشته: انتقال دفتر پایانه ها از استان بوشهر را توهین به مردم استانم می دانم و اجازه این کار را نخواهم داد.
 • "کمال دهقان منشادی" به عنوان مدیرکل فرودگاههای استان بوشهر منصوب و روز یکشنبه معارفه می شود. وی اهل یزد و معاون فرودگاههای فارس بوده است. اخیرا عباس محمدی مدیرکل فرودگاه بوشهر به همین سمت در یزد منتقل شد.
 • هرچند هنوز حجت الاسلام روحانی حضورش در انتخابات 96 را رسما اعلام نکرده، ولی گویا برخی در استان در نکاپوی تصدی ریاست ستاد انتخاباتی رییس جمهور هستند. البته ظاهرا در تهران روی یکی از نمایندگان سابق استان نظر مثبتی برای این سمت می باشد، هرچند وی تشتت پیش آمده بین حامیان دولت و اصلاح طلبان در استان را مانع فعالیت موثر دانسته است. ظاهرا در کشور نیز نام محمدعلی نجفی به عنوان رییس احتمالی ستاد انتخاباتی رییس جمهور در سال 96 شنیده می شود.
 • این هم حاشیه حضور فرماندار تنگستان در مراسم 9 دی و عبور از پرچم آمریکا در ورودی مصلی اهرم.

 • هفته پیش معاون وزیر بهداشت تاثیر پارازیت ها در سرطان را تایید کرد، از طرفی مدیرعامل مخابرات استان فارس پیرامون فرکانس های ناشناخته موسوم به پارازیت در برخی مناطق شیراز گفت: این موضوع را نه تایید و نه رد می کنیم و در حال پیگیری موضوع هستیم. البته از آنجایی که شرکت مخابرات فرکانس را از وزارت ارتباطات اجاره می‌کند به همین منظور استفاده غیرمجاز از فرکانس‌ها وجود ندارد و مسئول کنترل فرکانس تنها سازمان تنظیم مقررات رادیویی است.
 • گفته می شود فردی که با جعل کارت عضویت اداره اطلاعات، مدتی در مهمانسرای یکی از ادارات شهرستان جم مستقر بود و با شگردهای خاصی بیش از ۱۰۰میلیون تومان از برخی افراد اخاذی نموده، دستگیر شد. این خبر را سایت اناررسا به نقل از ترابی بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان جم منتشر کرد.
 • سفر وزیر نیرو به استان بوشهر با کلنگ زنی سد باغان، آبشیرین کن سیراف، افتتاح آبشیرین کن بوشهر و بازدید از سدهای خائیز، باهوش و دالکی همراه بود. با این حال نه در نشست مدیران آب و برق و نه جلسات دیگر درباره فعال نبودن پروژه تکمیل فاضلاب شهرهای ساحلی، اجرای تفاهم نامه با کره ای ها جهت رفع مشکل فرسودگی خطوط آب استان، تسریع در 5 سد در دست ساخت و خودکفایی بیشتر آب استان بحثی جدی و قول و قرار مشخصی به میان نیامد.
 • کنسرت "همایون شجریان" که قرار است پنجشنبه در برازجان برگزار شود، به دلیل استقبال خوب، علاوه بر ساعت 18، برای سانس دوم از ساعت 20 هم تمدید شد. سالن هلال احمر برای برگزاری مراسم ظرفیت 1200 نفر دارد و قیمت بلیط ها از 40.000 تا 100.000تومان است.
 • شنیده می شود سامانه موشکی اس 300 که پس از مدتها روسیه به قرارداد خرید آن عمل و اوایل امسال تحویل ایران داد، در بوشهر نیز مستقر خواهد شد. اتفاقی که در کنار آمادگی دفاعی سایر بخش های نظامی استان، می توان گفت بوشهر یکی از قوی ترین رینگ های دفاعی ایران را خواهد داشت.هفته پیش نیز در جریان مانور "مدافعان آسمان" بخشی از سامانه موشکی باور ۳۷۳ در بوشهر مورد استفاده قرار گرفت.
 • فریدون حسنوند استاندار سابق بوشهر و رییس کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:موافقت وزیر نفت و سازمان برنامه و بودجه جهت اختصاص 3 درصد از درآمد حاصل از صادرات نفت به مناطق نفتخیز در سال آینده را گرفته ایم. این رقم اکنون 2 درصد است و با افزایش آن، تا حدود زیادی کمبودهای اعتبارات استانی جبران می شود.
 • مدیرکل بیمه سلامت بوشهر با تایید محرومیت جراحی دو پزشک زنان و زایمان در بیمارستان های شهرستان بوشهر با تصمیم کمیته نظارت درمان استان گفت: نحوه برخورد با این دو پزشک فعلا در حد ممنوعیت شان در بیمارستان ها تشخیص داده شد، از این رو بنای اعلام نام آنها نبود و نامه منتشره در فضای مجازی برخلاف نظر ما صورت گرفت. پرویز رمضانی افزود: به دلیل اینکه ما نماینده سازمان های بیمه گر در کمیته نظارت بر درمان هستیم، این تصمیم را به سازمان های بیمه ارسال کردیم.
 • قیمت هرکیلو 330 تومان برای خرید گوجه فرنگی غیر درجه یک از کشاورزان بوشهر نتوانسته رضایت خاطرشان را جلب کند، طوری که آنها بخشی از درآمد این خرید حمایتی دولت را در هزینه کارگر و سبد از دست رفته می بینند. نرخ 400 تومانی هم تنها برای آن دسته از محصولاتی می باشد که به خارج استان حمل می گردد. آنها نرخ تمام شده هرکیلو محصول را قریب 500 تومان می دانند.
 • رییس شورای شهر بندر ریگ در نامه ای به مدیرکل ثبت احوال خواستار آن شد که محل صدور شناسنامه اهالی بخش بندر ریگ، گناوه نباشد.
 • در شب دوم کنسرت گروه لیان در تالار وحدت، زمانی که محسن شریفیان از حضور محمد بحرانی صداپیشه عروسک جناب خان در سالن خبر داد و از حاضران خواست وی را تشویق کنند، بسیاری از افراد با صدای بلند خطاب به مسئولان صداوسیما گفتند: «جناب‌خان رو برگردونید»!
 • سامانه ابلاغ الکترونیکی احکام قضایی در بوشهر با اختلال هایی در هفته پیش مواجه بوده است. مراجعان با بیان اینکه بخش عمده اطلاع از احکام و صدور ابلاغیه ها در قالب این سامانه صورت می گیرد، از مشکل پیش آمده گلایه مند هستند.
 • با مصوبه مجلسی ها در جریان بررسی برنامه ششم توسعه، ایجاد هرگونه منطقه آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی جدید منوط به تصویب مجلس، تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز برای استقرار واحدهای تولیدی، اخذ مجوز مورد نیاز مثل تأییدیه زیست‌محیطی، نظامی و امنیتی امکان‌پذیر است.بوشهر یکی از مناطق آزاد جدید است که در مجلس گذشته رد شد و در مجلس دهم نیز مسکوت ماند.
 • بیژن نوباوه، نماینده مجلس نهم در جمع اعضای بسیج رسانه بوشهر با بیان اینکه گرد مدرنیسم تهران به بوشهر رسیده، گفته: قبلا که به استان بوشهر سفر کرده بودم، مردان را با دشداشه و زنان را با حجاب خاص بوشهری بیشتر می دیدم.
 • از شما چه پنهان بوشهر از نظر سرانه مصرف لبنیات در کشور رتبه 28 دارد. سیستان، هرمزگان و ایلام در رده‌های پایین تر می باشند. بیشترین مصرف سرانه لبنیات هم مربوط به زنجان، چهارمحال و خراسان رضوی است.
 • شنیده شده در جریان تبدیل وضعیت نیروهای شرکت توزیع برق، از بین ۱۲ نفر استخدامی در استان، ۸ نفر آن غیربومی هستند. این خبر را گناوه پورت منتشر کرد.
 • گفته می شود رایزنی هایی برای سپردن مسئولیتی در نفت به مهرداد ستوده قائم مقام فعلی امور عمرانی استانداری صورت گرفته است.
 • یکی از حواشی بودجه پیشنهادی بوشهر در سال 96 که از نظر میزان اعتبارات تملک دارایی در رتبه 30 قرار گرفته، موضوع بازگشت درآمدهای مازاد است. گویا در اعتبارات سال گذشته، تعهد درآمدی استان ١٨٣٧ميليارد تومان بوده که عملكرد استان در پایان سال بیش از این (حدود 2100 ميليارد تومان) است. براساس قانون باید نیمی از این مازاد درآمد در حدود 150 میلیارد تومان به استان بازگردد که طبق اطلاعات دریافتی، این مهم محقق نشده است.
 • با گذشت یکسال از تعطیلی پروازهای فرودگاه جم، هنوز برقراری مجدد آن عملی نشده است. هرچند نظر می رسد مشکل سیستم سوخت رسان فرودگاه توحید هنوز برطرف نشده، ولی برخی قول و قرارهای شفاهی درباره راه اندازی مجد پروازهای آن از بهمن ماه داده شده است.

خلیج فارس*