close
متخصص ارتودنسی
مدیران احمدی‌نژادی در بدنه دولت جولان می‌دهند/ میوه اختلاف اصلاح طلبان را رقبا خواهند چید
<<صفحه اصلی


روی خط ولایت

اطلاع‌نگاشت | مسئول باید مردمی باشد


بیان مطالب ودیدگاهها

خط حزب‌الله ١١٢ | راز وعده‌های صادق
مدیران احمدی‌نژادی در بدنه دولت جولان می‌دهند/ میوه اختلاف اصلاح طلبان را رقبا خواهند چید

اولین نشست رسمی معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر با فعالان سیاسی به جلسه ای با برخی اعضای حزب اعتماد ملی اختصاص داشت که انتقادات وی به عدم همراهی بدنه دولت با رییس جمهور به دلیل حضور نیروهای احمدی نژاد در کنار واکنش به اختلافات اصلاح طلبان از سرفصل های آن بود.


اولین نشست رسمی معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر با فعالان سیاسی به جلسه ای با برخی اعضای حزب اعتماد ملی اختصاص داشت که انتقادات وی به عدم همراهی بدنه دولت با رییس جمهور به دلیل حضور نیروهای احمدی نژاد در کنار واکنش به اختلافات اصلاح طلبان از سرفصل های آن بود.

به گزارش «آفتاب آبپخش»؛ گزیده سخنان عبدالکریم گراوند که پس از انتقادات و اظهارات حاضران مطرح شده، به نقل از روزنامه پیام عسلویه را می خوانید:

 • سرنوشت کشور با حضور هر دو جریان اصلاحات و اعتدال رقم خورد که از آن مسیر خطرناک و ویرانگر احمدی نژادی دور شد. تردیدی نیست اگر با آن شیوه پیش می رفتیم واقعا کشور به نابودی کشیده می شد.
 • بگذارید نکته ای بگویم؛ احمدی نژاد با آن برخورد ها و صحبت هایی که داشت بیش از هر دوره دیگری در تاریخ انقلاب، خیال رژیم صهیونیستی را راحت کرده بود که ایران با این روش و هزینه های سرسام آوری که پرداخت می کند هیچ خطری برای آن رژیم نمی تواند محسوب شود.
 •  این حق شماست و درست می گویید و درخواست و مطالبه شما صحیح است که بدنه اجرایی دولت باید هم سو با تلاش شما و خواسته های شما باشد. درون خانواده اصلاح طلب ما باید کنار هم بمانیم. با همه گله مندی ها،  با همه مشکلات و ضعف هایی که وجود دارد، رسالت خودم را نزدیک کردن قلوب اصلاح طلبان می دانم. از تجارب تلخ گذشته باید برای آینده درس بگیریم.
 • دولت یازدهم کشور را با منفی شش درصد رشد اقتصادی تحویل گرفت. هشدار بسیار مهمی که یکی از اقتصاددانان بزرگ کشور به عالی ترین مقامات نظام داد که اگر دغدغه امنیت و بقای ایران را داریم باید این دعواها را کنار بگذاریم و دست به دست هم بدهیم و فکری به حال این اوضاع کنیم. کتابی که دکتر رنانی در 5 نسخه به سران نظام داد و نامه های مهمی که نوشت و من رویت کرده ام و رنانی در نامه هایش مطرح کرد که کشور در آستانه فروپاشی است و نیاز به آرامش و امنیت و سیاست خارجی هم سو با سرمایه گذاری دارد تأثیر مهمی بر تصمیمات کلان کشور گذاشت.
 • همین مسئله برجام را نگاه کنید. تهدید های مهمی را برطرف کرده و فرصت هایی را به وجود آورده، اما شبانه روز تلاش می کنند که کارهای مثبت دولت را ناکارآمد و نا درست جلوه بدهند. در حوزه درمان کارهای بسیار مهمی انجام شده. اما ببینید همین را هم با سوءاستفاده از صدا و سیما و کارشناسان آن چنانی چگونه دارند وارونه جلوه می دهند و در چشم مردم سیاه می کنند.
 • کشور واقعا به لحاظ اقتصادی مشکلات پیچیده ای دارد. در دولت قبل قریب به هفتصد میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم. از زمان دارسی تا قبل از دولت روحانی 1200 میلیارد تومان کل درآمد نفتی ما بوده. دولت این آقا به اندازه کل دوران قبل از خودش درآمد کسب کرده است. اما نتیجه اش تورم  40درصدی و رشد اقتصادی منفی بوده. با آن نحوه مدیریت کشور به این جا رسیدیم که این حجم از بیکاری وجود دارد. اشتغال این حزب و آن حزب هم ندارد. همه جوانان را در بر می گیرد.
 • اگر اجازه می دادند که سرمایه گذاری صورت بگیرد و این همه برای سرمایه گذاری سنگ اندازی نمی کردند و می گذاشتند دولت در جذب سرمایه های خارجی موفق باشد، مشکلات بازار و بخش خصوصی حل می شد و جوانان ما اصلا دنبال اشتغال دولتی نبودند و نمی رفتند. اما درد آنجاست که نمی گذارند؛ چون می خواهند دولت را ناکارآمد جلوه دهند. آقایان وقتی یک فضای غبار آلود ایجاد می کنند، هیچ سرمایه گذاری نمی آید سرمایه گذاری کند. اینها فضا را دارند جوری پیش می برند که به همه القا شود معلوم نیست چه اتفاقی قرار است بیفتد. حتی در فکر سرنوشت کشور هم نیستند. سرمایه گذار مثل مرغ تخم طلاست. هر جایی نمی رود تخم کند. امنیت و آرامش می خواهد. این که نمی شود در تریبون هایشان، سایت هایشان با آن امکانات پولی و... شبانه روز القا کنند که قرار است برجام به هم بریزد و از هم بپاشد و سخنانی از این دست.
 • من صراحتا عنوان کرده ام و در این جا هم می گویم ما به هیچ عنوان در بدنه دولت اجازه نمی دهیم مدیران غیر همسو با دولت وجود داشته باشند و در کار دولت کارشکنی کنند و سنگ اندازی نمایند. اما هست. می کنند این کار را! دارند مدیران دولتی علیه دولت سنگ اندازی می کنند. نمی توان این را کتمان کرد.
 • متأسفانه قسمت رسانه ای دولت بسیار ضعیف عمل می کند و وزارت خانه ها اصلا پاسخ نمی دهند. وزارت خانه تخصصی می داند مثلا در حوزه مسکن چه فجایعی اتفاق افتاده و چه مشکلاتی داشته اما پاسخ نمی دهند. شاید یکی از مهمترین اشکلاتی که متوجه این دولت بوده و هست این است که در همان ابتدای کار نیامد به همه شفاف بگوید که من چه وضعیتی را تحویل گرفتم. چه به روز ایران دراورده بودند. دولت این را نگفت تا الان این برخوردها با ما شود.
 • به یاد  بیاوریم قبل از آمدن این دولت، ما در چه وضعیتی بودیم و چه اوضاعی داشتیم. آیا حتی می توانستیم یک جلسه عادی در یکی از منازل خودمان بگیریم؟ نمی گوییم فضا کاملا باز شده و شرایط مناسبی است، خیر! اصلا نمی توان منکر فضای نا مطلوب دانشگاه ها شد. بهبود فضای دانشگاه ها خواسته ما هم هست و باید پیگیری شود و پیگیری هم می کنیم. این گونه نیست دست روی دست بگذاریم تا هر کار خواستند کنند. اگر باید ورود کرد، ورود خواهیم کرد. اما این مشکلاتی که دولت با آن رو به روست، تا حدی در اختیار ماست و نه همه آن.
 • شما صدا و سیما را ببینید. تریبون ها را ببینید که چه می کنند. در حوزه کشتی سازی در زمان دولت احمدی نژاد با کره جنوبی قرار داد بسته شد. ولی قرارداد به تحریم ها برخورد کرد و معطل ماند. کره از ما شکایت کرد و نتیجه شکایت این شد که ما 175 میلیون دلار جریمه شدیم. دولت رفته چانه زنی کرده و آنها را متقاعد کرده که تجدید نظر کنند. اما کسی آن موقع بلند نشده که به احمدی نژاد اعتراض کند که شما اگر می خواهید کشتی بسازید چرا به داخل توجه نمی کنید. آن موقع برایشان اقتصاد مقاومتی مطرح نبود، اشتغال داخل مطرح نبود، این موضوعات اهمیتی نداشت اما حالا ببینید چه روز دولت آورده اند که چرا قرارداد کشتی سازی را با داخل نمی بندید.
 • گله مندی هایی در حوزه اصلاح طلبان بوشهر داشتیم و داریم که اگر اختلافی داریم نباید جوری رفتار کنیم که تریبونی درست شود و مخالفان اصلاحات از آن سوءاستفاده کنند و علیه اصلاحات و دولت به کار بگیرند. الان در این جلسه مطالبی مطرح می شود که بسیار خوب است، ولی در این اتاق باید بماند. چرا باید اختلافات را به این شکل به رسانه ها بکشید و این بیانیه ها صادر شود.
 • نباید بگذاریم اختلافات به این شکل همه چیز را خراب کند که بعد رقبا میوه اختلاف ما را در انتخابات شورا ها بچینند. ما باید بپذیریم که با همه اختلاف سلائق و نظرها همه اعضای یک خانواده هستیم. برنامه ریزی می کنیم که بعد از این با دوستی بیشتری با سران اصلاحات بوشهر و دیگر اقشار اصلاح طلب دیدار باشد. ما به نوبه خود پیگیری می کنیم
 • جولان مدیران احمدی نژادی نه تنها در اینجا که در مرکز و همه جا دیده می شود و متأسفانه این وضعیت نا به هنجار را حاکم کرده. در رابطه با فرمانداران و بخشداران کشور، اطلاعات همه آنها پیش من است. ما برای اولین بار در طول تاریخ وزارت کشور وارد حریم اطلاعات مدیران اجرایی دستگاه های دولت شدیم. من هم مأمور آن بودم که اطلاعات مدیران اجرایی را جمع آوری کنم تا بدانیم چه کسانی اطلاح طلب یا اعتدالی هستند و چه کسانی هم آن طرفی هستند.
 • ثمره آن غربال گری این بود که دانستیم در بسیاری از وزارت خانه ها شاید 5 درصد مدیران احمدی نژادی هم بعد از آمدن روحانی بر سر کار، عوض نشده اند و هنوز هم در اختیار جناح رقیب است و سنگ اندازی می کنند. در استان هم معذوریات ها و محدودیت هایی هم هست.
 • در دولت گذشته حدود 70 درصد از فرمانداران خارج از کادر بودند که خلاف قانون بود. ما نمی توانیم ضد قانون باشیم. قانون شکنی احمدی نژادی که هنر نیست. ما باید به قانون برگردیم. ما که نباید همان رفتارهایی را تکرار کنیم که به آن انتقاد جدی داشتیم و آن را باعث به قهقرا رفتن ایران قلمداد می کنیم.
 • دولت روی شعارهایش مصمم است ولی اختیارات دست دولت نیست. دولت حداقل ده بیست گام از کابینه اش جلو تر است. رئیس دولت تک ستاره تیمش است و همیشه خودش حرف هایش را زده. این ضعف دولت است که بدنه دولت با رئیس دولت همراهی لازم را ندارد. در دولت اصلاحات من فرماندار دولت بودم. مدیران به آن دولت وفادار بودند و اعتقاد داشتند و پای اعتقادشان هم ایستاده بودند و هماهنگی خوبی میان رئیس دولت اصلاحات و فرماندار و بدنه اجرایی اش وجود داشت. در دولت احمدی نژاد هم همین بود. اما در این دولت این گونه نیست. چون شعار ما این بود که از همه ظرفیت ها استفاده کنیم، بعضی ها سر سفره نشستند ولی از سفره دفاع نمی کنند. دولت باید بدنه ای داشته باشد که از آن دفاع کنند. دولت مشکلاتی دارد که همه مشکلات را نمی توان در فضای عمومی و رسانه ای مطرح کرد. ولی هست و بسیار هم مشکل ساز هستند.
 • دولت روحانی در مجموعه استانداری بوشهر با مدیریت آقای سالاری کارهای بسیار بزرگ و ارزشمندی کرده اند. شما ببینید وضعیت بودجه کشور را. پولی در اختیار استان ها نبوده و سالاری هرکار کرده با دست خالی این کارها را انجام داده.ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی


پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش