آخرین مطالب

"همت" مهندس حسین عباسی در تبدیل شهر آبپخش به کارگاه سازندگی/ شهردار جوان ، الگوی نمونه

خرداد 1392 همزمان با انتخابات ریاست جمهوری یازدهم انتخابات شورای اسلامی شهر نیز برگزار شد در میان منتخبان مردم در شورای شهر نام حسین عباسی نیز به چشم میخورد عضوی از شورا که مدتی بعد با تصویب شورای شهر به عنوان شهردار آبپخش انتخاب شد نحوه انتخاب سکاندار جدید ساختمان طلایی رنگ شهرداری آبپخش اما با شهرداران گذشته این شهر متفاوت بود ، شهردار جدید با رای مستقیم مردم انتخاب شده بود و میتوان گفت اولین شهرداری در آبپخش است که با پشتوانه مردمی و از طریق آراء مردم ( انتخابات شورا ) انتخاب شده است.


آفتاب آبپخش،حسین عباسی ، کارشناس ارشد مهندسی شیمی  و مدرس دانشگاه به عنوان چهره بومی ، جوان و علمی شهر به واسطه خدماتی که در شهرداری آبپخش انجام داد از طرف وزارت کشور به عنوان شهردار نمونه کشوری شناخته شد و تقدیرنامه خود را از دستان آقایان جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و رحمانی فضلی وزیر کشور دریافت کرد تا اولین شهرداری در استان باشد که به این مقام رسیده است. دکتر سالاری استاندار بوشهر ایشان را الگویی برای سایر شهرداران و مدیران استان معرفی کرده ودکتر زارعی فرماندار دشتستان در بازدید از پروژه ها شهر آبپخش را با تعبیر " کارگاه سازندگی" توصیف کرده است.
اجرای موفق طرح نهضت آسفالت با پوشش هزاران متر مربع کوچه و خیابان های شهر و ادامه فعالانه این طرح، احداث و تکمیل بلوار های غدیر و امام خمینی ، صدها متر سنگفرش پیاده رو ، اجرای طرح فضای سبز با احداث و تکمیل فضاهای سبز محله ای و کشت نهال  نارنج به عنوان پایلوت در خیابان معلم و اطراف آرامستان و ارائه طرح و شروع عملیات اجرایی بوستان امید در آینده ای نزدیک با وسعت دو و نیم هکتار در جوار اتوبان جدید  ، ساخت چهار چمن مصنوعی ورزشی به تفکیک محله در نقاط مختلف شهر و غیره... از پروژهایی بوده که با رعایت عدالت در محله های سه گانه شهر در این مدت اجرایی شده است و اما توسعه شهری محدود به پروژه های عمرانی نبوده و افزودن شش دستگاه ماشین سنگین جدید (دو دستگاه کمپرسی بنز، یک دستگاه گریدر ، یک دستگاه لودر ، یک دستگاه مینی لودر و یک دستگاه ماشین آتش نشانی هجده تنی) به ناوگان موتوری شهرداری و همچنین فعال شدن کارخانه آسفالت سازی شهرداری آبپخش با ظرفیت کامل و حداکثر و استفاده بهینه از تجهیزات موتوری که در بعضی از دوره های قبل با حداقل ظرفیت خود فعالیت میکرد از جمله دست آوردها و اقدامات زیربنایی توسعه این دوره بوده است.
شفافیت در در عملکرد و اطلاع رسانی مطلوب خدمات شهرداری به مردم از دیگر نقاط مثبت مهندس عباسی بوده است ایشان گزارش عملکرد شهرداری را به صورت مستند ( همراه با تصاویر) ابتدا در شبکه اجتماعی فیسبوک و سپس اینستاگرام به صورت به روز منتشر نموده است  به گونه ای که فعالیت های ایشان از نخستین روزها تا به امروز را میتوانید در این دو شبکه مشاهده و دنبال کنید تنها در 18 ماه اخیر (تا لحظه نگارش این متن) 200 عکس با توضیح مربوط به پروژه های مختلف در صفحه اینستاگرام   ایشان منتشر شده و همچنان ادامه دارد. ( صفحه اینستاگرام شهردار: hosein_abbasi_64
همه اینها در حالی اتفاق افتاده که اقتصاد کشور متاثر از مشکلات فراوانیست از تحریم های ظالمانه گرفته تا کاهش قیمت نفت و رکود در تولید البته مضاف بر آن اختلافات داخلی شورای شهر را نیز به این مشکلات بیافزایید اختلافاتی که در برهه هایی تا مرز انحلال شورا پیش رفته است از آنجا که بودجه شهرداری متاثر از وضعیت اقتصاد کشور است و در بسیاری از موارد پروژه های شهری و جذب اعتبار اتحاد و رایزنی اعضای شورا را میطلبد این دو بهانه خوبی بود تا هر شخصیتی که بر مسند شهرداری آبپخش تکیه کند با گلایه از وضعیت موجود کاری از پیش نبرد و نگین سبز بیش از پیش غرق در عقب ماندگی ها شود کما اینکه در گذشته با وجود وضعیت ایده آل اقتصاد کشور در برخی دوره ها عملا کمترین اعتبار مالی برای بودجه شهرداری آبپخش جذب میشد. البته این به معنای پایان کار و رسیدن آبپخش به نقطه ایده آل نیست چهره این شهر عقب ماندگی ها و کم کاری هایی به خود دیده که حل و فصل آنها با توجه به بودجه و امکانات محدود شهرداری و وجود سالها رکود در پروژها نیازمند زمان است خوشبختانه  با "همت" مهندس عباسی بر روی ریل صحیح قرار گرفته و می توان امیدوار بود با ادامه این روند و مسیر شاهد تغییر مبلمان شهری آبپخش و توسعه زیرساخت ها تا رسیدن به نقطه مورد نظر که نتیجتا رضایت و رفاه حال شهروندان است باشیم.
هدف از نگارش متن اینست که بدانیم همیشه از نداشته ها و کمبود ها و کمکاری ها خواندیم و نوشتیم و گفتیم ، بر داشته ها و باید ها و میتوانیم ها غفلت کردیم هستند افرادی که قلبشان برای این شهر و این مردم بتپد توسعه و آبادانی آبپخش میسر نمی شود مگر با "اتحاد مردم" با "همت مسولین" بومی که دلشان در گرو پیشرفت نگین سبز باشد و نگین سبز رنجور از کم کاری ها و کم لطفی ها به رشد و توسعه ای که حق این مردم شریف است برسد.
آبپخش دو فاکتور مهم دارد 1- جمعیت 2- موقعیت فاکتور سوم را ما باید با اتحاد و همدلی بکار ببندیم تا شهرمان به جایگاه واقعی خود برسد و میسر نمیشود مگر با "3- همت"
نوشتیم تا تلنگری باشد به مسولان که اگر "همت" و "خواستن" در کار باشد میشود برای این شهر و این مردم کار کرد ، پس از سالها تاخیر در سال 1388 شهر آبپخش به مرکز بخش ارتقا یافت و بخشداری آبپخش تاسیس شد امروز هفت سال از بخش شدن آبپخش میگذرد و هنوز آبپخش از بسیاری از اداره جات و امکانات محروم است
آیا هنوز مردم بخش آبپخش باید برای ثبت منزلشان به بخش همجوار مراجعه کنند؟ چرا بعد از گذشت هفت سال از تاسیس بخشداری اداره ثبت اسناد و املاک در بخش آبپخش وجود ندارد؟
چرا بعد از گذشت هفت سال از تاسیس بخشداری آبپخش اداره تامین اجتماعی در بخش آبپخش وجود ندارد؟ و مردم آبپخش برای بیمه تامین اجتماعی باید به بخش همجوار مراجعه کنند؟
چرا بانک های رفاه و مسکن در شهر آبپخش شعبه ای ندارند؟
چرا مرکز بهداشتی درمانی آبپخش از بسیاری از خدمات بهداشتی درمانی نظیر دندانپزشکی مستمر و دایمی ، آزمایشات و دستگاه های تشخیص  برخوردار نیست؟ برای مثال دستگاه رادیولوژی در مراکز بهداشتی درمانی سایر بخش های شهرستان (و از جمله بخش همجوار) وجود داره ولی در آبپخش وجود ندارد در حالیکه به لحاظ جمعیت شهر آبپخش بعد از شهر برازجان دومین شهر پرجمعیت شهرستان دشتستان است و نیاز مردم این بخش به امکانات بهداشتی درمانی و وجود یک درمانگاه شبانه روزی مجهز واضح و مبرم است.
چرا شهر آبپخش از دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی محروم است و چرا باید دانشگاه آزاد سما مرکز آبپخش از یک ساختمان آموزشی در خور محروم باشد و از مدرسه فرسوده بعنوان محل آموزش استفاده شود  و امکانات خوابگاهی نداشته باشد؟ مگر نه این است که سوابق شهرهای دیگر نشان داده وجود دانشگاه علاوه بر بالا بردن سطح سواد و آگاهی منطقه سبب ورود و جذب دانشجویان از نقاط دیگر و رونق و آبادانی شهر میشود.
و ده ها مورد دیگر که در حق این بخش کم لطفی شده است...
البته نهادهایی نظیر آموزش و پرورش ، دادگاه عمومی ، فرماندهی انتظامی و ثبت احوال ، ارشاد اسلامی، راهنمایی و رانندگی در شهر مستقر شده اند که لازم است با ایجاد ساختمان های درخور با فضای لازم و جذب امکانات مشکلات مردم را در این زمینه ها مرتفع نمود.