آخرین مطالب

۳۰ هکتار زمین برای استقرار صنایع پتروشیمی دشتستان اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: صنایع پایین دستی پتروشیمی دشتستان در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار ساخته می‌شود که در زمینه تولید قطعات پلی‌ استات کاربرد دارد.

به گزارش آفتاب آبپخش، مرضیه شاهدایی بعدازظهر امروز در بازدید از محل ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان با بیان اینکه  برای ساخت  این مجتمع حمایت‌های لازم از سرمایه‌گذاران می‌شود اظهار داشت: توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی از برنامه‌های مهم شرکت ملی صنایع پتروشیمی است که ایجاد مجتمع پتروشیمی دشتستان در این راستاست.

وی با بیان اینکه پتروشیمی دشتستان در زمینه تولید قطعات صنعتی استات ساخته می‌شود تصریح کرد: صنایع پایین دستی پتروشیمی دشتستان در زمینی به مساحت 30 هکتار ساخته می‌شود که در زمینه تولید قطعات صنعتی پلی‌ استات کاربرد دارد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه خوراک صنایع پتروشیمی دشتستان متانول است افزود: خوراک متانول پتروشیمی دشتستان از ماهشهر و عسلویه تامین می‌شود.

شاهدایی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های این مجتمع در حال اجراست گفت: با ایجاد زیرساخت‌ها و  اخذ مجوزهای زیست محیطی  عملیاتی اجرایی آن آغاز می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر نیز با اشاره به انجام جانمایی پتروشیمی دشتستان، گفت: از تعیین 140 هکتار اراضی برای ایجاد صنایع مختلف در دشتستان بخشی از آن برای ساخت مجتمع پتروشیمی اختصاص یافته است.

سید حسین حسینی محمدی تاکید کرد: برای توسعه صنایع  استان بوشهر از سرمایه‌گذاران حمایت ویژه‌ای می‌شود.