طرح مقابله با آفات چوب‌خوار خرما در استان بوشهر اجرا می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: یکی از آفات که به محصولات نخیلات خسارت وارد می‌کند آفات چوب‌خوار خرما است که برای مقابله با این آفت طرحی تدوین و اجرا می‌شود.

به گزارش آفتاب آبپخش، محمدعلی باغستانی میبدی صبح امروز در بازدید از طرح‌های مبارزه با آفات  نخلستان‌های استان بوشهر با بیان اینکه این استان یکی از قطب‌های تولید خرما است اظهار داشت: استان بوشهر دارای بیش از شش میلیون اصله نخل است که جایگاه مهمی در تولید خرما و صادرات این محصول دارد.

وی با بیان اینکه افزایش تولید در هکتار از سیاست‌های مهم جهاد کشاورزی است خاطر نشان کرد: افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی از برنامه‌های تدوین شده است که در این راستا کنترل بیولوژیکی و تولید محصولات ارگانیک و پاک مورد تاکید قرار دارد.

رئیس سازمان حفظ نباتات با تاکید بر توجه به کنترل سموم و کودهای شیمیایی گفت: این مهم مورد توجه این سازمان قرار دارد که آموزش کشاورزان در این حوزه امری مهم و ضروری است.

باغستانی از مقابله با آفت چوب‌خوار نخیلات خبر داد و افزود: یکی از آفات که به محصولات نخیلات خسارت وارد می‌کند آفات چوب‌خوار خرما است که برای مقابله با این آفت طرحی تدوین و اجرا می‌شود.

وی با تاکید  بر کنترل مبادی ورودی استان بوشهر از طریق واحد قرنطینه گیاهی افزود:  برای تعمیر و تجهیز واحدهای قرنطینه گیاهی شهرستان‌های ساحلی اقدام لازم صورت گرفته است.

رئیس سازمان حفظ نباتات با تاکید بر مقابله با آفات نخیلات بیان کرد: موضوع نخیلات آلوده به آفات چوبخوار خرما در سطح ملی با مشارکت معاونت‌ها و سازمان‌های مرتبط اجرا می‌شود که اجرای این مهم  نقش تاثیرگذاری در کاهش خسارت آفت در نخیلات دارد.

باغستانی با تاکید بر تجهیز آزمایشگاه مرجع تشخیص آفات و بیماریهای گیاهی  استان بوشهر افزود: واحد قرنطینه نباتی شهرستان گناوه و  دیر با تجهیزات  آزمایشگاهی مدرن و امکانات لازم در اسرع وقت با استفاده از اعتبارات ملی به بهره برداری می‌رسد.