آخرین مطالب

احداث کمربندی آبپخش دربستر و حریم رودخانه غیر کارشناسی است و باید دراین کار تجدید نظر شود

چندین سال است که ساخت اتوبان برازجان-گناوه آغاز شده و قسمتی از آن از کنار شهر آبپخش می گذرد که مردم آبپخش معتقدند احداث کمربندی در مسیر کنونی باعث فاجعه زیست محیطی شده و حتی جان انسانها را تهدید می کند چون در فصل زمستان با بالا آمدن آب رودخانه و جاری…

آفتاب آبپخش،چندین سال است که ساخت اتوبان برازجان-گناوه آغاز شده و قسمتی از آن از کنار شهر آبپخش می گذرد که مردم آبپخش معتقدند احداث کمربندی در مسیر کنونی باعث فاجعه زیست محیطی شده و حتی جان انسانها را تهدید می کند چون در فصل زمستان با بالا آمدن آب رودخانه و جاری شدن سیلاب کمربندی را در بر می گیرد و جان مسافران و رانندگان در معرض خطر است.

rtoi_8.jpg
در حادثه بارندگی اخیر و طغیان رودخانه شاهد زیر آب رفتن کمربندی بودیم و نزدیک بود بیش از ۳۰مسافر اتوبوس گرفتار در آب به کام مرگ فرو بروند که با از خودگذشتگی رئیس شورای شهر آبپخش و نیروهای امدادی شهرداری آبپخش این حادثه ختم به خیر شد و مسافران نجات یافتند.
پس نتیجه می گیریم ادامه احداث کمربندی در مسیر کنونی علاوه بر فاجعه زیست محیطی می تواند جان انسانها را هم تهدید کند
در همین رابطه گفتگویی با رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش انجام دادیم.

مصطفی رضایی در پاسخ به این سئوال که آیا احداث کمربندی در بستر رودخانه امری کارشناسی است یا خیر اظهار داشت:اصلا کارشناسی نیست و نمیدانم کارشناسان بر اساس کدام معیار این مسیر را برای احداث کمربندی انتخاب کرده اند در صورتی از چند جهت درست نمی باشد.
رضایی افزود:اول اینکه احداث این کمربندی فاجعه زیست محیطی را بدنبال دارد چون هزاران اصله نخل باید قطع شود و رودخانه و محیط طبیعی بکر اطراف آن و ماهیان و پرندگان و حیواناتی که در این منطقه زندگی می کنند را از بین می برد و فاجعه زیست محیطی را بدنبال خواهد داشت.
دوم اینکه احداث کمربندی در بستر و حریم رودخانه کاری خلاف عقل و نادرست است چون در فصل زمستان با طغیان رودخانه کمربندی زیر آب رفته و امکان وقوع فجایع انسانی هم وجود دارد کما اینکه در حادثه سیل اخیر نزدیک بود انسانهای زیادی از بین بروند.
رضایی خاطرنشان کرد:بارها گفته ایم احداث کمربندی آبپخش در مسیر کنونی کاری غیر عقلایی و فاجعه آفرین است و باید در آن تجدید نظر شود و اعلام می کنم اگر اتفاق ناگواری برای احدی بیافتد عواقب آن متوجه دست اندرکاران ساخت این اتوبان و مسئولان ذیربط دخیل در اجرای این پروژه خواهد بود.
امیدوارم دولت مردان مدبر تدبیر و امید چاره ای بیاندیشند و از انجام این کار غیر کارشناسی جلوگیری نمایند.

http://uupload.ir/files/urv6_img_0164.jpgjbn6_2.jpg