شنیده ها،واکنش مدیرکل گمرک به احضار برخی کارمندان/ تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداهای شورا
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

قول دو پرواز رایگان به مسافران بوشهر در ازای تاخیر 5 ساعته، سفر رییس جمهور به عسلویه، تعیین نماینده مجلس در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان، کنایه های تلویزیونی نماینده بوشهر به مسئولان استانی، درخواست برخی روستاها برای تسریع در اعلام نتایج سرشماری و انتصاب یک هم استانی دیگر به فرمانداری های خوزستان برخی از شنیدنی های این هفته می باشد.


 • خبر می رسد فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی 25 اسفندماه با حضور رییس جمهور در عسلویه انجام می شود.
 • ناظر گمرکات استان در واکنش به خبری مبنی بر احضار و بازداشت برخی نیروهای این مجموعه در بوشهر گفت: من فعلا این خبر را تایید نمی کنم.
 • گراوند معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در گفتگو با یکی از سایت ها در پاسخ به اینکه شنیده می شود قرار است استاندار بعدی بوشهر باشید، گفته: اینطور نیست، آروزی ما توفیق آقای سالاری و کمک به ایشان است.
 • براي اخذ گواهينامه نيازي به داشتن كارت پايان خدمت نيست. گفته مي‌شود در پي درخواست استفساريه ستاد كل نيروهاي مسلح از اداره قوانين مجلس در اين‌باره، اداره قوانين چنين نظري را اعلام كرده است. پيش از اين در مجلس نهم قانوني مبني بر اخذ گواهينامه بدون نياز به داشتن كارت پايان خدمت به تصويب رسيده اما تاكنون به دلايل مختلف از سوي مسئولان مربوطه اجرا نشده است.
 • استانداري ‌ها ايام عيد فعال خواهند بود. گفته مي‌شود با تغيير نكردن زمان‌بندي ثبت نام انتخابات شوراهاي شهر و روستا، استانداري ‌هاي كشور در تعطيلات عيد نيز فعاليت خواهند داشت. گفتني است ثبت‌نام نامزدهاي انتخابات شوراي شهر و روستا از 30 اسفندماه به مدت آغاز مي‌شود.
 • با خبر شدیم محمد باقر سعادت نماینده دشتستان به عنوان عضو فراکسیون امید مجلس در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان تعیین شده است.
 • از طرح "آمایش سرزمینی" بوشهر خبرهای خوبی نمی رسد، طوری که شنیده می شود با گذشته سه سال از مطرح شدن این طرح توسط مسئولان استانی، اما اکنون فقط یک فصل آن که درخصوص ظرفیت های استان می باشد خاتمه یافته و بخش های دیگر این سند مبنی بر راهکارهای توسعه و سرمایه گذاری متناسب با استعدادهای هر منطقه به نتیجه نرسیده است.
 • بشنوید از تبلیغات زودهنگام برخی نامزد‌ها برای شورا که یکی از موارد آن این روزها نقل برخی محافل سیاسی شده است. گویا در محافل ویژه بانوان، خواهر یکی از افرادی که قصد رقابت در عرصه شورای شهر در یکی از شهرهای استان را دارد، برای برادرش تبلیغ کرد و نهایتا این فرد هم به مجلس زنانه آمد و از برنامه هایی که پس از تصدی کرسی شورا خواهد داشت، صحبت کرد! بعضی از این افراد هم با ایجاد کمپین و گروه هایی در فضای مجازی به خصوص در تلگرام و بالا بردن آمار اعضا، زمینه را برای تبلیغات خود فراهم کرده اند.
 • یدالله مرادی از سوی استاندار برای شهرداری تنگ ارم انتخاب شد. در خرداد 94 و در پی انحلال شورای شهر تنگ ارم، از سوی استاندار عبدالنبی امیری شاغل در آموزش و پرورش به عنوان شهردار تنگ ارم معرفی گردید که اخیرا از این مسئولیت کنار گذاشته شد.

فردین اسلامی راد از جوان بوشهری شاغل در وزارت کشور اخیرا به عنوان مشاور مدیرعامل و مدیر منابع انسانی سازمان منطقه آزاد انزلی منصوب شد.

 • در جریان سیل اخیر در استان، غیبت اعضای شورای اسلامی روستاهای برخی مناطق در محل حادثه به چشم آمد و باعث گلایه مندی مردم شد. با توجه به اینکه یکی از بندهای قانون کاندیداتوری در شوراها، حضور چندساله در آن منطقه است، انتظار می رود متولیان انتخابات به این مهم توجه داشته باشند.
 • امسال هشتمین دوره نکوداشت 18 اسفند روز بوشهر برگزار می شود، اما طبق خبرهای واصله، هنوز شورای شهر و کمیته علمی همایش های این روز به گزینه هایی برای معرفی به عنوان شهروند افتخاری و چهره ماندگار امسال نرسیده است. گویا دو گزینه هم برای این موضوع در شورای شهر مطرح شده، ولی اقبال کافی را در میان اعضا نداشته و بعید نیست برای اولین سال آئین نکوداشت این مناسبت بدون بخش چهره مانگار و شهروند افتخاری برگزار شود.
 • شنیدیم جمعیت برخی از روستاهای استان در سرشماری اخیر حائز شرایط ایجاد شورای اسلامی می باشند، اما به دلیل عدم اعلام رسمی نتایج سرشماری در سالجاری، ممکن است این روستاها در چهار سال آینده بدون شورا بمانند. اگرچه شوراها در شهر حاشیه هایی داشته، اما در مناطق روستایی متناسب با حوزه اختیارات شان عملکرد بهتری داشته اند و بعضا پیگیری های مستمر اعضای آن باعث اقدامات عمرانی موثری در برخی روستاها شده که یکی از دلایل بالا بودن مشارکت در انتخابات شوراهای روستا نسبت به شهر ارزیابی می شود.
 • گفتگوی تلویزیونی اخیر حجت الاسلام خدری، نماینده بوشهر، گناوه و دیلم با کنایه هایی به برخی مسئولان استانی همراه بوده است. وی در بخشی از این مصاحبه که پنجشنبه شب از سیمای استانی پخش شد، گفت: «استاندار بوشهر بعنوان استاندار نمونه در حوزه جوانان انتخاب شدند که ما هم افتخار می کنیم، ولی اینها القاب است، در عمل برای جوانان چه کرده ایم؟» وی همچنین با اشاره به اعتراضاتش درخصوص اجحاف به استان در بودجه 96 و اینکه برخی مسئولان محلی آمارهای متناقض و خلاف مبنی بر افزایش اعتبارات به مردم ارائه دادند، گفت: در همان احوال متنی در فضای مجازی علیه پیگیری بنده برای افزایش اعتبارات استانی و تذکر من به دولت منتشر شد که کودک 5 ساله هم می دانست کارگردان این سناریو کدام فرد است، اما همانطور که در آن متن عنوان شده بود که اگر خدری توان دارد اعتبارات تملک دارایی استان را در مجلس اصلاح کند که باید بگویم جداول بودجه 96 نشان می دهد در لایحه دولت سهم اعتبارات استان از این محل 520 میلیارد تومان بوده که در کمیسیون تلفیق به 680 میلیارد تومان افزایش یافت، این علاوه بر مصوبه مجلس برای افزایش 3 درصدی اعتبارات نفت به استان می باشد که در صورت پیگیری برای تخصیص آن، منجر به تحولات خوبی در استان خواهد شد.  
 • شایعه پرداخت پول بابت تدفین شهدای گمنام توسط فرمانده سپاه جم تکذیب شده است. وی در گفتگو با یکی از رسانه های جم اظهار داشت: شبهاتی را در فضاهای اجتماعی نشر می‌دهند که بابت دفن شهدا در جم یا سایر شهرها پولی پرداخت شده که این مطالب از اساس کذب محض است. به گفته وی، شهدای گمنام روز دهم اسفندماه از فرودگاه عسلویه به شهرستان جم وارد می‌شوند و ۱۲ اسفند در شهر جم تشییع و دفن خواهند شد.
 • از داوطلبان کاندیداتوری شورای شهر و روستا خواسته شده برای تسهیل در امر ثبت نام آنها، به پلیس آگاهی یا مراکز پلیس +10 در استان مراجعه و عدم سوء پیشینه خود را دریافت کنند تا دچار شلوغی آن ایام نشوند.
 • هفته پیش در میان 120 شهر متقاضی که طرح های نوآورانه خود را برای ترویج کتاب ارائه کرده بودند، از سوی وزارت ارشاد بوشهر به عنوان پایتخت کتاب در سال 96 معرفی شد. این نامه حمایت هر 4 نماینده استان از پیگیری اداره کل ارشاد استان برای این موضوع را نشان می دهد.

 • از شما چه پنهان، شرکت "تابان" بابت تاخیر 5 ساعته پرواز روز جمعه تهران- بوشهر، قول دو بلیط سفر رایگان به مسافران داد. از همین رو شماره همراه مدیر ایستگاه این شرکت در مهرآباد به مسافران داده شد و برخی از آنها نیز در پرواز با این فرد تماس گرفته و پس از تایید شدن این موضوع، حاضر به پیاده شدن از هواپیما در بوشهر شدند. شنیده می شود در این پرواز "علیرضا افشار" نماینده وزیر کشور در ستاد مبارزه با مواد مخدر حضور داشته و طبق گفته مهمانداران، اعتراض وی و اطلاعش از قوانین باعث شد تا شرکت تابان حاضر شود اینگونه تاخیر 5 ساعته را از دل مسافرانش درآورد.
 • نمایشگاه بهاره بوشهر با هدف عرضه کالاهای اساسی یا قیمت پایین تر از بازار، 14 تا 25 اسفند در محل دائمی نماشگاهها برگزار می شود.
 • تاخیر در صدور حکم شهردار نخل تقی توسط استاندار با گذشت چندماه از معرفی وی توسط شورا، شائبه هایی را درباره این شهرداری پولدار در پی داشته است. این وضعیت در شرایطی می باشد که مهلت 3 ماهه سرپرست شهرداری به پایان رسیده است.
 • سیدحسن خمینی در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویری از یکی از دیدارهایش نوشته: زندگى برادرانه شیعیان و اهل سنت در بوشهر و هرمزگان از بهترین نمونه هاى همراهى و همدلى مذاهب اسلامى است.
 • فریدون حسنوند رییس کمیسیون انرژی مجلس در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو با اشاره به تصویب افزایش 2 به 3 درصدی سهم استان های نفتی از پیمان هایی که در این حوزه منعقد می شود؛ گفت: خوزستان استان اول نفت کشور است و برای حل مشکلات فزاینده آن خصوصا در زمینه محیط زیست، حق استان است که سهم فروش یک هفته نفت در سال به آن اختصاص دهند.
 • خبر دیگر اینکه پس از کش و قوس های زیاد، رییس شورای اسلامی کنگان، شهردار این شهر شد. اکبر پاریابی پس ماهها کشمکش و بلاتکلیفی، سرانجام با امضای حکمش از سوی استاندار، به عنوان شهردار کنگان فعالیتش را آغاز کرد.
 • احمد جعفری نسب توسط استاندار خوزستان به عنوان فرماندار شادگان منصوب شد. وی سابقه فرمانداری هندیجان، تنگستان و گناوه داشت. اخیرا هم علی مظفری بخشدار اسبق کاکی و یکی از گزینه های فرمانداری دشتی در اوایل دولت یازدهم، عهده دار سرپرستی فرمانداری بهبهان شد.
 • با خبر شدیم "عباس پاریابی" از معاونت عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری کنگان استعفا کرده تا خود را برای شرکت در انتخابات شورای شهر آماده کند. براین اساس، عباس بشی بخشدار مرکزی کنگان سرپرست این معاونت شده است.
 • پس از سه نشست پرتنش در شورای شهر برازجان که برای تعیین تکلیف شهردار بی نتیجه بود، اعضای آن در جلسه ای فوق العاده با تمدید سرپرستی شهرداری تا پایان اسفند موافقت کردند تا طی این مدت در این خصوص تصمیم گیری شود.
 • دست آخر اینکه شنیده شده وزیر کشور در هفته جاری به بوشهر سفر خواهد کرد.