آخرین مطالب

با حضور بیش از 200 نخبه ورزشی جنوب کشور، توسط فول کیک بوکسینگ کاران استان بوشهر/تصاویر

آبپخش  یک سره مملو از شور بود و نشاط، امروز قهرمانان فول کیک بوکسینگ استان بوشهر آبپخش را عرصه رقابت شیران رزمیکار کرده بودند، گردهمایی با شکوه با حضور بیش از 200 نخبه ورزشی جنوب کشور، فستیوالی از تکنیک و شهامت و قدرت

به گزارش آفتاب آبپخش،بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی مجموعه دوجوهای استاد بیگی جام فجر به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر توسط دکتر محمد بیگی رئیس سبک جهانی فول کیک بوکسینگ WFKBF استان بوشهر و با همکاری صادق شنانی نماینده سبک جهانی فول کیک بوکسینگ WFKBF شهر آبپخش و مسئول هیئت ورزشهای رزمی این بخش، در مورخ جمعه 13 اسفند ماه 95 در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در بخش آقایان و در 44 وزن در استایل های لایت کنتاکت و لو کیک بطور همزمان بر روی 2 زمین مسابقه در سطحی بسیار بالا و حرفه ای و با نظم کامل در سالن ورزشی امام علی (ع) اداره ورزش و جوانان بخش آبپخش برگزار گردید؛ مسابقاتی که نام قهرمانی استان را یدک می کشید اما از نظر کمیت و کیفیت، مسابقاتی به بزرگی قهرمانی کشور بود.

این رویداد کم نظیر ورزشی با استقبال خوب فایترهای استان بوشهر و با حضور بیش از 180 فایتر و حدود 20 داور رسمی و مربی و شرکت 20 تیم شامل تیم های برازجان با 4 تیم، بوشهر، دهقائد، آبپخش، سعدآباد، کنگان، عسلویه، بنک، گناوه، شبانکاره، جم، خلیفه ای، احمدی و ... و با استقبال کم نظیر تماشاچیان خون گرم آبپخشی و حضور مسئولین محترم استان و شهر آبپخش برگزار گردید.

در این مسابقات شاهد فایت هایی بسیار جذاب و تکنیکی و سطح بالا بودیم؛ بازی های مقدماتی این دوره از مسابقات از ساعت 9 صبح شروع گردید و ساعت 14 به پایان رسید، بازی های فینال نیز از ساعت 14 عصر شروع گردید که تا پاسی از غروب ادامه داشت. و در پایان تیم آبپخش به مربیگری جناب استاد صادق شنانی عنوان قهرمانی، تیم برازجان به مربیگری جناب استاد مهندس جلال پاپری مقدم عنوان نائب قهرمانی و تیم بوشهر به مربیگری جناب استاد احسان محمودی عنوان سوم تیمی را توانستند به خود اختصاص دهند همچنین آقای استاد حسین گله داری مربی محترم تیم عسلویه به عنوان با اخلاق ترین مربی فایتر و آقای علی سروش نوشاد از شبانکاره به عنوان فنی ترین فایتر و آقای محمدعلی فرحانی از کنگان به عنوان با اخلاق ترین فایتر مسابقات انتخاب گردیدند.

اکثر خبرگان، کارشناسان و مربیان رزمی، این رویداد بی نظیر ورزشی را یکی از با کیفیت ترین بازی های تاریخ رزمی استان بوشهر می دانستند. حضور گسترده تیم ها و شرکت پرشمار ورزشکاران در کنار داشتن چندین ناک اوتی در بازی های فینال که این مسابقات را به آوردگاهی سهمگین تبدیل نموده بود و همچنین داوری های بدون اعتراض و فیلمبرداری حرفه ای از مسابقات و اختتامیه باشکوه همراه با اعطای جوایز، خود گویای این موضوع بود.

در جریان این مسابقات در رده سنی نونهالان بازی های خوبی را شاهد بودیم که در وزن 27.5 کیلوگرم *امیرمحمد اسفندیاری* بازیکن تیم استاد شنانی در فینال و در یک بازی بسیار زیبا ضمن پیروزی مقابل حریف خود؛ عنوان *فنی ترین* بازیکن این رده سنی را نیز به خود اختصاص داد. عباس محمدی از آبپخش نیز جز بهترین های این رده بود. در پایان بازی های این رده آقای سام قاسمی فرزند سرکار خانم استاد افتخاری، بعنوان کم سن ترین فایتر عضو خانواده سبک فول کیک بوکسینگ استان بوشهر با 3 سال سن، بصورت نمایشی یک فایت زیبای تک رانده جهت نمایش اختتامیه بازی های این رده انجام داد که با تشویق حضار همراه گردید.

در رده سنی نوجوانان نظاره گر بازی های بسیار با کیفیتی بودیم؛ تا آنجایی که اکثر بازی های فینال با ناک اوتی همراه بود. در وزن 40 کیلو گرم علیرضا گشتاسبی از خلیفه ای؛ در 46 حسن چمی از آبپخش؛ در 53 محمدجواد امیری از بوشهر و در 65 علی اکبر ربیعی از کنگان، بازی های بسیار فنی و زیبایی را از خود به نمایش گذاشتند که در پایان کمیته فنی مسابقات علیرضا گشتاسبی را بعنوان فنی ترین بازیکن این رده سنی انتخاب نمود.

در رده سنی جوانان پدیده های آینده دار و خوش تکنیک استان به روی تاتمی رفتند. در وزن 39 کیلو گرم محمدحسین عباسی از جم با ارائه یک بازی بسیار زیبا حریف قدر خود ابراهیم بحرانی را شکست داد. در فینال وزن 51 کیلوگرم داوود نویدری و احمد صمصامی دو تن از با تجربه های رزمی استان به مصاف هم رفتند که بازی با برتری داوود نویدری به پایان رسید. در وزن 55 کیلو گرم بازیکنان صاحب نامی چون صادق بازیاری؛ حمزه جهان دیده؛ محمد بحرانی و مهدی حاجب به همراه دیگر رقبا حضور داشتن که در نهایت صادق بازیاری با انجام بازی های بسیار فنی و تکنیکی مقام اول این وزن را به دست آورد و از سوی کمیته فنی بعنوان فنی ترین بازیکن رده سنی جوانان معرفی شد.

در رده سنی بزرگسالان بازیکنان با تجربه و نام آشنای کیک بوکسینگ استان حضور داشتند که شاهد بازی های بسیار سنگین و فنی از آنها بودیم. در وزن های مختلف به چهره های نام آشنایی برخورد میکردیم که هر کدام قهرمان وزن خود شدند، در وزن 51 کیلوگرم محمد رستگار از آبپخش، در وزن 60 کیلوگرم حسن صمصامی از آبپخش، در وزن 63.5 کیلوگرم محسن حیدری از برازجان، در وزن 67 کیلوگرم سروش نوشاد از شبانکاره، در وزن 71 کیلوگرم مجتبی مرادی از برازجان و در وزن 81 کیلوگرم علی ابادی از جم که همراه با سروش نوشاد یکی از بهترینهای مسابقات بود؛ قهرمان این اوزان شدند.

این دوره از رقابت ها توسط آقای دکتر محمد بیگی عضو کمیته فنی و عضو شورای مرکزی و عضو شورای سیاست گذاری و راهبردی سبک جهانی فول کیک بوکسینگ WFKBF کشور و با همکاری هیئت محترم ورزشهای رزمی شهر آبپخش و اداره ورزش و جوانان، بخش داری، شهرداری، شورای شهر، نیروی انتظامی و بهداشت بخش آبپخش و به میزبانی آقای صادق شنانی نماینده فول کیک بوکسینگ شهر آبپخش و رئیس هیئت ورزشهای رزمی بخش آبپخش برگزار گردید.

قضاوت های این مسابقات با سرداوری های بی نظیر، حرفه ای و به دور از تعصب آقایان مهندس جلال پاپری مقدم برازجانی و صادق شنانی و با داوری های وسط جذاب، قاطع و قانون مدار آقایان نصراله ذاکر زاده، وحید حیدری و حامد احمدی و با داوری های کنار و همکاری کادر اجرایی آقایان سهراب آهنگ پور، جاسم رزاق نصاری، سعید اسلام دوست، میلاد کشاورز، محسن آقایی، اسفندیار حیدری، ناصر بارگاهی، سلیمان کمالی، حسنعلی حسن زاده قلائی، محسن برشد، فیروز رحیمی، محمدعلی فرحانی، رضا صمصامی، فردین کاویان پور، مسعود احمدی، ابراهیم عمرانی، محمدعلی حسن پور، علیرضا عبدالشیخی، امیرمحمد صابری، سینا جوکار، بهرام غلام زاده، اکبر عباسی، علی بهار، امیرحسین پوراکبری، محمد مشتاقی، عبدالرحیم عرب و سایر اساتید، مربیان و داوران سبک برگزار گردید.

در انتهای مسابقات آقای دکتر بیگی دبیر سبک جهانی فول کیک بوکسینگ WFKBF جنوب کشور طی آئین اختتامیه بسیار زیبایی با ایراد سخنانی از حمایت های کلیه مسئولین استان و دست اندرکاران برگزاری مسابقات و داوران و مربیان این دوره از رقابتها تقدیر نمودند و لوح های سپاسی را جهت ابراز تشکر به این عزیزان تقدیم نمودند و همچنین با حضور کلیه مسئولین حاضر در سالن به تیم های برتر مسابقات جام های قهرمانی و احکام قهرمانی تیمی به رسم یادبود اهداء گردید و به قهرمانان این دوره از رقابت ها نیز مدال و احکام قهرمانی انفرادی اهدا نمودند.