آخرین مطالب

مشکل 78 ساله آبپخشی هاحل نشد،وقتی وعده سالاری در حد حرف باقی می ماند

به گزارش آفتاب آبپخش،زمین‌هایی که سال‌ها است مردم آب‌پخش در آن زندگی می‌کنند و از آبا و اجدادشان به آنها رسیده‌است، هنوز هم سند مالکیت قطعی ندارند؛ املاکی که سال‌ها متعلق به مردم است و بی‌شک اراضی مسکونی که مردم حداقل سه دهه در آن سکونت داشته‌اند، متعلق به ایشان است و با وجود پیگیری‌های فراوانی که در این زمینه صورت گرفته است، هنوز این مشکل حل نشده است.


به گزارش آفتاب آبپخش،، حل مشکل سنددار کردن زمین مردم آبپخش از مهم‌ترین موضوعاتی است که در سال‌های اخیر و در دولت‌های مختلف مطرح شده است و همچنان حل نشده به دولت دیگری منتقل می‌شود.

مردم آبپخش از سال 1317 سند اصلاحات ارضی دارند و هم‌اکنون بخش اعظمی از شهر آبپخش در محدوده تملک منابع طبیعی قرار دارد و در قسمت غرب آبپخش فقط مناطق قلایی و بهرام‌آباد و در قسمت شرق بخش محدودی از بافت سنتی در این محدوده قرار ندارند.

آب‌پخشی‌ها برای حل این مشکل خود می‌بایست هزینه‌های بسیار زیادی را برای ثبت زمین‌هایی که متعلق به خودشان است پرداخت کنند ولی باز هم با وجود پرداخت این هزینه‌های مشکلات بسیار زیادی دارند.

سالاری: مشکلات حقوقی صدور اسناد مالکیت واحدهای مسکونی مردم در 5 شهر استان بوشهر حل می‌شود

 مصطفی سالاری در نشست بررسی مشکلات اسناد ثبتی مالکیت واحدهای مسکونی

با بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد مشکلات حقوقی اسناد مالکیت 5 شهر بردخون، کاکی، چاه مبارک، آب‌پخش و آبدان در مدت 2 تا 6 ماه اسناد مالکیت واحدهای مسکونی این شهرها بر اساس تقسیم کار صورت گرفته بین ادارات مربوطه صادر می‌شود.

بخشدار آبپخش خبر داد

واگذاری اراضی دولتی به شهرداری آبپخش/ پیگیری رفع مشکل سند اراضی


بخشدار آبپخش از پیگیری رفع مشکل صدور سند ثبتی اراضی مسکونی در آب‌پخش خبر داد و گفت: از اراضی دولت در محدوده شهر آب‌پخش به‌عنوان معوض ۱۰ درصد زمین‌های تفکیکی به شهرداری واگذار می‌شود.