آخرین مطالب

دهمین همایش نوروزی در تموکن برگزار شد + گزارش تصویری

هم‌زمان با فرا رسیدن ایام نوروز ، جشن نوروزی در کاخ هخامنشی بردک سیاه دورودگاه  در میان نخل‌های سربه فلک کشیده برگزار شد.


به گزارش آفتاب آبپخش،  صبح  پنجشنبه سوم فروردین ماه 1396 مراسم ویژه جشن باستانی نوروز در کاخ بردک‌سیاه دورودگاه با استقبال مردم و مسئولان برگزار شد. در این آیین که جمع کثیری از مردم و مسئولان استان بوشهر و شهرستان دشتستان و اهالی روستای گردشگری دورودگاه حضور داشتند، برنامه‌های متنوعی به مناسبت بزرگداشت نوروز برگزار شد .

تلاوت قرآن کریم‌، سرود جمهوری اسلامی ایران‌، اجرای موسیقی محلی‌، تئاتر ، شاهنامه خوانی‌، بازدید از آثار به جای مانده از کاخ بردک‌سیاه از مهم‌ترین برنامه‌های جشن نوروز در شهر باستانی تموکن بود‌.

در سالیان گذشته  در ایام تعطیلات هفته اول نوروز، جشن نوروز باستانی با حضور اقشار مختلف مردم در این شهر باستانی برگزار می‌شود که امسال نیز شاهد برگزاری دهمین همایش آن بودیم  .

با توجه به ظرفیت بالای گردشگری  استان بوشهر در تمام فصول سال به ویژه در ایام نوروز روستای دورودگاه پذیرای گردشگران از اقصی نقاط است.

«کاخ بردک‌سیاه» کاخ زمستانی داریوش اول، مربوط به عصر هخامنشی است و در 12 کیلومتری شمال شهر برازجان میان نخلستان‌های روستای دورودگاه و محل تلاقی دو رودخانه شاپور و دالکی قرار دارد و بعد از کاخ کوروش بنا شده و فاقد ظرافت‌ها و ترکیب خاص رنگ‌های سیاه و سفید کاخ‌های برازجان و پاسارگاد است

.