آخرین مطالب

شب گذشته، افتتاحیه جشنواره دوم رنگینک استان بوشهر در آبپخش،تصویر

به گزارش آفتاب آبپخش،نخل و خرما از جمله میراث گرانبهای بوشهری‌هاست که در زمینه تولید این محصول طلایه‌دار و پیشرو بوده و هستند و به طور قطع در همین راستا حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند، تجربیات فراوانی برای ارائه در دیگر استان‌های خرماخیز و در سطح کشوری و جهانی دارند که بسیار ارزشمند خواهد بود.

همیت این محصول در استان بوشهر یک طرف ماجراست و وجود مشکلات بسیار برای تولیدکنندگان این محصول در سوی دیگر، روندی را رقم زده که نیازمند تمرکز و توجه بیشتر نمایندگان منتخب مردم و مسوولان شهرستان و استان است تا فارغ از درگیری‌های سیاسی و مشغله‌های روزمره به این ظرفیت توجهی ویژه داشته باشند، چراکه در سایه توجه بیشتر به این بخش کمک فراوانی به بخش اقتصاد و اشتغال‌زایی و به‌تبع آن استقلال و خودکفایی می‌کنیم. در گوشه و کنار استان زرخیز هستند جوانان پرشور و فعالان علاقه‌مندی که به دستاوردهای جدیدی در زمینه تولید خرما و ابداع شیوه‌های مدرن در بسته‌بندی و ... این محصول قیمتی و ارزشمند دست پیدا می‌کنند و علاوه بر این، طرح‌ها و برنامه‌هایی برای معرفی این بخش از ظرفیت ناب استان در دستور کار قرار می‌گیرد که حمایت از آنها، یک ضرورت است و پیامدهای مثبت و کارسازی در پی خواهد داشت، به شرط آن‌که حمایتی همه‌جانبه از آنها صورت بگیرد و در این حمایت‌ها هدف و مقصود تنها خدمت صادقانه باشد نه شوق دیده شدن و صرفا تبلیغات و کسب نام و نان... . 

یکی از برنامه‌هایی که از سال گذشته در راستای معرفی این محصول و ظرفیت کم‌نظیر استان به اقصی‌نقاط کشور و در سطحی کلان جهانیان، در دستور کار بانیان آن قرار گرفته، برگزاری جشنواره رنگینک در آبپخش است.