طرح پایلوت 170هکتاری آبپخش 60 درصد آن اجرا و تا قبل از تابستان سال آینده به پایان می رسد
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

وی اظهار کرد: درطرح170 هکتاری آبپخش طرح میانه کاری مرکبات و کشت گیاهان دارویی نیز اجرا می شود که در صورت رسیدن به نتیجه مطلوب کار به بخش های دیگر گسترش می یابد.

نتیجه تصویری برای منوچهری جهاد کشاورزی

آفتاب آبپخش،رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اجرای طرح نخلستان در قالب اقتصاد مقاومتی را ازدیگر اولویت ها و برنامه های این سازمان عنوان کرد که باید در مدت 6 تا 10 سال اجرا شود.
منوچهری افزود: طرح نخلستان در سطح 34هزار و 225هکتار از زمینهای کشاورزی و باغ های بخشهای آبپخش، سعدآباد، دالکی و شبانکاره اجرا می شود.
وی اظهار کرد: برای اجرای این طرح به عنوان بزرگترین طرح کشاورزی استان بوشهر 16 هزار 800 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
منوچهری گفت: طرح نخلستان درکارگروه ماده 11 و ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر مصوب و به ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ارائه شد.
وی بیان کرد: کلیات این طرح مصوب شده و تنها مساله موجود در این زمینه توجیه بازار است که در حال نهایی شدن است.
منوچهری گفت: اجرای سد دالکی و انتقال آب از سد رئیسعلی دلواری با لوله تا باغهای آبپخش و پایلوت 170هکتاری در این منطقه بخشی از طرح نخلستان است که 60 درصد آن اجرا و تا قبل از تابستان سال آینده به پایان می رسد.
وی اظهار کرد: درطرح170 هکتاری آبپخش طرح میانه کاری مرکبات و کشت گیاهان دارویی نیز اجرا می شود که در صورت رسیدن به نتیجه مطلوب کار به بخش های دیگر گسترش می یابد.
منوچهری ادامه داد: در این طرح با پیشنهاد کشت 3 تا 4 گونه لیمو ترش در زمان حاضر این نهالها در گلخانه تحقیقات استان نگهداری و تا قبل از فروردین باید کشت شود.
وی اضافه کرد: از مجموع زمینهای زیرپوشش طرح نخلستان 18هزار و 500 هکتار باغ است که همه این باغها از آبیاری استخری به سیستم آبیاری تحت فشار تغییر کند.
منوچهری اضافه کرد: نوسازی 60درصد این باغها، جایگزینی واریته های تجاری به جای نخل های پیر و کم بازده باصلاح و احیای 40 درصد نخیلات استان از جمله دیگر بخشهای طرح نخلستان است.