پیوند جمهوریت و اسلامیت ناگسستنی است/ پاسداری از رای مردم در 12 فروردین 58 وظیفه‌ای همگانی است
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

به گزارش آفتاب آبپخش،حجت الاسلام شریفی، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بخش آبپخش گفت: "جمهوریت" و "اسلامیت" همچون دو بال رشد و تعالی نظام در کنار هم و غیرقابل تفکیک هستند و اکنون پاسداری از رای مردم در 12 فروردین 58 وظیفه‌ای همگانی است.

وی ضمن تبریک آغاز سال جدید و این روز خجسته، اظهار داشت: حضرت امام (ره) از آغاز طرح مساله ولایت فقیه دنبال برچیده شدن نظام پوسیده 2500 ساله شاهنشاهی و به طور خاص حکومت خود خواسته پهلوی در ایران بودند.

حجت الاسلام شریفی  تصریح کرد: با وجود اینکه انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن‌ماه به پیروزی رسید و جریان انقلاب منتهی به این روز تاریخ‌ساز شد؛ اما ملت ایران که امام خمینی (ره) را به‌عنوان رهبر و اندیشه معمار کبیر انقلاب اسلامی را به‌عنوان راهکار پاینده کشور پذیرفته بودند، در انتخابات نیز این امر را نشان دادند.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بخش آبپخش با تأکید بر اینکه ماهیت انقلاب اسلامی فرهنگی و مذهبی بود، اضافه کرد: برای اینکه شائبه نظر شخصی در جریان اداره کشور پیش نیاید، امام خمینی (ره) به‌عنوان بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد به رأی ملت گذاشتن عنوان نظام «جمهوری اسلامی» را با این دید که مردم آن را می‌خواهند یا نمی‌خواهند، در قالب انتخابات ارائه دادند.

شریفی  با اشاره به اینکه ۹۸٫۲ درصد از کل شرکت‌کنندگان واجد شرایط در انتخابات رأی آری به جمهوری اسلامی دادند، افزود: حضور و به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی به رهبری مرجعی دینی اتفاق افتاد؛ اما امام راحل ماهیت نظام را به رأی مردم گذاشتند.

وی تصریح کرد: مردم در انتخابات حضور پیدا و با رأی آری خود نظام جمهوری اسلامی را تثبیت و پایدار کردند؛ ۱۲ فروردین ازجمله روزهای تاریخی در نظام جمهوری اسلامی ایران است و ۱۲ فروردین ۹۶ یادآور حماسه ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ خواهد بود.