۲۱۸ میلیون مترمکعب آب پشت سد رئیسعلی دلواری دشتستان ذخیره شد
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهرگفت: ۲۱۸ میلیون مترمکعب آب پشت سد رئیسعلی دلواری ذخیره شده این در حالی است که از حجم ۶۹۵ میلیون مترمکعب این سد یک سوم آن آبگیری شده است.

به گزارش آفتاب آبپخش، حسین باشی‌زادگان ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت بارندگی‌های اخیر در استان بوشهر با اشاره به اینکه سد رئیسعلی میزبان گردشگران نوروزی بود اظهار داشت: در تعطیلات نوروزی سد رئیسعلی دلواری میزبان 25 هزار گردشگر هم‌استانی و هموطن، بود و نیمی از این گردشگران دیروز در روز طبیعت از سد بازدید کردند.

وی با اشاره به افزایش بیش از دو برابری مهمانان نوروزی سد رئیسعلی دلواری، بیان کرد: پارسال 11 هزار نفر از این سد دیدن کردند که امسال این تعداد به 25 هزار نفر افزایش یافت.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به اینکه بارندگی‌ها در استان بوشهر جوابگوی نیازهای آبی  و کشاورزی استان بوشهر نمی‌دهد گفت: مخزن  سد رئیسعلی دلواری اکنون 31 درصد آب در خود جای داده و حدود 70 درصد آن خالی است.

باشی‌زادگان این سد توان ذخیره 695 میلیون مترمکعب آب دارد افزود: 218 میلیون مترمکعب آب پشت سد رئیسعلی دلواری ذخیره شده و این در حالی است که از حجم 695 میلیون مترمکعب این سد یک سوم آن آبگیری شده است.

وی با بیان اینکه  تاکنون هیچ‌گاه مخزنش پر نشده است خاطرنشان کرد: بهترین سالی که سد داشته سال 91 بوده که 350 میلیون مترمکعب آب در دریاچه سد ذخیره و 50 درصد مخزن آن پر شد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: اکنون 218 میلیون مترمکعب آب پشت سد رئیسعلی دلواری ذخیره شده در حالی که پارسال 238 میلیون مترمکعب آب در مخزن سد وجود دارد.

 باشی‌زادگان تصریح کرد: 18 هزار و 200 هکتار از مزارع و نخلستان‌های شبانکاره، سعدآباد و آبپخش با آب این سد آبیاری می‌شوند.